Práce při RD, měla jsem informovat sociálku do 8 dnů?

kikanavratilova
19. dub 2013

Zdravím všechny maminky.Chtěla jsem se zeptat.. 🙂 Před 3 týdny jsem nastoupila do práce,ale ještě jsem to nebyla ohlásit na socialce.Dcera má 3 a půl roku,od ledna chodí do školky na celý den.Já mám rodičovskou na 4 roky,což je do listopadu.Nastoupila jsem k novému zaměstnavateli,protože před otěhotněním jsem nebyla zaměstnaná.Paní,co mi vyřizovala smlouvu mi volala na socialku a tam jí řekli,že rodičovská mi bude chodit dál.Ale chtěla bych se zeptat jestli jsem měla o nástupu do práce informovat socialku do 8 pracovních dnů? a když jsem to neudělala,jestli mi vezmou rodičovskou za měsíc?jestli některá víte nebo máte zkušenost,tak děkuji za odpovědi.. 🙂

j.a.n.i
19. dub 2013

Ne, nikde to hlásit nemusíš, od prosincové novely se docházka dětí nad 2 roky nesleduje.

sarkad2856
19. dub 2013

hlasít to nemusíš,ale kamarádka musela nahlásit pojištovně po skončení rd,řekly jí to na sociálce

bzubzalka
19. dub 2013

já pracuju taky, synovi jsou skoro 3, rodičák mám do 3let. Nikde jsme nic nehlásila a rodičák mi chodí dál. Nehlásila jsem protože jsme při vezvedávání S-karty četla novinku co tady píše jani - od 2let se nesleduje, na jak dlouho dítě chodí do školky.

ruda
20. dub 2013

nikde jsem nic nehlásila, jen jsem žádala zaměstnavatele, aby mě vzal dřív , pracuji od roku a půl a do tří let jsem brala rodičák, který mi teĎ automaticky ukončili, jakmile syn dosáhl tří let