Pozdě podaná žádost o rodičák do 3 let. Co teď?

kaacka
16. srp 2009

Ahojky,
najde se mezi vami taky takovy expert jako ja, ktery si neuvedomil, jak ten cas leti?
Jsem monentalne na rodicovske a chtela a vlastne i musim za rok nastoupit (ve 3 letech veku ditete) do prace. A zapomnela jsem, ze do 21. mesice si musim dojit na urad a dodat jim rozhodnuti, ze to chci jen na 3 roky. (ono to vzniklo spise tak, ze jsem zila v dojmu, ze jsem to rozhodnuti tam nechala uz pri zadosti o rodicak v tech cca 6 mesicich a oni mi tvrdi, ze tam nic nemaji = potvrzeni nic v ruce proti nim nemam) Ted mi teda poslali, ze mi rodicovska prechazi na tech 3800 Kc a ze to mam na 4 roky. Psala jsem odvolani, nemam sanci byt o rok dele doma - uz ted by me v praci potrebovali, nemam moznost hlidani, v praci nevydelam tolik, aby mi mohla hlidat chuva a jeste k tomu mame uver na bydleni a do toho jeste chceme rozjet nove staveni. No proste prekerka. 😖 ☹
Nemate nekdo zkusennosti s tim, zda se s tim jeste neco da delat? 21 mesicu synovi bylo v cervenci....
Diky moc za kazdy nazor, napad ci pripominku 🙂

majda2
16. srp 2009

Stalo se mi to samé. Jsem blbka. Přišla jsem na úřad okolo 10.8. a paní mi zdělila, že jsem si měla zažádat do konce července. Prý s tím nic dělat nejde. ☹

kaacka
autor
16. srp 2009

Me to hrozne stve, uplne mi to zveda tlak. Taky bych si trhala chlupy, kdyby to pomohlo.... a taky mi tvrdi, ze s tim uz nic nejde. Na druhou stranu si rikam, jestli to teda neni nejaka dalsi zivotni vyzva k necemu, co teprve nastane. Ale jsem pitomec, mela jsem to vyplanovany uplne jinak..... 😒

kacka.va
16. srp 2009

a to nejde normálně ukončit rodičovskou? přece když už po nich nebudeš chtít peníze, tak teoreticky by to mělo jít, ne?

susik77
17. srp 2009

kaacka: to same se stalo moji kolegyni. dokonce si vzala aj pravnicku a taky ji rekli ze bohuzel uz nic delat nejde. tak se vraci do prace.

niki2
17. srp 2009

Kaacko, chtela jsem ti napsat, ze je termin do konce mesice, v kterem syn dovrsi 21 mesicu, ale pak jsem si precetla, ze mu bylo v cervenci.
Takze s tim bohuzel nejde delat vubec nic.
Ty v rijnu 2010 nastoupis do prace po trech letech a socialka ti dalsi rok bude jeste vyplacet tech 3800 (budes mit soucasne vyplatu i rodicak). Jestli ti jde o to, jak prezit ted ten rok a neco za snizeny rodicak... Neporadim.