Pracovat na rodičáku nebo ne? Šly byste do toho?

tyf
7. dub 2013

Zatím to není aktuální, mám doma teprve měsíční mimčo, ale jsem předběžně dohodnutá se zaměstavatelem, že po skončení MD a začátku RD budu pracovat z domova na poloviční úvazek. Je to nenáročná práce, vlastně jen telefonování. Ale jsou to čtyři hodiny denně a říkám si, jestli to zvládnu, pracovat, věnovat se dceři, domácnosti, manželovi, sama sobě..... Mám sice možnost hlídání od obou babiček, které bydlí přes ulici, ale přijde mi, jestli bych se neměla ty tři roky věnovat fakt jen malé, až půjdu do práce tak už si ji tak neužiju. Na druhou stranu nevím, jestli bychom jen z rodičáku vyšli, manžel nemá velký příjem, platíme nájem 13 tis, auto na splátky, no znáte to. A za ty 4 hodiny nenáročné práce denně bych měla měsíčně asi 12 tis, což je pro někoho leckdy plat na plný úvazek a když tu čtu, jak maminy vysokoškolačky chodí uklízet za pár šupů, protože jim zaměstnavatel pracovat doma neumožňuje, tak si říkám,že bych byla blbá, kdybych to nevyužila Ale zas nechci být vycukaná z toho, že nic nestíhám jen kvůli penězům, do toho mě příští jaro čekají státnice na VŠ, které jsem si kvůli porodu odložila. Co myslíte, zkušené matky, dá se to zvládnout? Šli byste do toho, nebo byste raději oželeli peníze a snažili se nějak vyžít, ale byli v klidu?
Děkuju moc za všechny názory.

sarkad2856
7. dub 2013

@tyf Nevím zda poradím.Ale pokud ta možnost hlídání tady je,asi bych to využila,né každý ju má. Otázka je taky zda tu prac. dobu 4 hodin můžete dělat během celého dne,třeba kdy dítě spí.Potom taky z toho vyplývá zda by Vám finanční situace na půl uvazku pomohla do rodinného rozpočtu.Pokud by jste se domluvila s firmou a třeba kdyby Vám to nevyhovovalo kdyby jste to přerušila a nastoupila až budete mít po mateřské. 🙂

napolitano
7. dub 2013

@tyf ahojky,šla bych do toho,peníze se hodí a když máš i hlédání,co řešit,jsem doma 13let a opravdu to má vliv na vyjadřování a inteligenci 😀 😀 😀 ,bude to opravdu v pohodě i pro tvůj intelekt. 😝

lv
7. dub 2013

pokud máš tu možnost - neřku-li luxus - pracovat 4h denně za 12tis, tak jdi do toho..

sedivka
7. dub 2013

Ja jdu pracovat na plny. Dva dny v praci, tri dny z domova. Malemu bude 7,5mes tou dobou. Proste jsem dostala nabidku, kterou kdybych odmitla, nemusim se v praci dalsi tri roky ukazovat, protoze by najali nekoho noveho 🙂 takze za me do toho jdi. Ctyri hodiny jsou pohodicka

alice35
7. dub 2013

Určitě jdi do toho. Pracuji od narození dcery a zvládnout se to dá.

misaskul
7. dub 2013

@tyf Já pro svého zaměstnavatele po přechodu z MD na RD pracovala 12 měsíců, minulý měsíc jsem to musela přerušit, protože jsem podruhé těhotná a moje nevolnosti mi v práci docela hodně brání. Ne že bych to finančně potřebovala, to vůbec, spíš mě práce baví a nechtěla jsem z ní "vypadnout". U druhého RD to plánuji stejně. Naštěstí já pracuji z domu a do zaměstnání jezdím 1x za 14 dní na 3-4 hodinky. Dostanu nějaký úkol, který mám zpracovat do určitého data a pak to jen odevzdám, je jedno jestli na tom pracuji po nocích nebo přes den...
Za mě - jdi do toho.

tyf
autor
7. dub 2013

Děkuju za názory, zvládnout se dá asi všechno, když má člověk nějaký time management 😀 Jsem teď v šestinedělí a nestíhám si ani vyčistit zuby, tak právě přemýšlím, jak to budu zvládat potom.

jenny.kay
7. dub 2013

@tyf Když máš možnost hlídání, tak do toho určitě jdi. Pracuju tak 1,5 - 2 hodinky denně, protože babičku máme jednu pracující a jednu daleko, takže to víc časově nedávám. Ale aspoň ti nezměkne mozek a udržíš si kontakt s prací. Určitě to zvládneš, neboj.

j.a.n.i
7. dub 2013

@tyf Pokud si to telefonování můžeš rozvrhnout podle sebe, tak nevidím problém (já takhle občas korzovala před barákem s kočárkem a bezdrátovou pevnou linkou) ale pokud se jedná o příjem hovorů v definovaném časovém úseku, tak to vidím jako problém, protože to je pak potřeba tam mít babičku.

tyf
autor
7. dub 2013

@j.a.n.i Ne, já budu obtelefonovávat firmy, takže rozvrhnout si to můžu podle sebe, ale samozřejmě jen do pracovní doby těch firem, takže tak do 16h a jen v pracovní dny. Ale s tím kočárem to je dobrý nápad 😀

margeta
7. dub 2013

Chápu, že teď ti to přijde nemyslitelné, že to zvládneš. Ten začátek je strašný záhul. Ale být tebou, tak to zkusím. Jakmile je pak člověk dlouho doma, tak je pak návrat strašně težký. Já jsem teď doma skoro 6 let, moje práce neumožňovala částečnou práci nebo práci z domova. Končí mi mateřská a teď mi přijde, že i kdybych snad nějakou práci sehnala, což je utopie, tak snad už nebudu vůbec umět pracovat.

jancip
7. dub 2013

@tyf To strašně moc záleží na dítěti, jak bude samostatné, jak moc bude spávat a pod. Můj roční syn se třeba hodně zabaví sám, pořád někde lozí, všechno zkoumá, ale jakmile si sednu nebo začnu telefonovat, je u mě a dožaduje se pozornosti. Spí celkem málo, takže u nás by to nešlo. Pokud ale vypomohou babičky, tak bych do toho šla. Nejen kvůli financím, ale i proto, že člověk potřebuje i něco jiného, jak celý den vařit, uklízet, přebalovat, krmit a hrát si s dítětem, na což člověk většinou přijde po pár měsících doma.

horakovatereza
7. dub 2013

Jak bylo řečeno, záleží na mimču a jak vám to spolu všechno půjde, ale zvládnout se to dá - dělala jsem od narození malého, nemáme žádné hlídací tety a moje mamka si kvůli hlídání brala dovču jen tehdy, když jsem jela do Prahy na zkoušku (sama dělá dlouho a potřebuje si už odpočinout, ne si to vyčerpat kvůli mně), do toho si chtěl manže dodělat SŠ a já dělala celé noci mezi kojením jeho pětistránkové úkoly od pomatené učitelky🙂 No a zvládáme to dál, akorát manželovi jsem školu rozmluvila (já ji neotřebuju,tak proč ji dělat za něj,že?🙂