Přeplatek vzniklý na rodičáku, stalo se vám to?

ada80
1. bře 2013

Holky přišel mi dopis že mám přeplatek ve věci rodičovského příspěvku 966kč a že ho mám vrátit.Nevím jak na to přišly,stalo se Vám to některé??Díky

maladama
1. bře 2013

nemohl ten přeplatek vzniknout v souvislosti s nástupem na druhou mateřskou? že jsi v jednom měsíci pobírala i rodičovský příspěvek, i mateřskou, a dohromady jsi dostala o těch 966Kč víc, než jsi měla (protože v tom měsíci, kdy pobíráš oboje, se ti RP krátí o tu čerpanou mateřskou).

pejtho
1. bře 2013

Mě takhle také vznikl přeplatek-ale asi 4,5 tis. Právě proto, že jsem v polovině měsíce přecházela na mateřskou a za ten měsíc mi náležela už jen část RP příspěvku. Ale oni ho neumějí dělit podle počtu dní a dopočítávají to až zpětně.
Takže pokud to tak bylo i u vás, tak musíte vrátit 🙂

mifinka
1. bře 2013

taky jsme vracela, kolem 6 ti tisíc, i když jsem byla MD nahlásit hned jak jsem dostala papír, nedokázaly to stopnou včas.. pokud si nejsi jistá, zavolej tam a zeptej se o jaké období se jedná ..

nissi
13. pro 2017

Zkusím to oživit - my taky máme přeplatek, ale to jsme věděli. Nicméně - jak ho mám vrátit??? Přišel nám dopis o oznámení přeplatku, ale žádné instrukce, jak pokračovat dál. Doufám, že nebudu muset na pracák. By mě asi jeblo, už bych tam byla za poslední 3 měsíce po desáté ☹

adula000
13. pro 2017

@nissi Tak tam zkus zavolat.

nissi
13. pro 2017

@adula000 volám už několik dní několikrát denně. Telefon zvoní. nikdo to nebere. Ani na informacích mi to neberou ☹

barchen
13. pro 2017

@nissi Oni uz cerpaji vanocni dovolene, vazne. Zkuste najit nejaky email na to konkretni pracoviste a nebo tam poslete doporuceny dopis se zadosti o cislo uctu a platebni udaje, kam vratit preplatek rodicaku.

masotri
27. čer 2018

@nissi momentálně řeším to samé. Jak to teda bylo nakonec ? Přišel na nějaký další dopis jak zaplatit? Díky

a_nnysek
27. čer 2018

@masotri

Mě to kdysi přišlo taky. Bylo to právě z měsíce, kdy se lámal rodičák s mateřskou. Ale věděla, jsem, že jsem vše nahlásila včas a sedělo mi to i v Kč. Takže jsem paní na ÚP poslala výpis z účtu za ten měsíc, kde mi přišlo ze sociálky i z ÚP, a paní se mi omluvila, že to byla chyba z jejich strany.

masotri
27. čer 2018

@a_nnysek jo ale já přeplatek mám, to je bez debaty. Šlo mi o to, jak peníze vrátit.
Nicméně už jsem to zjistila, takže pro všechny kdo by řešil to samé. Přijde ještě další papír - Rozhodnutí... a tam jsou i instrukce a platební údaje. 👍😌