Pracovat sama doma nebo s manželem mimo domov?

willow4
19. únor 2014

Ahojky, už několik let řeším dilema... Budu pracovat z domova, ale budu odříznuta od světa, pouze doma s PC, vyzvedávat děti a tak.... nebo s manželem v jeho firmě mimo domov, ale jsme totálně rozdílné pracovní povahy (on je plánovač, já musím mít vše hned). Už mi doma hrabe... snažím se nějak zapojit do "světa kolem", ale protože se ode mě očekává, že když "jsem doma" tak zastanu vše kolem rodiny i firmy tak to jde ztuha... Začala jsem studovat, ale to můj sociální absťák moc nevyřešilo (od zkoušky ke zkoušce, čas na klábosení není)... stále mi chybí takový ten pokec s lidmi mimo děti, ocenění mé práce, možnost posouvat třebas firmu kupředu... Půjdu-li mimo domov tak se dostanu mezi jiné lidi (což po 13 letech fakt potřebuji), ale s manželem se asi pozabíjíme 🙂 Zaměstnání jinde bohužel možné není (z finančních i časových důvodů).
Řešil někdo něco podobného? Je fajn být doma a dělat si "co chci", ale všeho moc škodí... 🙂

console
19. únor 2014

Já myslím, že sis odpověděla sama-pracovat mimo domov)))

gwennie
20. únor 2014

proč není zaměstnání jinde možné?

willow4
autor
20. únor 2014

Na poloviční úvazek se dvěmi dětmi jsem nezaměstnatelná.. a ještě dojíždění.... Asi fakt je nejlepší vypadnout z domova, ale mít jako šéfa manžela? uff... a být s ním 20 hodin denně? ... ted se vídáme 5 minut ráno a 5 minut večer a někdy i to je moc 🙂 Někdy je to třídění myšlenek fuška 🙂

jaajaa
20. únor 2014

@willow4 ono je vsechno o kompromisu. Jak uz jsem psala, ja pracuji s manzelem, rozdelili jsme si pracovni cinnosti a respektujeme se v praci jako kolegove a doma jako manzele. Vsechno jde, kdyz se chce. 😉

willow4
autor
20. únor 2014

@jaajaa A máte stejné názory? Líbí se vám stejná hudba? Máte stejné návyky (práce např. v tichu, při rádiu, při světle, přítmí, ráno, v noci...). JJ, tolerance je třeba... Když já špatně přijímám kritiku a od manžela tuplem 🙂) a občas bych uvítala i ocenění čehož se od něj nedočkám.... No, jakákoliv změna je ale lepší než tohle "umírání za živa" ...
Díky za názor...

jaajaa
20. únor 2014

@willow4 kancelar mame spolecnou, ale manzel pracuje vic venku a ja vic v kancelari. Takze se spis stridame. Nazory mame dost rozdilne, jsme dost opacne povahy, kazdy pochazime z uplne jineho prostredi. Pracujeme oba teda ve stejnem oboru, ale proste hodne veci se ucime za pochodu. Ono to ani jinak nejde. U manzela je teda velika vyhoda, ze videl sve rodice pracovat spolu a plno vecem, ktere oni resili/ resi se chce vyvarovat a i se o dost snazi. Pravda je, ze kdyz chceme mit uplny klid od prace, musime proste vypadnout pryc- cestovat, vikend pryc atd. Plus proste jednou za cas delame kazdy sve vlastni veci. Manzel to teda moc nepotrebuje- staci mu jeho prace, ale plne to respektuje a podporuje u me, kdyz se rozhodnu nekam odletet pryc. 😉

willow4
autor
20. únor 2014

@jaajaa Zaujalo mě, že píšeš, že Tvůj manžel moc nepotřebuje "své věci"... U nás je to stejné... jemu stačí práce, ale já potřebuji vypnout, ale zase mám pak výčitky, že mám něco navíc... U nás je problém, že bychom dělali na společném projektu a tam ten střet povah je víc znát. Fakt si dokážete na dovolené odpočinout? Mě přijde, že o firmách mluvíme pořád....někdy je to fajn, ale někdy mi to přijde úchylné...

jaajaa
20. únor 2014

@willow4 jj odjedeme a prace se neresi. Ale musime proste odjet. Je pravda, ze se snazime jezdit v dobe, kdy je ve firme volno, neni sezona, jsou dokoncene projekty. Doted jsme to resili tak, ze jsme pracovali spolecne s jeho rodici, takze v dobe dovolene jsme meli zastup. Letos poprve uz to tak nebylo, ale byli jsme pryc 3 tydny pres vanoce a jen jsme obcas pres tablet zkontrolovali emaily. Stret zajmu mivame taky, ale ja si myslim, ze stret zajmu muzu mit i s kolegou v praci a musim ho byt schopna vyresit nebo se domluvit na kompromisu. 😉

jaajaa
20. únor 2014

@willow4 Vycitky teda nemam, jen jedu fakt v dobe, kdy ja mam svoji praci hotovou a vim, ze nechybim, nebo nekdo dela za me. 😉 Hlavne to fakt silene nakopne a pomuze vztahu jak na osobni rovine tak i te pracovni. 😉

willow4
autor
20. únor 2014

@jaajaa Když manžel má pocit, že je nenahraditelný a všichni kolem jsou neschopní 🙂 Máš-li střet v práci s kolegou tak přijdeš domů a řekneš "ten debil šéf mě zase naštval" ... je-li to s manželem tak se to promítne do večeře, dětí a tak... Asi máš pravdu... manžel je ajtík a realizuje se přes počítač i v úrovni odpočinku, já potřebuji pohyb nebo kámošky... A je fakt, že když se přesvědčím, že si můžu dovolit odejít od počítače tak přes ty prvotní výčitky je to ve výsledku pozitivnější 🙂 Ale je to vnitřní boj 🙂

jaajaa
20. únor 2014

@willow4 no to je sice pravda, doma si reknes, ze sef je blb, ale druhy den jdes s tim stejnym pocitem do prace. To taky preci neni optimalni, nebo teda me to neprijde. Ja pracovala v obou pozicich- jako zamestnanec ve firme, zamestnanec s domaci kancelari a ted sama na sebe s manzelem. Vsechno ma sva pro a proti, nic neni nikdy uplne dokonale. U nas se prace resi 6 dnu v tydnu, v nedeli nikdy - teda krome dnu, kdy mame prezentace. To je proste svate pravo.
Vis co, ja bych to zkusila a kdyz to nepujdes, muzes zacit pracovat sama na sebe nebo pro nekoho jineho. 😉 Ja bohuzel sama na sebe pracovat nemuzu,ani pro nikoho jineho, byl by to stret zajmu a ted uz i blbost.

willow4
autor
20. únor 2014

@jaajaa Máš pravdu... šéfa ale změnit můžeš, manžel se mění blbě 🙂) Šéfa můžu pomlouvat a doma si zanadávat, ale manžela ne... A víš jak hezky zní, když Tě šéf pochválí a dá Ti prémie za super práci? 🙂 Toho se doma nebo pod vedením manžela nedočkám 🙂 Zkusila jsem taky normální prac.poměr ještě bez dětí a je fakt, že některé ženské mi taky lezly krkem 🙂 Teď si můžu určit s kým se setkám a s kým ne... Kdyby to šlo jenom zkusit tak neváhám, ale tohle vyžaduje dost finančních investic, stěhování kanceláří, totálně nový pracovní a domácí režim... z čehož mám na jednu stranu strach, ale na druhou se na to děsně těším 🙂 Asi jsem blázen 🙂) Díky za konzultaci 🙂