Práce v kanceláři se skartovačkou, jedná se o podvod?

destovakapka
29. říj 2012

Dobrý večer, chtěla jsme se zeptat jestli někdo máte zkušenosti z inzerátem z novim profitu na práci – pracovnice do kanceláře na práci se skartovačkou. Má to být práce v Olomouci. Jestli to je nějaký podvod nebo se o podvod nejedná. Děkuji za případné odpovědi.

romcovaklarka
29. říj 2012

@destovakapka Nějak nechápu, proč by to měl být podvod? Nebo tam za to nabízejí nějaké neskutečné peníze?

j.a.n.i
29. říj 2012

@destovakapka Já hlavně nevím proč řešit předem jestli je to podvod nebo ne... jít tam na pohovor bude stát jen trochu času.

destovakapka
autor
29. říj 2012

@romcovaklarka ja se ptam asi nekdo s tim ma zkusenosti asi nekdo na tu praci volal,divne mi to je ze tam nabizeji plat 10 000kc za to ze clovek bude obsluhovat skartrovacku a pochyuji ze by nekdo zamestan nekoho jenom na strkani papiru do skartrovacky

romcovaklarka
29. říj 2012

@destovakapka Tak to je fakt docela dobrý plat za taovou pomocnou práci 😒 Tak třeba se nědo najde... Ale jinak taková práce opravdu může být, u nás v kanceláři taky na to byli lidi, když nebylo co skartovat, tak třeba vyřídili nějaou pochůzku mezitím apod. - ale byli to studenti na brigádě, ne plný úvazek...

destovakapka
autor
29. říj 2012

@j.a.n.i kdyby to bylo na pracaku tak v pohode,to se neptam ale v novinach je jenom inzerat pomocne prace v kancelari,v inzeratu je ze do kancelare prijmou pracovnice nebo pracovniky na praci se skartovackou,nenarocna prace,nastup ihned a tel.to je vsechno co tam je a plat je uvedeny 10 000kc.Ze by nekoho zamestnali na to, aby daval papiry do skartu a jeste za takovy plat? to se mi moc nezdá…

romcovaklarka
29. říj 2012

@destovakapka O to ani tak nejde, já myslím, že @j.a.n.i. spíš myslela, jestli není zbytečné vynakládat energii na složité online pátrání, jestli je to podvod nebo ne, když tam můžeš zavolat, zajít a hned budeš vědět 🙂 Nebo se bojíš, že tě omámí chloroformem a ukradnou do otroctví? 😀

destovakapka
autor
29. říj 2012

@romcovaklarka ja jsem takovy inzerat jeste nikdy nevydela a neslysela jsem nikdy o tom ze by do kancelare brali brigadniky nebo studenty na tuhle praci,inzerat je uz v tech novinach podruhe teda spise na jejich internetovych strankach,prave ze nevim kdyz napisu sms asi mi odepisi,nemam tolik kreditu abych mohla jim zavolat,pochybuji ze by mi 35kc stacilo na volani kdyz mam do jine site na 1min.8kc

romcovaklarka
29. říj 2012

@destovakapka Aha, už mi to začíná zapalovat, víš, tak promiň a zapomeň, že jsem sem psala, jo? 😀 😀 😀 😅 🙄

destovakapka
autor
29. říj 2012

@romcovaklarka kdybych vedela o jakou firmu se jedna v tom olomouci tak si tam zajedu,jenomze se mi moc do toho nechce z duvodu ze bydlim v Prostejove a za Olomouc jsem uz dala nejake vydaje a nevim kde na to mam brat kdyz jsem bez prace,jezdim tam na pohovory ale nic z toho a za jeden pohovot mam utracenou 100kc za vlak a jeste za MHD,tak proto to zistuji

jarkalada
29. říj 2012

já jsem taky ještě nic podobného nevyděla.😀

berenika39
30. říj 2012

@destovakapka kdo chce , hledá způsoby, kod nechce, hledá důvody.....
Třeba maily jsou zadarmo....(píšeš: inzerat je uz v tech novinach podruhe teda spise na jejich internetovych strankach)

skotskaa
30. říj 2012

@destovakapka Zkus si tu firmu vygooglovat. Pokud jsou to podvodníci, budou zmíněný v nějaký internetový diskuzi.

destovakapka
autor
30. říj 2012

@berenika39 email tam neni uvedeny,je tam uvedeny jenom mobilni telefon,myslela jsem ze ten inzerat je uz po druhe na tech strankach novin v profitu,kdyby tam byl email tak napisu email a nepisu jsem

destovakapka
autor
30. říj 2012

@skotskaa firmu si tezko najdu na google,kdyz v inzeratu neni psane nazev te firmy,jak jsou noviny PROFIT tak oni maji i svoje webove stranky profit-inzerce a tam co se obevi inzeraty na jejich webovych strankach pak i vytisknou do novin,zamestanavatele si tam muzou dat inzerat pres jejich stranky,tel.nebo pres email,inzeraty tam jsou uplne stejne jak v novinach myslim jako kdyz v novinach je napsane jenom treba ze prijmou do obchodu prodavacku s praxi a tel.neni uvedeno nazev firmy atd.

destovakapka
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jarkalada
30. říj 2012

@berenika39 no, já být @destovakapka raději bych opravdu volala, než někam psala 😉 🤐
😀

berenika39
30. říj 2012

@destovakapka promiň, ale co máš vyřešené?
může ty inzeráty dávat nějaká personální agentura.
kočko, když někam voláš, tak si předem napiš na papír, co potřebuješ vědět, fakt, nemůže se ti pak stát, že provoláš kredit a nevíš vůbec nic, spíš máš ještě větší problém. napiš si jednotlivé body: kam jsem se dovolala? vy jste přímo ta firma? jaká to je práce? kde firma sídlí? jaký je její název? jaké má IČO?
nezavěšuj, dokud to všechno nezjistíš.
normálně jim tyhle otázky polož, když jsou ok nemají problém ti na všechno odpovědět a ty se pak můžeš na netu alespon zhruba přesvědčit, s kým máš tu čest.

destovakapka
autor
30. říj 2012

@berenika39 Jak jsem tam volala,tak mě to zvedla paní,se představila příjmením,já jsme se ji taky představila a řekla jsme ji že volám nai nzerát co mají v novinách v profitu,že přijmou pracovnice na práci se skartrovačkou,paní mi na to řekla že to je už obsazené,že jim vyšel inzerát v novinách minulý týden,že si mám zavolat zítra že zítra mají vyjít další inzeráty.Pak mi řekla naschledanou a zavěsila.Já jsem ji neřekla že jsem ten inzerát vyděla včera na webových stránkach novin profitu tam v nabídce práce.Protože když mi řekla že to je už obsazené tak jsem si myslela že to už nemá cenu ji to říkat,že jsem to nenašla v tištěním tisku těch novin.

berenika39
30. říj 2012

aha, tak uvidíš, jestli zase nějaký inzerát vyjde. a pak se připrav na to telefonování 😉