Práce na 4 leté RD po 3 letech. Vezmou dítě do školky?

niki2
12. bře 2010

Hezky den,
dopredu se omlouvam, pokud se to nekde uz probiralo, kdyztak mne prosim presmerujte 😉

Jde mi o to, ze jsem si zvolila 4 letou variantu rodicovske dovolene, jelikoz zamestnavatel mi opakovane umoznoval pracovat i behem rodicovske. Bohuzel situace se zmenila a ja jsem bez prijmu (ze zamestnani) a v rijnu budou synovi 3 roky, takze bych se chtela vratit do prace, coz by snad nemel byt problem.

Ale ted nevim, protoze skolky jsou plne, prednost maji deti rodicu, co jdou do prace, ja sice pujdu, ale rodicovskou budu mit jeste dalsi rok (chodil by jen dopoledne, nebo zkratka jak to zakon pri rodicovske umoznuje). Tak zda bude pro skolku jako duvod to, ze ja jdu do prace, nebo budou argumentovat tim, ze do prace jeste nemusim, kdyz pobiram rodicak...

Doufam, ze jsem to nenapsala moc komplikovane a dekuji za radu

Niki

lucisa
12. bře 2010

niki, mám obavy, že vzhledem k velké naplněnosti školek na tohle často berou ohled. nevím, jak u vás, ale já když se vracela z rodičáku (a tehdy se ještě nežádalo předem, na jak dlouho), šla jsem ve 3 letech dcery, protože zaměstnavatel mě už chtěl zpět a já místo ve školce nesehnala. Měla jsme jediné štěstí, že mi mohla ten rok hlídat mamka, jinak bych asi musela buď chodit do práce s malou nebo podat výpověď.....

jedině ještě zkusit soukromou nebo chůvu, ale to se asi nevyplatí, je to dost drahé.....

j.a.n.i
12. bře 2010

niki - spíš si myslím, že bude problém v tom, že bys chtěla aby šel jen na dopoledne, spousta školek dává přednost dětem, co budou chodit na celý den.

niki2
autor
12. bře 2010

Jani, to si myslim, ze se vyresi jako u starsiho, platila jsem plne skolne a oni davali potvrzeni pro socialku, ze chodi v poledne domu 😉

j.a.n.i
12. bře 2010

Tak v tom případě bych v tom problém neviděla, koneckonců myslím že se nikde neuvádí že máš ještě nárok na RP, tak bych prostě všude uváděla, že nastupuju do práce a nic víc. Podvod to není a koneckonců, kdo ví, jestli ti třeba po 2 měsících v práci nenabídnou tak zajímavé podmínky, že bys třeba na ten celý šla a RP obětovala...

paegaska
12. bře 2010

Nicki, přesně jak píše j.a.n.i, neuváděj nic o rodičáku, stejně jeto ve školce nezajímá a nic jim po tom není. Hovoř o práci a vždyť je to tak.

jovi
16. bře 2010

niki: moc velké naděje si nedávej, já po třech letech měla nastoupit do práce a malej do školky, ale protože byl nadbytek dětí, tak mě ho nevzali a to jsme byli u zápisu v řádném termínu. Nikoho nezajímá jestli do práce nastupuješ, nebo ne. U nás to dopadlo tak, že jsem s ním musela být doma ještě rok ( ale to bylo v době, kdy se ještě nevolila výše RD)

nannycz
16. bře 2010

Situace z letosniho roku v okrajove casti Phy - syn je zapsany do skolky, v zari mu budou 3 roky a 9 mesicu. Trochu se znam s nekteymi lidmi ve skolce a proto vim, ze jelikoz je zena na RD s 2. ditetem, tak nam syna nejspis nevezmou. Na cca 50 mist je cca 120 zajemcu. Kriteria jsou:
1) Bydleni v miste skolky - prespolni ani nenechavali zapsat
2) Moznost hlidat - rozumi se, jestli je rodic na RD, nebo ne
3) Vek ditete - cim starsi, tim vetsi sance

Informace o RD byla na priloze k prihlasce, kde bylo i potvrzeni doktora, atd.

j.a.n.i
16. bře 2010

nannycz - to jo, ale pokud niki2 nastupuje do práce, tak na RD nebude, tudíž pokud se na přihlášce opravdu ptají na RD, tak je úplně fuk jestli ještě pobírá rodičák nebo ne.

nannycz
16. bře 2010

mno, muj prispevek byl spis jako informace, ze je takovy pretlak, ze si skolky skutecne mohou vybirat a prehrabovat. A pokud odmitnou, nic s tim neudelas...

jajik25
16. bře 2010

Ahojky chtěla jsem se vás na něco zeptat.Synovi budou v květnu tři roky a v dubnu jdeme k zápisu.Byla bych ráda kdyby mi ho aspoň na dopoledne vzaly.Zajímalo by mě zda musím ve školce u zápisu říkat že jsem doma s druhým synem.Když nic neřeknu a budu tvrdit že jdu do práce bude větší pravděpodobnost že mi ho vezmou.Nebo chtějí nějaké potvrzení o nástupu do práce?Nerada bych někde lhala aniž by to nějak pomohlo.Díky za radu

nannycz
16. bře 2010

mno, u nas na zapisu dostala zena takovy formular (tusim ze to byla prihlaska), kde bylo mimo jine i zaskrtavaci policko o rodici na RD. Krome toho tam bylo i potvrzeni od lekare, osobni udaje, udaje o zamestnavateli, kontaktni informace a podpisy obou rodicu, informace o sourozencich, atd. Pusobilo to na mne dojmem nejakeho celkem ofiko formuláre, zadny car papiru vytisteny doma na levne tiskarne a prohnany kopirkou...

niki2
autor
16. bře 2010

No ja doufam, ze rodicovska dovolena a rodicovsky prispevek jsou dve veci. Aspon, kdyz jsem tak chodila do prace na "brigadu", tak jsem vzdy rodicovskou v praci ukoncila, nastoupila a potom opet zadala o rodicovskou. O rodicak bych za urcitych podminek prijit nemela.
Nannycz, napis mi pls do IP v jake okrajove casti, my jsme taky 😉

j.a.n.i
16. bře 2010

niki - jojo, jsou to 2 různé věci, proto jsem to psala

nannycz - to je mi jasné, že podmínky nastavují školky, to bylo spíše upozornění, že jdou to 2 různé věci, myslím RD a RP, přestože se to často zaměňuje

jajik25 - no, pokud se na to budou ptát, tak já osobně bych nelhala, jestli chtějí potvrzení z práce nebo ne, to asi záleží na školce, ale i pokud ho chtít nebudou, tak nikde není řečeno, že si tam nemůžou zavolat a zeptat se

lusi80
8. dub 2010

ahojte holky,tak já mám právě taky rodičák na 4 roky,v květnu jdeme k zápisu,malej bude mít 3 roky koncem září.dneska jsem byla u ředitelky a taky se ptala jestli máme šanci,říkala jsem že mám rodičák na 4 roky a ona že pokud ho tam chcu mám si na přihlášce zaškrtnout celodenní docházku,a jak tady psala niki2, asi bych platila na celej den ale vyzvedávala si ho v poledne a dávala papír na socku,jestli jsem to tak pochopila teda.Když šel starší syn problém nebyl,chodil na 4 hodiny a dávala jsem ten papir na socku,nevím jestli to tak funguje pořád právě,je to už dlouho,díky za radu 😉

j.a.n.i
8. dub 2010

lusi, funguje to stejně, jen asi budeš muset platit tu celodenní docházku, jinak ti ho nevezmou, zbytek je stejný...

keilin
3. lis 2018

já bych jim každopádně neříkala že máš možnost ještě být doma, prostě bych je zkusila poprosit že už potřebuješ nastoupit do práce na kolik let jsi měla nastavenou rd jim nic není. Nicméně se obávám že tohle jste měli řešit dřív a to v době zápisů a teď už bude pozdě a budeš muset počkat

jupiter2013
3. lis 2018

@keilin je to 8 let stará diskuse 🙂