Prac. poměr na dobu určitou musí být prodloužen písemně?

prda
27. pro 2008

Mám dotaz,snad mi někdo poradí.
Ve firmě mám smlouvu na dobu určitou do 31.12.2008.Zajímalo by mě jestli mi jí musí zaměstnavatel písemně prodloužit nebo se automaticky prodlouží na dobu neurčitou když nastoupím 2.1.2009 do práce.

Děkuji

vojtisek2007
27. pro 2008

zaměstnavatel rozhodně musí písemně smlouvu prodloužit - automaticky se prodlouží na neurčitou pouze v tom případě, že už by se jednalo o smlouvu na dobu určitou uzvřenou na to samé místo již dvakrát (po třetí se již prodloužit nesmí) ...pak by stačilo 2.1. nastoupit do práce a automaticky by se smlouvu přehoupla z doby určité na neurčitou.

prda
autor
27. pro 2008

aha,tak to je ai průšvih,podstupuju totiž umělé oplodnění,nejspíš 3.1.,tak jsem doufala že kdybych se v práci v pátek ukázala aspoň na půl dne že se mi to prodlouží automaticky 😒

vojtisek2007
27. pro 2008

no do práce bych v pondělí zavolala - jak to bude dál, jestli ti prodlouží smlouvu, kdyby řekli že jo, hned v pátek 2.1. bych klusala do práce, hlavně podepsat novou smlouvu a pak už je to v´pohodě,ale jestli ti jí neprodlouží, tak aspoň v pátek dojít zaevidovat na pracák...kvůli pojištění a tak.

vilca
28. pro 2008

Já se spíš divím, že ti zaměstnavatel neřekl dřív, jak to bude... Připadá mi dost nefér, že 3 dny před koncem roku ti ještě nedal vědět, jestli máš nebo nemáš nastoupit... 😒