Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Práce na půl úvazku, mám nárok na dovolenou?

smillingangell
31. led 2017

Ahoj,třeba mitu poradíte.Dostala jsem nabídku na práci na půl úvazku. Nastupuji ke svému zaměstnavateli kde jsem dělala než jsem šla na MD. Nastupuji ale už na půl úvazkua ne na celý. Chci se zeptat jak je to s nárokem na dovolenou? Někde sem četla že když mám pořád smlouvu co mi běží tak mi nárok vznikne,někde zase píší něco jiného.Jde mi o to že v červenci máme zaplacenou dovolenou v Chorvatsku.Tak jestli na ní vůbec odjedu,děkuji.
Jo nastoupila bych bud v dubnu anebo červnu.

stastnablcha
31. led 2017

neviem ako je to s pravom u vas, ale u nas je pred nastupom na polovicny uvazok lepsie vycerpat staru dovolenku ak nejaka je, lebo aj ta sa potom krati o polovicu. o dovolenke povedz dopredu ze ju mate a dohodni sa dopredu na cerpani dovolenky . inak uzasne je ze ti po MD umoznili polovicny uvazok. to by som bralaaaaa 🙂

23363
31. led 2017

Já jsem se vracela ke svému zaměstnavateli od dubna na půl úvazku, od září na celý na jinou pracovní pozici. Do října jsem byla na RD. A nárok na dovolenou jsem měla myslím 32 dnů.

smillingangell
autor
31. led 2017

@23363 hned od toho dubna?

missa111
31. led 2017

Já se z RD vracela na zkrácený úvazek k půvonímu zaměstnavateli i na stenou pozici. Dovolenou jsem měla za ty 4 mesíce tuším 18 dní. Musel a jsem je vybrat do konce roku, takže nárok vznikl asi hned.
Ještě je důležité jak budeš mít rozloženou pracovní dobu. Jestli rovnoměrně (např. 5 dní po 4hodinách) nebo nerovnoměrně ( např. 3 dny po 8h). Tam se pak krátí počet dní dovolené.
Pokud je to jen měsíc dopředu, raději bych se konkrétně domluvila v práci.

smillingangell
autor
31. led 2017

@missa111 budu dělat po-st 6 hodin denně a čtvrtky 2 hodiny.Dneska mi právě vrchní říkala že musím mít něco oddelano ale ze si není jistá

23363
31. led 2017

@smillingangell
To se přiznám, že nevím. Začala jsem se pídit až na začátku června a to už tam bylo. Ona se prý mateřská dovolená počítá jakoby člověk normálně pracoval. Takže proto jsem měla té dovolené tolik.

smillingangell
autor
1. únor 2017

@23363 Tak o by pro mě taky nemuselo vypadat špatně,uvidíme co se dneska dozvím