Práce sociálního pracovníka. Co to obnáší?

ivamarie
22. lis 2013

Chtěla bych se zeptat, jestli je tady někdo, kdo byl nebo je zaměstnaný jako sociální pracovník na městském úřadě? Mám jít na konkurz na toto místo a moc nevím,co si pod tím představit, jaké věci se v této oblasti řeší na MěÚ, na jakou skupinu lidí je práce zaměřená... V tomto oboru jsem nikdy nepracovala, vzdělání mám taky jiné. Moc se mi do toho nechce, ale protože mě tam poslal pracák, tak na ten pohovor musím. Bližší informace k pracovnímu místu, náplni práce atd. jsem nedostala.
Děkuji za odpovědi.

rebelie
22. lis 2013

To je divný, na práci soc. pracovníka je potřeba mít příslušné vzdělání... nevíš něco víc? Jakože třeba na jakém odboru? A fakt se ta pozice jmenuje takto?

milada2
22. lis 2013

Presne tak, na praci socialniho pracovnika je ze zakona povinne mit prislusne vzdelani. Socialni pracovnik pracuje s ruznymi cilovymi skupinami, podle toho, v jake organizaci pusobi. V podstate se jedna o lidi ohrozene spolecenskym vyloucenim nebo jsou nejakym zpusobem ohrozeni. Na mestskem urade jsou vetsinou socialni pracovnici pro dospele (vetsinou propusteni z vykonu trestu atd.), mozna mezi ne pocitaji i ty, co vyrizuji socialni davky. A pak socialni pracovnici pro deti - organ socialne pravni ochrany deti. Blizsi informace bys mela najit na strankach toho (nebo i jineho uradu). Ale je to dost odborna prace a rekla bych, ze o to misto bude velky zajem lidi s potrebnym vzdelanim...

elennka
22. lis 2013

na práci sociálního pracovníka musíš mít příslušné vzdělání dle zákona 108/2006 Sb., respektive dle prováděcí vyhlášky a při práci na úřadě ve velkém procentu vyžadují i praxi.. Já sama pracuji 10 let v sociálních službách / ve vedoucí pozici.
případné dotazy můžeš do IP.

uztotakbude
22. lis 2013

Musíš mít příslušné vzdělání a manžela, který tě uživí. Sociální pracovníci jsou opravdu podstatně podhodnocení, co se týče výplat.

jennit
23. lis 2013

Ha.. tak to každá asi žijeme na jiné planetě. Pracovala jsem jako soc. pracovník pro ÚP - práce jak v terénu se soc. znevýhodněnými skupinami i práce s administrativou. Vzdělání jsem měla jako jedna z mála a každému to bylo jedno - ve výsledku jsem měla asi o 300,- Kč větší plat, než holky, co vzdělání neměly 🙂))) Odešla jsem z finančních důvodů 😎

anushka111
25. lis 2013

S tím zvděláním je to různé, pokud bysbyla pracovnice u běžné přepážky Pracovní úřad - dávky státní sociální podpory, tam speciální vzdělání nepotřebuješ. Pak můžeš určovat přiznání speciálních dávek, tam už si tím nejsem jistá a pak jsou ještě další skupiny sociální práce. Nejobecnější je ale tam to první co jsem psala, tipla bych i, že tam tě ten pracák posílá. Jinak pokud máš pouze maturitu bez praxe ve státní správě, maximum, které ti můžou nabídnout je 12 500 hrubého (občas jsou ochotní přihodit osobní ohodnocení, co vím od kamrádek tak 500 kč až 1000 kč). A ještě jedna věc, na jednoho pracovníka by prý mělo příslušet 200 osob, u nás je to ale i 2000 osob, sice se to nesmí, ale nikdo to netrestá a nepostihuje. Takže kamarádky to do roka vzdaly, Dělaly i přesčasy o víkendech a dostali za víkend třeba jen 500 kč.
Jiná věc je sociální pracovník u osob ohrožených "rizikem", vpodstatě pečování o lidi, tam je to příslušné zvdělání ve státním sektoru nutné, samozřejmě za to člověk dostane stejné prd peníze.