Práce prodavačka. Jak se k tomu postavit?

14. zář 2020

Dobrý den, omlouvám se za anonym. Ráda bych se zeptala, poprosila o radu. Před rodičovskou dovolenou jsem pracovala na vyšší kancelářské pozici. Práce to byla zajímavá, ale denně jsem se vracela domů až k večeru, unavená a s plnou hlavou povinností a starostí, co další den musím v práci udělat. Když po RD přišla otázka návratu do práce, věděla jsem, že do původního zaměstnání nastoupit nechci a vlastně ani nemůžu (během RD jsme se přestěhovali do menšího města). Začala jsem hledat v práci oboru či ve své kvalifikaci, ale vzhledem k současné situaci, to že mám dvě děti,to že potřebuji svou pracovní dobu přizpůsobit tak abych mohla dávat děti do školky a školy a jiné důvody jsem nesehnala momentálně nic. Všude jsem slyšela ozveme se vám, a nikdo se neozval. Pak mi kamarádka nabídla práci u ní v menších potravinách. Pracovní doba přesně takovou jako bych si přála, s čistou hlavou a bez nervů, finančně dobré. Tak jsem práci přijala a vše klapalo. Pak jsem si několikrát všimla a i slyšela, že mne známý, lidi z blízkého okolí "pomlouvají" - strašně mají na práci řešit, kde pracuji, proč už nepracuji ve svém oboru a jiné. Dost mě to trápilo, ale řekla jsem si pro hlupáka každý hloupý. Ale pak s tím domů začala chodit i starší dcerka, že si s ní děti tolik nebaví, že řeší co maminka dělá za práci atd. A to musím říct že mne zasáhlo na tom nejcitlivějším místě. úplně dobře nevím jak se k celé věci postavit. dcerka je velmi rozumná a ví, že nikoho nesoudíme, když nechodíme v jeho botách, ale i přesto nestydí se za mne, raději o mne nemluví..? Jak se k tomu postavit? Nikdy jsem nikoho nesoudila za to jakou práci dělá. Poradíte?

jansovad
16. zář 2020

chápu, že to člověka zasáhne a je mu líto, že jeho dítě musí něco takového prožívat.
Pro mě je také přednější rodina, takže po návratu do práce budu upřednostňovat hlavně pracovní dobu a budu se nejspíš potýkat s něčím podobným. Ty to děláš také kvůli rodině, abyste byli spolu. Pro někoho je důležité mít prestižní práci, pro někoho je důležité být šťastný. Vybrat si musí každý sám.
Navíc myslím, že všichni ti IT, manažeři, lékaři, právníci a podobně se naopak před dětmi snaží vyzdvihnout, jak je jejich práce důležitá a "těžká", a chtějí tím ospravedlnit to, že na rodinu nemají tolik času.

autor
16. zář 2020

Přesně tak, priorita jsou pro mne děti. Dokonce jsem se setkala i s názorem od jedné maminky, proč si tedy nenajdu hlídací paní, která mi děti bude vyzvedávat ze školky a školy. Chápu, jsou maminky které chtějí dělat kariéru, nebo je jejich práce na tolik naplňuje a živí, že tohle preferují. Ale já vždy věděla, že raději budu počítat s málem, ale s dětmi budu co nejvíc. Navíc věřím, že moje děti mají co vše potřebují, jak duševně tak i materiálně.

xxx3d
16. zář 2020

Dcerka si s tím docela dobře poradila. Jasně, že tě to zasáhlo, kterou by to nezasáhlo, to je jasný, ale priority u vás doma jsou tvým dětem jasný, teď ještě zvládnout školní džungli a to je něco, co musí dítě, s pomocí dospělých jen v případě šikany a tady z toho by se šikana rozvinout klidně mohla, jakmile se dítě začne vyčleňovat z kolektivu, aneb to mírné... že se s ní děti tolik nebaví jako dřív, protože řeší, co dělá maminka.
Myslím, že to, že o tobě nemluví, je její řešení toho, aby nevypadla z kolektivu, který je alfou a omegou.

A to, že rodiče řeší, čím se kdo živí, jako ostatní rodiče se děje a pozice prodavaček a pracovnic pošty, pokladních dostávají na frak nejvíc. V rodině jsem slyšela, jak si žena mého bratrance posteskla, že nemůže najít žádnou práci ve svém oboru, má gympl a celý život pracovala jako admin.pracovník v bance, nebo pojištovně a řekla, že v nejhorším si půjde sednou za kasu jednoho z německých řetězců, načež jí můj bratranec odpověděl, neblázni, tak hluboko jsme ještě neklesli. To jen na okraj, ale takových hlášek jsem už naslechla plno.

dixi86
17. zář 2020

Vzdy vás pomluvi a budou resit. Pokud jste spokojená a hlavne to je dobre a vyhovujici i kvuli detem, neresila bych. Ten, kdo tady dela v Nemecku, tak kazdy ohrnuje nos, jak jsou za vodou a blabla. To, ze tam dělají cesi vice nez casto "podradne"prace nikdo neresi(uklízečka, pomocna kucharka, ve fabrice...) jde o to, ze "maji". Kdo chce, vzdy si neco najde, i kdyby jste byla reditelka zemekoule. A jak jsem kdysi slysela... neni dulezite co delas, ale ze delas. Kazda práce je dobra a potrebna. S dcerkou je to horsi, ale vysvetlila bych ji, ze takovy lide(kamaradi) za to nestoji. Takhle to mam ja. Hodne stesti

billythekid
17. zář 2020

Nic si z toho nedělej, na mě měla zase jedna z místních prodavaček kecy, že jsem "kancelářská krysa". Prostě se nezavděčíš všem...a popravdě řečeno, je mi to jedno. Oni za mě účty platit nebudou...a teda, za mě prodavačka není absolutně podřadná práce. To je pro mě práce politika. 😀