• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přecházím na zkrácený prac. úvazek. Sníží se mi mzda?

30. listopadu 2010 
Slyšela jsem, že když osamělý rodič (samoživitelka) přejde na zkrác. prac. úvazek z důvodu péče o dítě ml. 10 let zůstane mu stejný vyměř. základ jaký byl stanoven na 8hod. pracovní dobu. Je to pravda?
29. lis 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, to si pište, že se vám sníží platová výměra. Myslíte si, že vám někdo bude platit stejné peníze za zkrácený úvazek?
29. lis 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
no to bych si zjistila na soc. odboru na mestskem urade,v nasi zemi je mozne vse :grinning: ale spis si myslim,ze u zrakc prac pomeru bude i zkrac plat,ale zase treba socka neco doplati nejakym prispevkem
29. lis 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to fakt takhle nefunguje. Zkrácený úvazek = zkrácený plat. Na základě čeho by to doplaceli? :grinning:
Vím jen, že samoživitele jsou víc chráněni proti propuštění, ale to stejně jen do věku 3 let dítěte.
30. lis 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda taky si myslím, že to tak nefunguje :slight_smile: A jestli jo tak chci vidět toho blázna zaměstnavatele který vezme někoho na zkrácený úvazek.
Já chci po RD nastoupit do práce jen na 6hodin denně a je mi jasné, že budu mít i menší výplatu. Za mín hodin mín peněz.
30. lis 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
to, že zůstává zachován vyměřovací základ je podle mne myšleno jako hodinový plat - tj. hodinový plat x8 hodin se nerovná hodinový plat x 4 hodiny
30. lis 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nejedná se spíš o vyměřovací základ pro výpočet daně?? raději než zde bych se asi ptala na tyto věci na sociálním odboru nebo na mzdovém oddělení firmy kde nastupujete.
30. lis 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek