Praha - kurzy na téma "návrat po RD na pracovní trh"

zickemartina
6. čer 2014

Kurzy na tema "navrat po rodicovske na pracovni trh" absolvovali jste? Kde? Jake? Spokojeni?
Absolvovali jste nejake kurzy, (myslim ty bezplatne) na toto tema? nebo rekvalifikace. Jake a jak jste byli spokojene.
v Zari mi konci rodicak, ted jsem OSVC ale koncimi kontrakt a jelikoz mi to moc nejde, tak budu asi zivnostnak rusit a hledat praci. 3 roky jsou dlouhy vypadek a ja jeste k tomu predtim byla v zahranici.

anetka1701
6. čer 2014

Mně přijde že podobný kurzy jsou stejně na prd :o( Prostě napsat slušný CVčko, chodit po pohovorech a modlit se... Jinak to holt nejde...

uztotakbude
6. čer 2014

Jak píše anetka1701 + připravit chlapa na to, že bude asi delší dobu živit rodinu jen ze svého příjmu. Realita všedních dní dnešní doby. 😒

brunetka11
6. čer 2014

Nemyslím si, že by tato aktivita byla "naprd" - spousta žen má problém najet na klasický pracovní režim, zbytečně se podceňují, neumí se prezentovat, mají problém i sestavit jednoduché CV.
Popravdě řečeno, opravdu není problém rozklíčovat už jen podle vzhledu a způsobu sestavení CV, že životopis zaslala kandidátka pro rodičovské dovolené, aniž by ho člověk musel číst.
Nechci podceňovat úřady práce, ale ne vždy oplývají kvalitními lektory, moc příjemných referencí jsem na ně neslyšela. Občas bývají dobré u různých mateřských center, protože je vedou nadšenci a personalistky z oboru, které umí dobře podchytit problematiku návratu žen z rodičovské dovolené (nedejbože dvoj či trojnásobné - schopnost návratu na pracovní trh po tak dlouhé odmlce je o to pro všechny zúčastněné náročnější).
Chce to se poptat ve vašem regionu, popř. si třeba i vyhledat (a pak následně si dohledat reference na takového člověka) kvalitního kouče nebo personalistu a zapracovat na sobě. Pokud to tedy daný člověk opravdu potřebuje, někdo se zorientuje opravdu rychle a co si budeme namlouvat - vždy je lepší začínat někde, kde vás již znají a mají na vás pozitivní reference - takže především na začátku - hledat práci přes své známé...