Práce ve školce - jaké vzdělání potřebuju?

Ahoj holky,chtěla jsem se poptat : končí mi v lednu rodičák,a tím pro mě začína po 6letech nástup do práce :-| Mám střední školu sociální,obor pečovatelská činnost a chtěla bych pracovat ve školce,ale určitě bych potřebovala dodělat výšku.Tímto prosím o radu,jestli někdo nevíte,co by mi stačilo,abych mohla pracovat ve školce nebo v podobném zařízení.
A můj druhý dotaz je,zda někdo dodělává školu už při zaměstnání,jak to zvládá....měla jsem na to 6 let,neudělala jsem si to a te´d začínám stresovat :-p :-p děkují za jaékoliv info a radu 🙂
milmic
19. říj 2012
Ahoj. Oficiálně potřebuješ střední pedagogickou školu anebo vysokou školu pedagogickou - obor předškolní vzdělávání. Jestli existuje pedagogické minimum k mateřince a jestli by to bylo co k čemu, to netuším.
Ale záleží taky na tom, kde bys chtěla pracovat a jaké tam je vedení. Já jsem vystudovala gymnázium a ped.fakultu obor 1.stupeň ZŠ, po státnicích jsem chtěla pracovat u nás na vsi ve školce, ale starosta mi řekl, že do školky v žádném případě, že nemám vzdělání. :-N Jinými slovy - nemám střední pedagogickou školu. Mám sice vyšší vzdělání, ale to neplatí. Svým způsobem paradox, i kdyby mě vzal, byla bych nekvalifikovaný pracovník.
A taky jsem počula, že když vybírali učitelku příště, tak rovnou vyškrtali všechny, kdo měli vysokou školu (aby je nemuseli tolik platit) a všechny, kdo neměli pedagogickou střední. Takže záleží na tom... 😉

Hodně štěstí. x-)
toky123
16. kvě 2016
čau co všechno potřebuju diš chci bit čalovnikem

toky123
16. kvě 2016
prosim
nita1984
16. kvě 2016
Sousedka má elektrotechnickou školu, dodělávala si druhu maturitu až v momentě, kdy už ve školce pracovala... asi honě záleží na domluvě s konkrétní ředitelkou.
toky123
16. kvě 2016
oc nehapu
andreaandrejka
16. kvě 2016
@toky123 Výuční list.

Začni psát odpověď...

Odešli