• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Práce na částečný úvazek. Budu mít nárok na mateřskou?

5. srpna 2017 
Momentálně pobírám 3-letou variantu rodičovského příspěvku, 1. září 2011 mám nastoupit opět do zaměstnání. Bohůžel můj zaměstnavatel je v konkurzu a vím, že dostanu do konce tohoto roku výpověď. Mám možnost pracovat na částečný uvazek a mohla bych nastoupit 1. září 2011, ale chtěla bych do konce roku 2011 otěhotnět a pracovat dokud to půjde. Myslíte, že bych pak měla nárok na mateřskou? Vím, že kdybych se hlásila na Úřad práce, tak bych na mateřskou nárok neměla a ÚP se chci proto vyhnout a radějí se snažit hned jít pracovat.
15. říj 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@theresa pokud budeš mít odpracováno 270 dní, tak budeš mít nárok na MD :wink:
15. říj 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já právě nechápu, jak 270 dní? To se počítá od ukončení předchozí rodičovské dovolené nebo jako celkově?
15. říj 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@theresa ne počítá se odpracováno 270 dní v pracovním poměru. Já např. Měla 1. dítě narozené v roce 2008 a pobírala jsem na ni RD na 3 roky, mezi tím jsem otěhotněla a mám nárok na MD jelikož jsem pořád jakoby zaměstnaná a proto mám odpracováno 270 dní a tím i zaplaceno sociální a zdravotní pojištění :wink:
15. říj 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@theresa pokud máš jednoho zaměstnavatele a u toho jsi i v době kdy otěhotníš podruhé tak se ti to počítá z příjmů který jsi měla naposledy, ale pokud měníš zaměstnavatele, tak je to jinak,ale nevím zda se počítá i předchozí zaměstnání, to ti poradí na sociálce :wink:
15. říj 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Pro započtení těch 270 dní se minulé zaměstnání počítá, pro výpočet výše PPM ne. Takže výše další PPM by se počítala pouze z toho částečného úvazku.
17. říj 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i a jak dlouho bych musela být zaměstnaná na tom částečném úvazku? Bylo by tedy nejlepší se domluvit na co nejvyšší možné mzdě na tom částečném úvazku?
20. říj 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@theresa Délka zaměstnání na ten částečný úvazek není rozhodující (pokud tedy celkově splníš tu podmínku 270 dní za poslední 2 roky). PPM se počítá buď z celé délky zaměstnání nebo z posledních 12 měsíců, pokud si tam déle. A co nejvyšší mzda je nejlepší vždycky, ne :wink:
21. říj 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i Tak že stačí když jsem před prvním těhotenstvím měla odpracovaných těch 270 dní? Při prvním těhotenstvím jsem mateřskou měla, protože jsem v kuse pracovala 7 let.
21. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@theresa Ne před prvním těhotenstvím, za poslední 2 roky před nástupem na další mateřskou, ale doba kdy si na rodičovské a trvá ti smlouva se ti jako odpracované (pro nárok na PPM) počítají... takže pokud se ti pracovní poměr ukončí k 31.12.2010, tak se ti všechny dny až do toho data počítají do těch 270 dní, pak bys tam měla 1.1.2011 až 31.8.2011 díru a pak by se od 1.9.2011 zase ty dny počítaly. Ale tím, že se dny počítají zpětně za poslední 2 roky, tak i kdybys otěhotněla dříve a z toho částečného nastupovala na MD třeba hned v listopadu 2011, tak ti to vyjde.
21. říj 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i děkuji Ti moc, vysvětlila jsi mi to naprosto srozumitelně a jasně. Opravdu moc děkuji.
22. říj 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den chtěla bych se zeptat.
Byla sem zamestana v jedné firmě .po roce sem otehotnela amměla sem nárok na materskou.pak mě skončila smlouva a už my ji neprodlouzily takže my daly výpověď.
Ale teď mám zase možnost vte firmě pracovat ale na polovycni uvazku .ale my planujem další miminko.myslite že bych mohla mýt nárok na materskou..
5. srp v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek