Pracuji 12tky, mám požádat o neschopenku?

andy21
10. pro 2007

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zkušených těhulek, pracuji na recepci, v zimě máme pracovní dobu od 8.00 do 22.00, tedy 14-tky, po dohodě s šéfem by byli ochotni nechat mi jen 12-tky.od 8.00 do 20.00, je to práce často v průvanu a ve stresu.Celý den se téměř nezastavim od Vánoc až do konce února, pak je to zase volnější.Loni jsem toho měla dost i netěhu. Střídáme se po 2 dnech. Jsem v 5 TT, myslíte, že mám doktora požádat o neschopenku, nebo že to bude v pohodě. Díky za vaše názory Andy

cibule
10. pro 2007

Andy, určitě 😉
Jestli je Tvůj dr. v pohodě, tak Ti pomůže 😉
Doporučuju ještě říct, že trpíš nevolnostma a že máš bolesti břicha, když musíš dlouho stát a chodit 😉

alcatko.j
10. pro 2007

Andy, taky jsem delala na recepci 😉 Ja jsem zasla za reditelem(presto, ze jsem si to mohla posefovat sma, byla jsem vedouci recepce)a slusne jsem ho pozadala(aby mel pocit, ze on je ten, kdo je hodnej, ze ho zadam atd), jestli by mi sla upravit prac.doba(mimochodem, mas na to pravo), takze jsem prestala delat nocni a 12tkek mi ubylo, udelala jsem za svoleni a podpory kolegyn novy pracovni plan, nove rozrzeni smen.takze jsem nedelala tolik hodin v kuse, spis min ale casteji 😉

alcatko.j
10. pro 2007

Ajo, ty bys rada na neschopneku, tak to jo, to na ni mas narok 😉

andy21
autor
10. pro 2007

holky dík, nejsem žádná ťunťa, co chce být doma a flákat se, spíš se jen bojim, abych si to pak nevyčítála, měla bych to říct nejdýl do vánoc....
jde o to, že jsme na recepci vždy 1, takže nějaký střídaní nepřipadá v úvahu, poauza taky ne, a míň než 12tky taky sloužit nemůžu, správně by jsme měli chodit 14tky.

sisule
10. pro 2007

Andy, já jsem taky dělala 12 a jsem na neschopence od 6.týdne a nelituji toho, protože mimi je nejdůležitější a únava ti moc teda nepomůže.

gebi
10. pro 2007

Andy, ja som tiež robila 12-tky pred tehu, ked som otehotnela, tak som myslela, že to pojde, ale nešlo to dohromady. Motala sa mi hlava a my sme robili aj v noci, tak som toho nechala a nelutujem, doma som od 6tt. Je to na tebe a dr. to určo pochopí!!! Užívaj si tehotenstvo... 😉

andy21
autor
10. pro 2007

Holky dík a nevíte jak je to pak s penězma?

suki
10. pro 2007

Ahoj Andy21 já jsem zdravotní sestřička a na neschopenku jsem šla hned jak jsem zjistila, že jsem těhotná. Dělali jsme na směny taky na 12hodin a myslím, že pro mimi to není dobré. Plus u nás navíc hrozí roziko infekce a ozáření rentgenem, takže to bylo jasné.U tebe tím, že děláš na recepci to není úplně dané, že bys musela jít na neschopenku, ale pracovat 12 hodin je celkem záhul všude. Musíš vědět na co se cítíš. Já bych ale radši na neschopenku šla, pokud ti teda šéf nesníží počet pracovních hodin. Drž se pa.

denousek
10. pro 2007

andy ja jsem doma taky od sameho zacatku makala jsem v drogerce kde kazdy tyden se muselo doplnit nekolik palet zbozi,byli jsme tam jen 4 takze kdyby 1 nedelala tak ony by to sami nezvladli tak jsem sla na neschopenku aby si tam mohli vzit nahradnika....sice je to takove dlouhe ale ver mi ze doma tobe i mimiskovi bude lip.a jeste k tomu v zime...

zuzik03
10. pro 2007

Ahoj Andy, já jsem v práci celé těhu pernamentně 11 - 12 hodin denně (vykazuji samozřejmě 7,5 😉 ), nicméně dělám v kanceláři v příjemném kolektivu, práce mě baví a hlavně mi až doteď vůbec nic nebylo, žádné nevolnosti a únava přiměřená stavu 🙂 nicméně pokud by mi něco bylo, tak bych to asi nezvládla, takže to záleží jen na tom, jak se cítíš, raději zbytečně neriskovat.

jana.1
10. pro 2007

jo. požádej. a když ti jí nedá, změň dr. Je moc důležité zdraví tvoje a miminka. Důležitější než práce. Než peníze..

andy21
autor
11. pro 2007

Holky dík, jste moc hodný, děkuji vám za odpovědi, šéf mi sám včera říkal, ať jdu radši na neschopenku, že je to fakt záhul.
Tak já jdu 20.12. na gyndu, tak sem pak dám vědět výsledek 🙂 Andy

skaredka
11. pro 2007

ja jsem delavala 16tky az do konce 7 mesice a to prvnich 5 mesicu jsem mela dve zamestnani .. celkem 75 hodin tydne a slo to. Pracovala jsem v obchode jako prodavacka kde v podstate porad stojis nebo chodis, moc si nesednes. Zvladnout se to da, ale kdyz se ted na to divam zpetne tak bych si prala abych byla schopna zustat doma, bohuzel to neslo. Takze pokud mas tu moznost urcite toho vyuzij.

zuzik03
11. pro 2007

Uff, skaredko, klobouk dolu, zes to zvladla, mas muj obdiv, nekdy to holt nejde jinak, neda se...