PPM. Přihlíží se i k platu z minulého zaměstnání?

dolfinie
22. srp 2009

Zdravim, mám prozbu, potřebovala bych poradit, kolik budu mít mateřskou, když jsem zaměstnaná 3 měsíce/před tím jsem byla zaměstnaná 3roky pak byla týden na UP a od 1.6.2009 opět nastoupila do zaměstnání/ POkud bych šla na neschopenku a zůstala na ni až do porodu. Můj plat je kolem 18tis hrubého. Bude se přiklánět i na plat z minulého zaměstnání, když se všude píše, že PPM se vypočítává za 12 měsíců? Díky za odpovědi 🙂

zulik
22. srp 2009

Výpočet bude jen z tohoto pracovního poměru a pokud budeš na PN, odečtou se při výpočtu nároku dny nemoci z celkového počtu odpracovaných dní. Plat není moc vysoký, takže to velké nebude ani s nemocenskou ani s mateřskou.

dolfinie
autor
22. srp 2009

Díky, nějak nerozumím tomu, že se odečtou dny nemoci? Nemůžeš mi to trochu víc vysvětlit? ☹

vojtisek2007
25. srp 2009

dolfi - vezmi si hrubý plat z posledního zaměstnání, sečti si ho a vyděl počtem dnů od kterých odečteš ty dny, které jsi byla třeba na neschopence nebo měla neplacené volno, když ty dny nebyli dělíš součet hrubých mezd počtem dnů v měsíci...např. máš 18tisíc hrubého, měla jsi ty tři platy, nemocná jsi nebyla ani jsi neměla nepl.volno = 3*18.000=54.000 : 92 (červen,červenec,srpen) = 586,-Kč je tvůj denní vyměřovací základ - který se pak dál ještě redukuje - trochu jinak při výpočtu nemocenský a trochu jinak při výpočtu mateřský...ale za měsíc by to mělo dělat + - 10/11tisíc

dolfinie
autor
26. srp 2009

Díky moc vojtísku 🙂 A prosím tě, vztahuje se toto všechno i kkyž jsem nastoupila do té samé práce? výpočet mateřské bude jen z těch 3 měsíců? Od září bych chtěla jít na neschopenku..

jajik25
26. srp 2009

Ahoj holky může mi někdo z vás vysvětlit jak to budu mít s mateřskou a následovně s rodičákem?Už jsem se na to jednou ptala ale pořád tomu nějak nerozumím.Jsem zaměstnaná a momentálně na rodičáku,který by mi měl končit v březnu příštího roku.V listopadu čekáme narození druhého dítěte a na sociálce mi řekly že až mi doktor vystaví papír na PPM tak ho mám odnést na sociálku.Můžete mi někdo říct proč,když mám zaměstnavatele?Nebo jsem jí jen špatně pochopila!Při prvním dítěti jsem byla od začátku těhu na neschopence a mateřskou jsem měla necelých 15 tisíc.Budu mít nárok na zhruba stejně vysokou mateřskou i při druhým dítěti?Taky jsem zjistila že od začátku tohoto roku mateřskou vyplácí sociálka ale nevím jestli se to týká i mě,když mám zaměstnavatele.Prosím vás pomozte mi někdo se v tom aspoň trochu zorientovat.Už v tom mám děsný guláš.Díky za odpověď

susik77
26. srp 2009

Ahoj, kdyz mas zamestnavatele, tak to potvrzeni od gynekologa zaneses nebo posles zamestnavateli, on to zaroven posila na jeho socialku. Ty si vyzvednes od socialky, kt. Ti vyplaci rodicak formular: Potvrzeni o naroku na davky -takovy fialovy formular, das to zamestnavateli dohromady s tim potvrzenim od gynekolga, aby to poslal na socialku. Ze socialky Ti poslou vyplneny ten fialovy formular, kt. Ty posles na socialku, kt. Ti vyplaci rodicovsky prispevek-kvuli tomu, aby Ti pripadne ta tvoje socialka mohla dorovnat materskou kdyby byla nizsi jako tvuj Rodic. prispevek...

vojtisek2007
28. srp 2009

jajik25 - papír od gyn. bys měla zanést k tvému zamětnavateli, ten to sice pošle na sociálku, odkud ti budou i mateřskou vyplácet (zaměstnavatelé už jí nevyplácí od 1.1.2009) ale musí ti k tomu vyplnit takovej papír, mateřskou budeš mít minimálně stejnou jako u prvního dítěte, bude se ti to brát ze stejného platu jako předtím, jestli sis teda te´d na rodičáku nepřivydělávala...ale počítat se ti to bude podle nových pravidel platných od 1.1.2009, takže na tom budeš spíš o pár stovek líp....

jajik25
30. srp 2009

A kdybych si na rodičáku dejme tomu přivydělávala jaký by to mělo na to vliv?

vojtisek2007
30. srp 2009

jajik - no tak by se ti další mateřská počítala i z toho přivýdělku, který nebývá na mateřské většinou tak vysoký a další mateřskou pak ovlivní spíš směrem dolu 😒

dolfinie
autor
30. srp 2009

Vojtíšku prosím, nevíš jak je to teda když jsem nastoupila zpět do té samé práce, ve které jsem dala výpověď? Ale vrátila se za lepších podmínek? Mateřská se mi bude stejně vypočítávat z těch platů od nástupu 1.6.? Díky moc za odpověď

vojtisek2007
30. srp 2009

dolfi - ta tohle opravdu nevím, nikdy jsem se s tím nesetkala, zkusím popátrat a ještě písnu

dolfinie
autor
31. srp 2009

Díky vojtisku..moc by si mi pomohla za informaci 🙂