Práce u jiného zaměstnavatele po dobu neplaceného volna

leonaxyt
19. srp 2012

Ahoj holky, buď se mnou google odmítá spolupracovat, nebo zadávam blbě dotaz (to asi spíš 😀 ), každopádně hledam odpověď na následující:
měla jsem rodičák na tři roky, protože mi prcka nevzali do školky, zařídila jsem si na další rok (do 4 let věku dítěte) neplacený volno u stávajícího zaměstnavatele. Chtěla bych si najít nějakou brigádu, žádná práce na zkrácenej úvazek u mýho zaměstnavatele neni možná, takže hledam jinde. Jak to ale vlastně je - můžu po dobu neplacenýho volna u jednoho zaměstnavatele pracovat pro jinýho? Je to nějak omezený, musí mi k tomu ten první zaměstnavatel dát souhlas? A co zdravotní a sociální - v současný době ho neplatim, když pečuju o dítě, ale když půjdu pracovat (brigáda na dohodu, zkrácenej úvazek apod.), budu to muset hradit? Případně nemáte někdo odkaz, kde bych k tomuhle něco našla? Asi jsem fakt neschopná či co.. 😅 😝

j.a.n.i
19. srp 2012

@leonaxyt Původní zaměstnavatel ti nemusí dát souhlas, pokud se nejedná o střet zájmů, pokud by o něj šlo, tak souhlas potřebuješ. Jinak při DPP do 10 000,- měsíčně bys zdravotní ani sociální neplatila, při zkráceném úvazku normálně ano.

leonaxyt
autor
26. srp 2012

@j.a.n.i Něco o tom střetu zájmů jsem si myslela, díky moc, pomohlas mi 🙂