Práce ve ztížených psychických podmínkách a těhotenství

xbrenkus
28. led 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to je, když bych otěhotněla a mám práci, kde jsou ztížené psychické podmínky a beru za to i příplatek. Mohu pracovat dál, nebo musím jít na rizikové, mateřskou ....? Díky

ange_de_la_morte
28. led 2014

Řekla bych že je to hodně indiwiduální, asi přesně záleží o jakou práci se jedná , já když jsem otěhotněla tak jsem dělala na traumatologii ( sestra) , po měsíci jsem šla na ambulanci a po incidentu s pánem u kterého se po 14 dnech ukázala nebezpečná infekce jsem šla na rizikowé, neměla jsem na to nerwy. Tak či tak pokud máš wyloženě tento typ práce tak na rizikowé máš nárok i kdyby jsi neměla žádné zdraw.problémy

xbrenkus
autor
28. led 2014

Dělám v dětském domově, mám ve skupině 4 kluky a jeden z nich má ADHD, dá se říct, že jsou v pohodě, ale člověk nikdy neví, hlavně je to někdy dost na psychiku. A druhá věc je, jak by to působilo na děti, když už by to bylo vidět.

lumirpz
28. led 2014

Já pracovala s lidmi s psychotickým onemocněním, což je myslím celkem dost psychicky náročné pracovní prostředí, ale ani mě nenapadlo jít kvůli tomu na rizikové - myslím, že hodně záleží na psychické odolnosti, jak zvládáte stres ap. Přestože práce byla někdy docela honička + do toho různé inspekce, termíny, nemluvě o krizích uživatelů + jsem do toho státnicovala, byla jsem ráda, že jsem v jednom kole a nesedím doma. Ale každý to máme jinak..Mimochodem - těhotenství u mě probíhalo naprosto pohodově, miminko se narodilo v termínu, v pořádku a zatím zdá se bez psychické újmy 😎

kimby
28. led 2014

nechala bych toto na uvazeni doktora,pokud neshleda problem,neni duvod byt na neschopence.Je to urcite i o domluve s lekarem.Toto vnimame kazda jinak.Pracuji na 12hod smeny,denni,nocni.Mam praci se zvysenou psychickou zatezi a svou praci vykonavam.Dokud mi to zdr.stav dovoli,stejne jako u prvniho tehotenstvi.

marton
28. led 2014

@xbrenkus Ahoj,jestli ti to pracovní smlouva nebo kolektivní smlouva dovolí a ty se cítíš,tak proč být na rizikovém?Pracuji ve zdravotnictví v infekčním prostředí a i kdybych chtěla nesmím v těhotenství na pracovišti zůstat.Řeší se to zašitím do kanceláří nebo právě rizikovým těhu.

fiallinka
28. led 2014

@xbrenkus no na rizikové určitě jít nemusíš, to ti prostě nikdo přikázat nemůže... kdybys ale moc chtěla, asi ti to většina doktorů napíše, takže prostě záleží nejvíc na tvém rozhodnutí, sama to dokážeš posoudit asi nejlíp. Já jsem i u poměrně psychicky náročné práce vydržela zhruba do 25 tt s dvojčaty, pak už mi to břicho nějak dost zavazelo... doktor mi neschopenku napsal, jak jsem potřebovala. Ale jak by to působilo na děti, to je zvláštní otázka 🙂... těhotenství je přece naprosto normální, proč to před nimi tajit? Kdyby žili v rodině, je to přece běžné...