Přecházím na zkrácený prac. úvazek. Sníží se mi mzda?

jerrynkaxs
29. lis 2010

Slyšela jsem, že když osamělý rodič (samoživitelka) přejde na zkrác. prac. úvazek z důvodu péče o dítě ml. 10 let zůstane mu stejný vyměř. základ jaký byl stanoven na 8hod. pracovní dobu. Je to pravda?

andy80
29. lis 2010

No, to si pište, že se vám sníží platová výměra. Myslíte si, že vám někdo bude platit stejné peníze za zkrácený úvazek?

moudivlacek
29. lis 2010

no to bych si zjistila na soc. odboru na mestskem urade,v nasi zemi je mozne vse 😀 ale spis si myslim,ze u zrakc prac pomeru bude i zkrac plat,ale zase treba socka neco doplati nejakym prispevkem

mystique
30. lis 2010

No to fakt takhle nefunguje. Zkrácený úvazek = zkrácený plat. Na základě čeho by to doplaceli? 😀
Vím jen, že samoživitele jsou víc chráněni proti propuštění, ale to stejně jen do věku 3 let dítěte.

editah222
30. lis 2010

Teda taky si myslím, že to tak nefunguje 🙂 A jestli jo tak chci vidět toho blázna zaměstnavatele který vezme někoho na zkrácený úvazek.
Já chci po RD nastoupit do práce jen na 6hodin denně a je mi jasné, že budu mít i menší výplatu. Za mín hodin mín peněz.

irbis
30. lis 2010

to, že zůstává zachován vyměřovací základ je podle mne myšleno jako hodinový plat - tj. hodinový plat x8 hodin se nerovná hodinový plat x 4 hodiny

kammka
30. lis 2010

a nejedná se spíš o vyměřovací základ pro výpočet daně?? raději než zde bych se asi ptala na tyto věci na sociálním odboru nebo na mzdovém oddělení firmy kde nastupujete.