Překlad. Je to dohoda o provedení práce nebo činnosti?

endlessblue
21. dub 2009

Nazdárek holky, prosím máte někdo zkušenost? Jsem na mateřské... malé jsou 3 měsíce. Přivydělávám si příležitostnými překlady. Živnosťák zatím nemám. Jak je to s Dohodou o provedení práce? Jestliže jsem udělala překlad, za určitou částku. Mám sepsat dohodu o provedení práce, nebo činnosti? Nechci z těch peněz ještě platit daně!!! 😀 Jak jsem pak omezená co se peněz týče? Kolik si můžu ročně vydělat???? Díky za rady 😉

georgine
21. dub 2009

ahojky prijem pro placeni sociálky nesmí byt vetsí nez 52tis ročne. .tohle je kdyz si na zivnost
😉 Tohle platí u nás v Čr nevím kde bydliš ty..

jo jinak pokud delás por nekoho tak ten co te palti ti dá tu dohodu o provedení práce,sama si ji nevystavis a nezaplatis..to by mel delat ten pro koho prekládás od koho beres penize..
Může napsat dohodu o provedené práce( 150h) a ta podlehá srážkové dani(15%) z příjmu -sociální ani zdravotní neplatíš

veronika.deskova
15. črc 2011

Zdravím 🙂
Mám dotaz. Jak je to prosím nyní s pobíráním mateřské/rodičovské a příjmem? Může žena na MD normálně pracovat a pobírat dávky? Děkuji 😵

vojtisek2007
17. črc 2011

@veronika.deskova na mateřské si můžeš přivydělat - jen ne tam ,kde mateřskou čerpáš, při rodičáku si můžeš přivydělávat všude a neomezeně 🙂

veronika.deskova
17. črc 2011

@vojtisek2007 Děkuji moc 😵

moncaka
17. črc 2011

@vojtisek2007 prosím Tě, to nemůžu ani pracovat pro firmu, ze které bych na MD odcházela? Resp. měla bych pracovat pro firmu i na MD, jen za pár peněz, ale dobré to, ale z toho příspěvku tomu rozumím tak, že to není možné...fakt ne?? 😕

vojtisek2007
18. črc 2011

@moncaka při těch prvních 28týdnech, když přes svoji firmu čerpáš mateřskou (PPM) tak ne, potom na rodičáku - cca od půl roku dítěte už jo

moncaka
18. črc 2011

@vojtisek2007 jo, tak jsem si to myslela správně, jen jsem to špatně pochopila..no, MD bych si ráda užila, pak od toho půl roku bych zase ráda začala pracovat, tak díky moc ;)

weronikulka
10. říj 2018

Přítel má překladatelskou agenturu www.langeo.cz a uzavírá s překladateli bež živnosťáku dohodu o provedení práce. Mají tam hodně takových překladatelů. Není s tím vůbec problém.