Přerušení pracovní neschopnosti, "neprodělám" na tom?

leonaxyt
14. říj 2015

Předem se omlouvám za možná úplně pitomej dotaz a pochopím, pokud mě odkážete na kalkulačku 😀 , ale nějak nejsem schopna se dopočítat:
Jsem v pracovní neschopnosti kvůli rizikovému těhotenství od začátku těhotenství cca. dva měsíce. Nicméně bych potřebovala (né já, samozřejmě by se to hodilo zaměstnavateli a já bych mu ráda vyšla vstříc) jít na 1-2 týdny do práce zaučit nové zaměstnance. Říkám si ale, jestli na tom finančně poněkud "neprodělám" - protože pak poběží PN opět od začátku, tzn. první tři dny zadarmo atd. atd...
Nemáte někdo zkušenost?

banitram
15. říj 2015

Co se týče nemocenky, tak na tom opravdu budete hůř - zase první 3 dny neplacené a 14 dní náhrady od zaměstnavatele jen za zmeškané pracovní směny. Ale zase si něco přivyděláte, třeba vám zaměstnavatel i něco přihodí do výplaty za zaučování a hlavně u něj budete mít velké plus, že jste ochotná a spolehlivá .... takže se nedá předem říct, že na tom ve finále proděláte.

j.a.n.i
15. říj 2015

@leonaxyt Upřímně, já být doktorem, tak ti pak už tu neschopenku nenapíšu, protože usoudím, že když můžeš jít zaučovat, tak není důvod, abys v té práci nemohla být i dál...

leonaxyt
autor
15. říj 2015

@banitram Díky, tak nějak jsem si to myslela.. 🙂

@j.a.n.i Tak naštěstí nejste/nejsi 😝 On ví nejlíp, z jakého důvodu PN mám, když mi ji vystavil, a já vím nejlíp, jaký je v mojí práci rozdíl mezi zaučením někoho (kdy je to skutečně čistě o předání informací "tohle děláme tak a tak") a skutečným vykonáváním práce (kdy tu práci skutečně fyzicky vykonávám). Takže v tomhle směru skutečně není co řešit. Nicméně díky za reakci 🙂

somalicats
15. říj 2015

@leonaxyt Tak pokud jde jen o předání informací stylem "tohle děláme takhle", tak to zvládneš v rámci vycházek, ne? 😉
Ostatně když dr. ví, z jakého důvodu máš neschopenku, tak pokud Ti ji nenapsal čistě účelově, tak asi nějaký důvod byl a pak ji těžko bude jen tak ukončovat, že... Ostatně veškerá rizika by po jejím ukončení šla na jeho triko, pokud je Tvůj stav skutečně takový, že vyžaduje neschopenku...

leonaxyt
autor
15. říj 2015

@somalicats Ženy, v tomhle by opravdu nevznikly pochybnosti, tedy není z mojí strany nezbytný se k tomu vyjadřovat, mě opravdu zajímalo čistě to, na co jsem se ptala.
Jsem popravdě trochu rozpačitá z toho rozboru tady, proč mám nebo nemám neschopenku a je-li to účelový či nikoliv. S něčim takovým bych určitě nevycházela na světlo, líná pracovat skutečně nejsem 😝

somalicats
15. říj 2015

@leonaxyt No, ono je to jednoduché - žádný dr si nevezme na triko ukončit PN někomu, kdo je skutečně nemocný, tedy ani skutečně rizikové těhotné. Takže pokud jsi skutečně rizikově těhotná, tak je Tvá otázka celkem zbytečná - těžko Ti ukončí neschopenku, tudíž nemá smysl řešit přerušení PN.

ckei
1. zář 2018

Proděláte. Já zaučovala ve vycházkách. Dr.by mi neschopenku stejně ani neukončil - nevzal by si na triko dané důvody, proč jsem na ní musela být.