Prac. smlouva končí před nástupem na MD. Co pak? Pracák?

marikura
27. kvě 2013

Ahojky 🙂Zatím beru prášky,ale od 22.7. je mít už nebudu a manželem by jsme se chtěli pokusit o miminko 🙂 Ale nevím jak s prací...mám smlouvu do 31.12.13 a pak už mi jí asi neprodlouží ☹ Chtěla jsem se zeptat, kdybych třeba náhodou hned otěhotněla,tak co a jak?Jít na pracák??A pak??Děkuji za porady🙂

novynka
27. kvě 2013

ahoj, zkus si pohlídat tu 6-timěsíční ochrannou lhůtu od ukončení práce po porod. Podle té, když do půlroku po propuštění porodíš, máš nárok na mateřskou. Tedy bys měla otěhotnět někdy do září/října. Nemám ale vyzkoušeno, jestli to opravdu tak platí a co je pro to třeba zařídit. Já mám smlouvu do 31.10. a rodím 26.11., takže jsem se o to taky trochu zajímala ;) Jo a hlavně abys splňovala těch odpracovaných 270 dní za poslední dva roky, díky nimž máš nárok na mateřskou...

marikura
autor
28. kvě 2013

@novynka Aha,moc děkuji.O tom jsem vůbec nevěděla,tak budu hledat 🙂Jsem tam už 4 rok bez nemocenské...,tak bych to snad měla mít odpracované 🙂

vojtisek2007
28. kvě 2013

@marikura je to trošku jinak - nemusíš do půl roku porodit ale nastoupit na mateřskou - na kterou se nastupuje 6-8týdnů před porodem - takže pokud ti neprodlouží smlouvu, tak bys měla do 180tidnů nastoupit na mateřskou - to je do 29.6.2014 - tzn termín porodu mít nejpozději 21.srpna 2014 ( v listopadu nejdéle být těhotná)....jinak pokud pracuješ už 4 roky na klasický PP budeš mít na mateřskou nárok. A pokud ti 31.12.2013 už neprodlouží smlouvu a budeš těhu, tak nejlepší je asi jít na neschopenku....

suzief
28. kvě 2013

Jsi tam 4 roky a máš to stále na dobu určitou, ti jsou teda vyčuraní....jinak k tématu asi neporadím nevím

marikura
autor
28. kvě 2013

@suzief jj...u nás je vše vyčůrané a nic normální....stále se jen divím 🙂

marikura
autor
28. kvě 2013

@vojtisek2007 Děkuji Ti moc🙂

marikura
autor
23. čer 2013

🙂