Přechod z mateřské na rodič. příspěvek. Měla jsem žádat?

jajkax
11. pro 2009

Holky asi tu tohle téma určitě bude, ale já nemám ted čas to téma pročítat a potřebovala bych rychlou radu.Já jsem v tomhle asi opravdu nějaká mimo.Doted sem pobírala mateřskou, která mi chodila vždy tak kolem 5 dne v měsíci.Tento týden je karolínce 22 týdnů(5 měsíců)a žádné peníze mi nepřišli(je před vánocema takže jsem z toho krapet mimo).Je to tím že se (touhle dobou)začíná pobírat rodičovský přízpěvek(t.j. 7600Kč) a já o něj měla někde požádat???Někde před měsícem jsem se stavovala na úřadě a chtěla jsem se s předstihem zeptat jak se to má udělat a byla tam nějaká "ohromně rychlá paní"od níž jsem nějak pochopila že stačí požádat do 21 MÉSICU dítěte.Takže jsem myslela že mi to bude chodit automaticky dál.Tak ted nevím.Poradte prosím jak to je děkuji

marhulinka
11. pro 2009

Ahojky Jajkax o rodičovský příspěvek se musí zažádat,zase vyplnit papíry a objehat...teď to obíhal švára,neteřince bude 6měsíců.

marhulinka
11. pro 2009

Oběhat 😉

jajkax
autor
11. pro 2009

Děkuji ti za rychlou odpověď.Tak myslíž že když ted Káje bylo v pondělí 5 měsíců tak že už jsem si o to měla požádat a ted už mě poslední mateřská nepřijde?

marhulinka
11. pro 2009

Může mateřská přijít déle...nebo taky vůbec,jak je teď jejich zvykem a pošlou to později...švagrové takhle nepřišla mateřská po dva měsíce a přišlo jí to najednou až ten třetí měsíc.

vendulka
11. pro 2009

podle me jsi si o to mela uz davno zazadat do tech 21 mesicu male, ja si o to zazadala hnedka, jak jsem sla zazadat o porodne a hendka mi to navazalo z PPM na RP

marhulinka
11. pro 2009

Jinak PPM je na 28týdnů a pak se přechází na RD myslím...

jajkax
autor
11. pro 2009

Vendulka:ale mojí melé je teprve 21 týdnů.A já se na úřade byla ptát ale ta paní mě nějak mystifikovala že si mám zažádat do 21 měsíců.Tak jsem to neřešila .A myslela jsem že mě to automatiky z mateřský začnou posílat rodičák.Ale stejně by mně ted ještě měli poslat mateřskou ne?Ta se vyplácí taky zpětně?

momin
11. pro 2009

Taky sem si zadala o rodicovskou hned jak sem byla zadat o porocne.. To teda koukam ze ti to pani urednice nerekla! 😕

aleachim
11. pro 2009

jaj, musíš zažádat do 22. týdne věku dítěte, t.j. možná i volba na jak dlouho chceš, pak máš automaticky na 3roky, popř. na 4roky. Když zažádáš později, pošlou ti to zpětně, ale snad max. 2měsíce (to nevím určitě). Nepošlou ti to však dřív než si všechno vyřídíš, nějaký formulář + potvrzení od sociálky.

j.a.n.i
11. pro 2009

těch 21 měsíců, je pro volbu tříleté varianty rodičáku, jinak o RP jako takový musíš požádat , jinak ti ho vůbec nezačnou vyplácet

aktekram
17. pro 2009

Prosbička. Včera se mi dostal do rukou formulář "potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku" - má mi ho potvrdit OSSZ, která mi vyplácí PPM. U mě je to Praha 8, pod kterou spadá můj zaměstnavatel. Kam to můžu poslat poštou??? Kde najdu přesnou adresu???

Tento formulář po mě chtějí při žádosti o rodičovský příspěvek, a mám strach že to v Praze bude trvat velmi dlouho tak to chci poslat co nejdříve.
Díky za odpověď.

kacka.va
18. pro 2009

musíš zažádat o rodičovský příspěvek tak jako tak, jakmile ti skončí mateřská nebo se to dá vyřídit i dřív, takže bych tam hned zašla, jinak nebudeš dostávat nic, druhá věc jsou rozhodná období pro výběr délky mateřské dovolené.

jajkax
autor
19. pro 2009

Tak hlásím že mám zařízeno 😉 Já jsem si asi fakt nějak naivně myslela že mě třeba něco přijde poštou nebo s výplatou poslední mateřský nějaká informace nebo tak.tak na papír mě napsali že mateřskou pobírám do 8 prosince.A papír na rodičák jsem tam dala asi 11.Tak uvidím jestli mně příští měsíc něco příjde.spíš možná až pak za dva měsíce najednou,že?