Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Práce na doma při rodičovské dovolené. Nevíte o něčem?

verusa110
30. led 2020

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte někdo o nějaké práci z domova? Jsem na rodičovské dovolené s 16m dítětem. Nějak extra mě neláká Avon lady atd. A nechci bojím se platit cokoliv předem, bojím se podvodu. Moc všem děkuji.

tensorflow
30. led 2020

Zrovna vcera jsem sem davala nabidku, bohuzel byla jako reklama smazana - tak uvidim, jestli to bude vadit i jako odpoved na dotaz...

Pracuji na univerzite a momentalne se potykame s velkym nedostatkem anotatoru. Jsou to ruzne ulohy - transkripce videa, opravy automaticke transkripce, generovani vet. Nektere ulohy jsou cs, jine chteji i anglictinu.

Vsechno je to z domova od pocitace na DPP, placeno 150 Kc/h. Pokud by te to zajimalo, posli mi zpravu se svym jmenem a mailem a ja to predam kolegyni, ktera by se ti potom ozvala kvuli detailum a smlouve.

aneman
30. led 2020

@tensorflow dobrý den mohla bych poprosit pokud je to možné, nějaké bližší informace?

baleale
30. led 2020

CO nabídnout svoje služby, jako třeba žehlení prádla? 🙂

tensorflow
30. led 2020

@aneman

Momentálně jsou k dispozici tyto úlohy:

a) transkript: přepis videí z youtube, aby nám vznikl přesný transkript
(např.: https://www.youtube.com/watch?v=YOqTzkSkgGs
b) korekce: poslech nahraného konferenčního callu (většinou en, občas cs) a oprava počítačově vytvořeného transkriptu
c) minuting: (komplikovanější) shrnutí z "technicky zaměřených" callů. V této fázi je k dispozici agenda callu, audio záznam callu a již opravený transkript a je potřeba vytvořit "výcuc" z diskuze, který se vloží ke korespondujícím bodům v agendě.
c1) Shrnutí z "technicky zaměřených" callů. V této fázi je k dispozici agenda callu, audio záznam callu a již opravený transkript a je potřeba vytvořit "výcuc" z diskuze, který se vloží ke korespondujícím bodům v agendě.
c2) Propojení opravených transkriptů s nově vytvořenými záznamy.
--> momentálně je aktuální úkol c1, úkol c2 bude aktuální o prázdninách.
d) reformulace: jedná se o vytváření vět podle významu nebo stylu, např.:
V1: Dámy a pánové, možná tady máme naléhavou situaci.
Interpolace: Zde doplňte větu, stylisticky mezi V1 a V2.
V2: Hej lidi, asi máme problém.
Extrapolace: Zde doplňte větu, která je ještě méně formální než V2.
V1: Moje srdce je v pořádku, cítím se jako za mlada.
Interpolace: Zde doplňte větu, významově mezi V1 a V2.
V2: Mám problémy se srdcem a cítím se starý.
Extrapolace: Zde doplňte větu, která je ještě významově dál od V1 než V2.
-> v této úloze je úkolem doplnit zbylé dvě věty - extrapolaci a interpolaci.
e) Dotazy přes webové formuláře: úkolem je vyhledat formuláře (např. na stránkách restaurací, hotelů), do kterých je možno psát volný text, a zformulovat libovolný dotaz v angličtině.

Anotátory necháváme si vybrat mezi variantami podle toho, co se jim líbí a co by chtěli dělat.

DPP je hodinová za 150 Kč/hod. Takže kolik odpracujete je na Vás (samozřejmě pro nás čím víc, tím líp 🙂
Práce je z domova, ale určitě je možnost přijít k nám na MFF na konzultaci a seznámení se s anotačním prostředím, nebo se to dá zvládnout i po Skypu.

tensorflow
30. led 2020

@aneman Víc o ostatních úlohách nevím, pouze o úloze (d), kde jsem koordinátorem, takže tam můžu připadně dodat ještě nějaké info...

veronikamartin17
Autor odpověď smazal
Zobraz
paprsek13
7. bře 2020

Výroba předmětů pod jmény Ersitech, Selvintech,Tinotrex je podvod!

Najde se někdo kdo také naletěl firmě Ersitech, Selvintech, Tinotrex? Jedná se o nabídky domácích prací pro občany ČR a celé EU. Vy si objednáte první várku kde dostanete komponenty na výrobu v ceně cca 100-200 Kč (odlamovací nůž, lepidlo a pár potištěných papírů, které kdo má tiskárnu zvládne si natisknout doma sám),ale zaplatíte (jak oni uvádějí prvotní a jednorázovou navíc prý vratnou INVESTICI) 1760 Kč (1450 Kč + DPH 310 Kč) Pro zájemce ze Slovenska a ostatních států EU 78 EUR (investice 64 EUR + DPH 14 EUR). Obdržený návod na výrobu je velice strohý,takže nevíte jak to máte vlastně vyrobit. Po zhotovení, zaslání a kontrole by vám měli být vyplaceny peníze za odvedenou práci + vrácena počáteční investice. Jenže výrobky, vždy kontrolou neprojdou, takže firmě zůstávají peníze a vám jen špatně vyrobené výrobky, které vám paní Háteová alias Dana Hermanová zašle zpět. Dostane dopis v něm bude papír z výstupní kontroly kde se bude psát že jste výrobky udělala špatně žádný peníze vám nepřijdou a ona si nechá peníze který jste ji poslala, protože jste podepsala smlouvu kde se píše že když výrobky uděláte špatně oni si nechávají peníze. Nemají žádný telefonický kontakt. Nejedná se ani o firmu, ale pouze ve všech 3 (firmách) o jednu paní Janu Háteovou která vystupuje pod jménem Dana Hermanová. Paní je PODVODNICE (lidská hyena), takže velký pozor. Na paní by se měla podle mého názoru podat hromadná žaloba, protože jsem možná první kdo se odvážil to sem napsat, ale určitě ne jediná podvedená touto osobou. S pozdravem Jana

Sem začni psát odpověď...

Odešli