PPM po nemocenské

verusa110
31. led 2019

Dobrý večer, dámy.
Omlouvám se za anonym, ale chodí tady známí a nechci, aby všichni věděli, co řeším...Chtěla bych se zeptat...29.10. 2017 jsem nastoupila do zaměstnání. Předtím jsem byla nějakou dobu na pracáku. Pracovala jsem do března 2018, kdy mi bylo řečeno, že jsem těhotná a kvůli rizikovému jsem nastoupila na nemocenskou...Tím pádem mám opravdu odpracované pouze 5 měsíců. Na mateřskou jsem nastoupila 19. 9. 2018. Kvůli sporům se zaměstnavatelem (neplatná výpověď během nemocenské, což musel řešit advokát) mi teprve teď PPM schválili, ale ještě to není "pravomocné" (doma 15. dnů na odvolání). Můj dotaz zní...Když mám opravdu odpracovaných pouze těch 5 měsíců, bude se to počítat z průměru hrubé mzdy jako kdybych pracovala celý rok nebo se to nějak krátí? A nevíte někdo..?To mi, za těch několik měsíců do teď vyplatí najednou? Moooc děkuji za zkušenosti...

leniczka23
31. led 2019

@verusa110 Bude se to.pocitat z tech 5 mesicu ale zprumeruje se to. Takze bita nebudes. A tu castku ti vyplati najednou zpetne a zbytek uz pak mesicne😊
Drzim palce at ti to brzy poslou..😊

verusa110
autor
1. únor 2019

@leniczka23 Děkuji za odpověď...Už aby to bylo...Být tak dlouho bez peněz, jen závislá na pomoci druhých, když je člověk s dítětem...No hrůza...

leniczka23
1. únor 2019

@verusa110 no to ti verim, a je to smutny ze se vubec snazili v praci osulit tehotnou..jeste ze mas kolem sebe lidi co pomohou..At se ti uz jen dari😊

verusa110
autor
1. únor 2019

@leniczka23 No jo, no...Agentura...Ještě že se mi toho ujal opravdu dobrý právník, jinak by jím to opět prošlo...