Pracovní smlouva na dobu určitou v těhotenství

vall85
19. únor 2018

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně pracovní smlouvy na dobu určitou. Moc si s tím nevím rady. Snad některá tady má alespoň trochu tušení.
Od 4.2016 pracuji u jedné společnosti. Smlouvu mám na dobu určitou, která končí 31.3.2018. Momentálně jsem od 12.2017 na neschopence kvůli těhotenství (v zaměstnání pro mě neměli náhradní práci), tedy nemám rizikové těhotenství. Jsem si téměř jistá, že mi zaměstnavatel smlouvu neprodlouží. A na začátku dubna budu ve 25 tt. Nemáte někdo zdání, co mě asi tak bude čekat? Ukončení neschopenky a přejití na ÚP nebo pokračování v neschopence, obíhání sociálky, popř. kam nosit lístky na peníze?
Moc děkuji za jakoukoliv radu.

jaaaninda
19. únor 2018

Ahojky. Asi neznám odpovědi na všechny otázky a popřípadě, ať me nekdo opraví. Každopádně pokud jako tehotna nemůžeš vykonavat svou praci a zamestnavatel nemá kde jinde te přeložit, jedná se o překážku ze strany zaměstnavatele a ty v tom případě máš narok zůstat doma za 100% svého platu. Tím, že jsi šla na nemocenskou šidíš sebe a zaměstnavatel si mne ruce.
Jinak po skončení smlouvy by bylo asi nejlepší ohledně peněz zůstat na nemocenské až do nástupu na PPM (6-8 týdnů před porodem). Lístky se v tom případě myslím nosí stále do práce.

vall85
autor
19. únor 2018

@jaaaninda Ono je to se zaměstnavatelem trochu komplikovanější pokud jde o náhradní práci a já se nechtěla zbytečně rozepisovat.
Děkuji za informace. 🙂

biedronka10
19. únor 2018

Asi ti neodpovim na vse, ja zustala na neschopence mesic pred komcem sml. Ale pak mi hned zacala mateska, tedy par dni mezi tim jsem byla v ochranne lhute. To je myslim 180 dni do planovaneho porodu. V te dobe nemusis na UP, nic jim nehlasis. Jen to musi vedet zdr. pojistovna, musis jim dodat papiry z OSSZ. Takze je nutny si propocitat jak dlouho ti trva do porodu. Ja na neschopence skoncila v 28tt nahle, takze by ti to mozna vyjot mohlo.

vall85
autor
19. únor 2018

@biedronka10 Děkuji za info.

priefi
19. únor 2018

@vall85 tak hezky po poradku... pokud jsi ted na DPN na zaklade dobre vule dr, z duvodu, ze Tva prace je neslucitelna s tehu, nevidim.duvod, proc by Ti mel ukoncovat DPN po ukonceni pracovni smlouvy.

Ted k druhe casti otazky, pokud Ti zamestnavatel neprodlouzi smlouvu,.nic se pro Tebe nemeni. Ty jsi na DPN, ktera pokracuje a jelikoz zacala v dobe zamestnani, budes i nadale nosit nebo posilat listky zamestnavateli, ktery vse bude zarizovat. Budes v ochranne lhute, takze mas narok na MD, takze DPN bude ukoncena az nastupem na MD, papir opet predas zamestnavateli, ktery vse zaridi.

Pokud ovsem dr.ukonci DPN, protoze se rozhodne,.ze neschopenku neni treba (myslim, ze by Ti to dr.neudelal), tak ukonceni predas zamestnavateli, nastoupis na UP a jakmile budes mit papir k MD od dr., predas ho byvalemu zamestnavateli a on vse zaridi.

Pokud chces mit klid v dusi, po nastupu na MD si zavolej nebo zajdi na ZP a zeptej se,.zda zamestnavstel.nahlasil,.ze jsi na MD.

V pripade, ze Ti ukonci smlouvu, mel by Ti personalista nebo mzdovka predat tyto informace.

biedronka10
19. únor 2018

@priefi mel, ale praxe je jina. Muj zamestnavatel to ZP nenahlasil a ja pak 14 po porodu prisla prihlasit dite na pojistovnu a koukala jsem jak puk, ze me nemaji vubec evidovanou, ze jsem na MD. A zaclo litani s papirama. Takze pozor, z vlastni zkusenosti vim, ze to neni pravidlo

priefi
19. únor 2018

@biedronka10 prave proto jsem doporucila po nastupu na MD zavolat na ZP a overit si to 😉

biedronka10
19. únor 2018

@priefi nj, ja bych na zp taky zavolala, ale nevolala jsem protoze me na personalnim 2x ujistovali, ze pojistovne dali zpetnou odezvu, ze to vi a podklady ma, no.....a vyprdli se na to ☹

vall85
autor
20. únor 2018

@priefi Děkuji

priefi
20. únor 2018

@vall85 neni zac 😊

priefi
20. únor 2018

@biedronka10 asi zapomneli prinest hromadne oznameni, nekdy jim proste nedochazi,.ze to specha. Na ossz by to mela dodat mzdovka i s dalsimi podklady.

struharka20
10. kvě 2018

Já to měla podobně a nešla jsem na UP byla jsem pořád na neschopence nemužou tě vyhodit .. pak ukončíš neschopenku před 8-6 týdnem před mateřskou a pošleš papír na mateřskou do práce a a musíš se jen nahlasit na zdravotní pojištovně,že ti koncí amlouva a musis tamdonest papir neschopenky +ustrizek o penezich

vall85
autor
10. kvě 2018

Nakonec jsem ráda, že jsem se tady zeptala. Když mi končila pracovní smlouva tak mi na personálním neřekly vůbec jak bych měla pokračovat dál. A když jsem se zeptala tak mi velmi neochotně něco málo řekly. Skvělý přístup. ☹