Práce ve fabrice, máte zkušenosti?

kecalka2
15. pro 2017

Ahoj maminky,za tři měsíce si budu hledat práci a hodně přemýšlím že vyzkouším práci ve fabrice.Chtěla bych najít na 12hodinové směny,dřív mi tyto šichty vyhovovaly a hlavně je chci dělat kvůli volnu o všední den a synovi,který bude ve školce.Pracovala jste některá ve fabrice?Údajně stojíte na jednom místě,ze začátku,než si člověk zvykne,tak ho berou křeče do nohou.Četla jsem,že nesmíte mít sebou u linky pití,známé zas říkají,že tam pijí normálně,tak co je na tom pravdy?Já musím pít hodně,mám nízký tlak a dělá se mi z nedostatku pitného režimu zle.Pak jsou u 12ctek přestávky jedna půlhodinová,druhá 15minut,prý.To se stíháte za tu dobu najíst?Ještě jsem se chtěla zeptat,když potřebujete v průběhu výroby na wc,můžete jít,nebo s tím mají problém?Moc děkuji,za vaše odpovědi,hlavně,jestli se na to dá zvyknout

janawaes
15. pro 2017

@kecalka2 Myslim ze to bude fabrika od fabriky a taky bude zalezet na pracovni naplni, ne vzdy je to prace u pasu. Znama ted zacala delat v jedne fabrice a moc si to pochvaluje. Ja jsem jednou byla diky bohu jen na brigade v jedne, kde se delali soucastky a kdyz jsem chtela na wc, musela jsem pockat az me nekdo zastoupi, protoze stroj jel nepretrzite. Pokud musis pit se zdravotnich duvodu, tak kdyz si doneses nejake potvrzeni od lekare, tak by ti mohli vyhovet 🙂

biedronka10
15. pro 2017

Vyzkouseno mam od delnickych profesi, po ty thp. Jedno ti reknu, je to firma od firmy a zalezi jaka oni maji pravidla. Byla jsem brigadne ve velke fabrice prp automobilovy prumysl. Tam byly ty nepretrzite linky, prvni pauza byla stanovena vzdy, ze prisla predacka a rekla mi at se jdu najist a vystridala me, pak za nejakou dobu druha pauza, dojromady to musi dat min. 30 minut. Piti tam byt mohlo, ale kazdy si rucil za to, ze nesmi poskodit vyrobky, ani znecistit pracovni prostredi. Uprimne, clovek nestihal se napit. Zachod taky musela predacka vystridat. V jine firme se mohlo i jist za pochodu a pit, kuraci meli jen moznost o pauzach i kdyz to bylo celkem benevolentni a tak lozili v pracovni dobe za sklady. Ja kurak nejsem, tak me to bylo fuk.Pak jsem nastoupila naposled jako thp do stredne velke firmy. Tam se nesmelo kourit, ani o prestavkach. Koho nacapali, letel. Pauzu mel normalne 30 minut, pit mohl. Je to opravdu o firme a jejich pravidlech, to je vsak potreba hned zjistit pri pohovorech, prptpze pak podepisujes souhlas s vnitrim predpisem spolecnosti a cokoliv mimo neho muze byt povazovano za poruseni pravidel.

pucmelinka
15. pro 2017

Ja delala v nekolika vyrobnich firmach,ale jako vyrobni/procesni eng,takze v kanclu.V posledni praci piti k dospozici meli,nestali,ale sedeli,8 hod.prac.doba,prevazne jedna smena,phodinova prestavka,na zachod mohli jit kdykoliv,ale hlasili to.mistrum...v predchozich dvou meli trismenny provoz,jedni mohli mit piti na pracovisti,jini mimo pracoviste,ale napit se jit mohli...

magdalenax
16. pro 2017

Vím o fabrice, kde jsou ženy, které menstruují označeny páskou na ruce, v druhé mají červenou kombinézu, prý kvůli tomu, aby mohly častějii na WC, navíc si o tom vedou dokumentaci.Není to žádný blábol, o tomhle jsem hovořila s pracovnicí úřadu, - prý o tom ví, ale nemohou s tím nic dělat.... .

kecalka2
autor
16. pro 2017

@magdalenax Tak to je jako mazec!!!!

pucmelinka
16. pro 2017

@magdalenax o tomhle taky vim...

pavla70
16. pro 2017

Ja pracuji pro automobilový prumysl,u nas to je tak,že po 2 hodinach je 10 min pauza kde se prostŕídají,a za další 2 hod,je pul hodinová pauza na jídlo.Jít na wc kdykoliv je potřeba ale musí Vás někdo zastoupit,u nás pásovka stále jede.Apití muže být na hale ale musí to být jen voda nebo sifon,Žádné barevné limonády abz se nepoškodily díly,

nase_ema
17. pro 2017

@magdalenax muzes prosim napsat, o jakou spolecnost jde konkretne? Dik

kaczorka
17. pro 2017

Já pracuji ve fabrice přes deset let a teda o paskach na ruce pri menstruaci jsem nikdy neslysela.. Momentalne jsem na materske,ale jinak jsem pracovala normalne u stolu (zadna pasova linka)pit jsem mohla kdykoliv a na Wc to same. Jsou linky kde to jede nepretrzite a tam se musi pockat na vystridani,ale i tam se muze pit kdykoliv. Prestavky u 12 hodinovych smen jsou 4x 10min a 1x 30min. u 8 hodinovych 2x10min 1x30 min. Vetsinou to tak je vsude.. Ja osobne bych teda 12tky delat nechtela,clovek je vycerpany a volno si moc neuzije a hlavne se pracuje pres vikendy.. Preji hodne stesti 😉

magdalenax
17. pro 2017

@pucmelinka Tak aspoň nejsem sama

@nase_ema Pásky na ruku snad dávají v Panasonicu, někdo mi to říkal..., a ty kombinézy, to jsem byla tedy zděšená, chlapi mají snad modré, ženy zelené a v jejich týdnu červené. Nevím fabriku, ale snad jsou to nějací korejci. Když mi to potvrdila paní, co pracuje na kontrolním oddělení oblastního inspektorátu práce, tak na tom asi něco bude.
Já jsem vyzkoušela dvě fabriky. Ta první ok, i když to také nebylo úplně fér, jako aby měřili, jak se říká - všem stejně. Ve druhé děs a hrůza, tam si viděla charakter lidí ve vedení hned. Za mne, - pásová výroba ve fabrice je pro lidi, kteří si nechtějí zatěžovat mozek, prostě vemu, - slepim, položim. Tohle není práce pro mne. Pokud nemáš ráda stereotyp, tak na fabriku zapomeň. Tam jsou v pohodě ti, co chodí a buzerují. Jako takový to, že proč chci jít na záchod, když jsme měli přestávku, - jako promiň, ale přestávka je na jídlo, né na WC....

pucmelinka
17. pro 2017

@magdalenax V Panasonicu asi ne,tedy aspon v to v Plzni

magdalenax
17. pro 2017

@pucmelinka A to máš jedno, jestli to bylo a je tam a tam, rozhodně je to absolutně ponižujicí, zasahující do vůbec osobních práv člověka.

hrosatko87
17. pro 2017

@nase_ema
@magdalenax v Hyundai se ,,označují,, menstruující ženy, aby mohly chodit častěji na wc.

magdalenax
17. pro 2017

@hrosatko87 Já jsem si to myslela.
To je děs... . A jako když má ta žena problémy, tak by ji prý div nevysvlékli, jak je to možné, že to měla před týdnem. Takové myomy umí své kupř. . Nehledě na to, když mne chytne salmonela, tak se u pásu zašvíknu, ne?
Šmankote, já s takovou prací nechci mít společnýho nic

hrosatko87
17. pro 2017

@magdalenax Je to velmi ponižující. A co vím od velmi blízkého rodinného přítele, byli tam pánové, které se ženským díky tomu posmívali. I když je to naprosto přirozená věc.

@kecalka2 Já jsem pracovala ve firmě, kde byla úkolovka. Platili mě za počet vyrobených kusů. Buď jsem to a těch 7,5 hodiny stihla, nebo ne. Na wc jsem mohla dle potřeby kdokoliv. Na sváču po 4 hodinách. Kuřáci si chodli ven zapálit každou chvilku. Takže je také rozdíl hodinová mzda nebo úkolová.

pucmelinka
17. pro 2017

@magdalenax presne tak,je to degradujici...

magdalenax
17. pro 2017

@pucmelinka
@hrosatko87 Holky, já říkám - brambory patří na pole, sníh na hory a práce ve fabrice do Sýrie

kecalka2
autor
17. pro 2017

Tak to mě dostalo.Přiznám se,že jsem tohle ještě neslyšela.Ale nikomu to nevyvracim.V okolí vím,že je tam buzerace neskutečná,ale taky jak kde.Vím,že než si ženské zvyknou,tak je bolí celé tělo.O té menstruaci mi nikdo neřekl.Jako je to mazec.To mi ale řekněte,že tam třeba pracují tolik let.Když se k nim chovají jak k dobytku

magdalenax
17. pro 2017

@kecalka2 Jako nemysli si, že jim to pověsí na nos hned, jak přijdou na pohovor..., to si myslím, že určitě ne. Ale mě tohle někdo říct, tak na moji povahu ji dostane takovou, že by ho nenašel ani google, a pokud ano, měl by u sebe diář pět let starý, nedostupný telefon, sandály od sněhu, banány v ruce, a ještě by vyprávěl, jak to vypadá na Venuši

blondynka400
17. pro 2017

@magdalenax já bych to takto drasticky neviděla, každá výroba je jiná... A když se mi to nelíbí, vždy je to přeci dobrovolné a můžu odejít

blondynka400
17. pro 2017

@kecalka2 osobně si myslím, že 12 hodinový provoz - neboli nepřetržitý není žádná výhra, klasika na 3 směny je lepší.
Zbytek se nedá vůbec takto říct, záleží, co firma dělá. Někde se sedí, někde stojí, někde chodí.... Jsou náročné výroby a to méně náročné. Za mne je horší než problém nohou /stání spíše ruce a namáhání karpálů. Ale zase jsem u toho, že není výroba a výroba.
Pití jak kde, někde vadí, někde ne. Pauzy, případně odchody na WC, kouřovku jsou všude jiné. Nedá se to paušalizovat, stejně tak jako nějaké označování menstrujících žen, jestli to dělá procento výrobních firem, tak je to hodně..... To samé i v některých výrobách dělník musí myslet.
Za mne je potřeba si vybrat dobře firmu. Jako všude existují dobré a špatné.... Jenom pro upřesnění, u nás jsme nedávno dělali přesný časový snímek, kolik dělník opravu pracuje, ze 7,5 hodinové směny pracuje opravu čistě necelých 5 hodin. A to jsme tvrdá automotive firma 🙂

maii
17. pro 2017

Doporucuju tento dokument:

https://a2larm.cz/2017/09/hrdinove-kapitalistic...

Prace ve fabrice je prace ve fabrice. V podstate nejmin prestizni forma prace (nepocitam verejne prospesne prace) - tak to bylo, je a bude. Jste lidsti roboti, 100% nahraditelni (krom mistru atd). Jednotvarnost, buzerace, stridani kolegu, divni kolegove, mala flexibilita, suboptimalni prac. podminky, jednani jak s povlem - to k tomu patri, nekde vic, nekde min, tak si nastavte nejajou hranici, do ktere se vam toto vyplati za ty prachy, co tam dostanete.

(Toto neni povysovani se. Kazdemu podle jeho moznosti a aktualni situace. Kdybych nemela co do pusy, klidne si na urcity cas za pas stoupnu. Jen proste jestli nekdo uvazuje o praci u pasu, tak nema cenu lhat. Nastesti narozdil od jinych hpp byvaji vypovedni lhuty kratke.)

maii
17. pro 2017

@blondynka400 jedna vec je, jestli se mi to libi nebo ne, druha ta, zda na to maji pravo a naaahodou nezasahuji do osobni svobody pracovniku.

kamino
18. pro 2017

@kecalka2 pracovala jsem ve fabrice 12 let a moc rada na.to vzpominam.. zacinala jsem u pasu, pak jsem pracovala jako kontrola, obcas zastupce predaka.. pracovala jsem vetsinou na 3 smeny, ale.radi jsme.z financnich duvodu.chodili i na 16 hod smeny, tu praci jsem milovala, protoze jsem za sebou videla nejaky hmatatelny vysledek. Ano, pauzy byly tak ze byla jedna 15 min a jedna 30, na lince vetsinu bylo potreba zavolat.o vystridani predaka, zalezelo na.pracovisti. Jidlo a piti pouze v oddelenem prostoru, ale to.bylo taky v pohode. Pak jsem si doplnila.vzdelani a zatim nenasla praci,.ktera by me uspokojovala tak, jako prace v te fabrice, bohuzel prestehovala jsem se do Prahy a zde vyroba elektroniky snad ani zadna neni.. pracovala.jsem pak v nekolika.kancelarich, na.marketingu, na.ekonomickem.. ale nikdy uz jsem nezazila ten dobry pocit, ze.ma.prace je k.necemu.. ano, asi to neni prace pro.kazdeho, ale kdyby.se tu v okoli podobny podnik otevrel, nevahala bych 🙂 Co bylo skvele, pravidelna pracovni doba, jistota platu, cista hlava 🙂 Mela jsem stesti na kolektiv, vedeni, ted.uz to je pry horsi, hodne agenturnich pracovniku, horsi podminky, ale nevim, uz 10 let tam.nejsem..

kamino
18. pro 2017

@blondynka400 to se mi.nezda, meli jsme ztaktovane linky, kdy bylo produktivnich 55 minut z 60, kdy se pracovnice presouvaly o jedno misto, 5 minut.bylo na presun , napiti, protazeni, pripadne hodne rychla toaleta.. stroje se osidit nedaly a kamery do Japonska taky.ne..

pucmelinka
18. pro 2017

@kecalka2 je to fakt firma od firmy,ale treba u nas,kdyz jsem.z kanclu sla dohlédnout prave na zensky ve vyrobe,tak tam ve finale mely pohodicku...sice remcaji,ze maji malo...tak at jdou jinam,v Plzni je neskutecna poptavka po lidech,jinde jim daji vic,ale musi plnit normy,tady sedi,vykecavaji se,pouzivaj telefony,na zachod muzou kdykoliv...

nijij
18. pro 2017

@magdalenax neni to nahodou Mölnlycke? Firma na zdravotnické sety?

uzivatelkapetra
18. pro 2017

@hrosatko87 to je blábol, v hyundai pracuju už 9 let a nikdy se ženy nijak neoznačovaly. Zas z těch korejců nedělejte takové zrůdy jak by si mnozí neúspěšní zaměstnanci přáli

hrosatko87
18. pro 2017

@uzivatelkapetra mozna je to blabol. Ale mam takove informace od lidi, kteri tam pracuji.

uzivatelkapetra
18. pro 2017

@hrosatko87 asi nepravdivé informace