Prace na RD - DPP a zkrác. úvazek, ovlivní výši PPM?

chelexi
27. srp 2017

Ahoj, mam skoro 20m od porodu, RD do 06/2018 (vycerpam RP), ale uvazuji o prodlouzeni. Synovi budou 3r v 01/2019. Od 04/2017 pracuji brigadne (dpp), ale ted od zari nastoupim na castecny uvazek k jinemu zamestnavateli nez u ktereho jsme nastoupila na MD. Druheho prcka planujeme do tri az ctyr let veku prvniho syna. Idealne, aby mi MD navazovala na prvni RD. Muj dotaz zni, zda ty kratke uvazky nejak ovlivni vysi MD v pripade, ze se druhe povede tak jak jsem psala ci v druhem pripade, kdyz to bude trvat dele. Dekuji
😉

j.a.n.i
27. srp 2017

@chelexi No, pokud stihneš na další MD nastoupit po dobu RD, tedy do 3. let věku dítka, tak to nic neovlivní. Pokud ne, tak musíš řešit co s tou první prací, neboť RD je ze zákona max do těch 3 let a tedy pak bys měla nastoupit zpět do původní práce, což při kombinaci DPP + DPČ jinde asi nebude moc reálné a pak samozřejmě to, jak to v původní práci vyřešíš může ovlivňovat výši další mateřské.

chelexi
autor
6. zář 2017

@j.a.n.i DPP a DPC beru jen jako brigadu. Jakmile bych se vracela do normalni prace, tak bych pracovala jen tam. Jde mi spis o ten castecny zktaceny uvazek.

belleelle
6. zář 2017

@chelexi jakou vysi ma uvazek? Do.0,5?

chelexi
autor
6. zář 2017

@belleelle ano🙂

sinopea
30. srp 2018

Tiež ma zaujíma ako ovplyvní čiastočný úväzok druhu PPM. Chcela by som začať robiť na skrátený úväzok a RD mám do 1.5.2019 (rozmýšľam, že predĺžim do 1/2020 - keď bude mať malá 3 roky), ale zároveň počas RD mi zrušili pracovné miesto a po tom čo nastúpim ma vyhodia. Ďalšie dieťa chceme do 4 rokov malej.