Předčasné vybrání řádné dovolené před nástupem na MD

rennca
10. lis 2009

doufám že už podobné téma není, ale opravdu jsem hledala 🙂 Potřebuji poradit ohledně řádné dovolené. Kolem 17.prosince 2009 nastupuji na mateřskou dovolenou. Bohužel již nemám řádnou dovču , abych mohla jít dříve. Je možné si vybrat předčasně dovolenou za rok 2010 kterou mi stejně bude zaměstnavatel proplácet??

j.a.n.i
10. lis 2009

já bych řekla, že to možné není, dle ZP to lze, pokud nárok na dovolenou vznikne do konce roku, což v tomhle případě splněno není.

kacka.va
11. lis 2009

rennca: to možné není, na dovolenou máš nárok, až poté, co odpracuješ nějaké dny.

rennca
autor
11. lis 2009

já si to teda myslím taky ale když si tak zpětně uvědomím tak minulý rok na vánoce jsem si také vybírala dovču na kterou jsem měla vlastně nárok až v příštím roce. Sice to byly asi jen dva dny a stejně. Účetní to účtovala až v lednu.což by bylo to samé jako ted. Zatím se ji nechci ptát ale asi mi nezbyde nic jiného 😒

j.a.n.i
11. lis 2009

tak samo, že to jde, když chce i zaměstnavatel, ale nejde to udělat oficiálně... ono je to to jednoduché, když se to udělá se dvěma dny mezi svátky a oficiálně je čerpáš 2.-3. ledna, ale tady bys to čerpala v prosinci a účetní by to mohla zaúčtovat až někam na přelom června a července a to už je "o hubu" kdo ví, co se za půl roku může stát...
a kdy máš vlastně termín porodu?

editah222
11. lis 2009

Rennca - všechno jde když se chce, ale já bych to jako mzdová účetní neudělala ani za milion 😀 Stát se může cokoliv a pak jsou z toho jen starosti.

rennca
autor
11. lis 2009

jak znám naši účetní tak to taky nebude chtít udělt 😒 i když by se mi to táááááááááááák hodilo 😀

j.a.n.i : termín porodu mám 12.2.2010. Na mateřsko nastupuju 17.12 a právě jsem myslela že bych šla tak o týden dříve (kdyby to šlo s tou dovčou) 😀 protože už jsem dosti unavená. A to dojíždím do práce hodinu a 3x přestupuju ☹ A taky nevím jaký bude v prosinci počasí atd....tak že bych to takhle využila....no jo ale asi na to budu muset zapoměnout. Nebo jít na neschopenku a to se mi nechce

kacka.va
11. lis 2009

rennca, tak jsi na nemocenskou na ten týden, mateřskou ti to už neovlivní, tak proč se handrkovat o dovolenou?

rennca
autor
12. lis 2009

kacka.va: no jestli mi to zaměstnavatel neumožní tak asi půjdu. Vím že mi to mateřskou neovlivní ale nemocenská je hold nemocenská a radši bych měla tu dovču.

já jsem se tu chtěla jen zeptat jestli tohle je možné a ZP to umožňuje.. ☹