Přes prázdniny bych šla na ÚP, protože není školka

ojo
9. dub 2014

Ahojte, létě u nás přes velké prázdniny je zavřená školka (na vesnici), jsem samoživitelka a já nemám žádné hlídací babičky, abych mohla normálně chodit do práce. Je možné, že bych se se zaměstnavatelem domluvila, že bych šla přes prázdniny na úřad práce a po skončení opět nastoupila...jak by to vzali na úřadu práce? Máte někdo zkušenosti? Díky

j.a.n.i
11. dub 2014

@petrajurinova Já právě taky jistě nevím, když jsem teď na školení slyšela od právníka výklady paragrafů NOZ, tak mi přišlo, že to to co je tam napsané taky může znamenat něco úplně jiného. Protože zas třeba v průběhu trvání pracovní smlouvy jsou možné důvody uvedeny velmi přesně a z jiných to nejde, kdežto tady tak uvedeny nejsou... tak kdo ví. A mám pocit, že jsem ten výklad i někde četla, ale už netuším kde.

Na druhou stranu, zde je v pozici toho, kdo potřebuje volno zakladatelka, takže zaměstnavatel to vůbec nemusí řešit a může rovnou říct, že s ní dopředu nic podepisovat nebude, ať přijde v září, že se uvidí.

ojo
autor
11. dub 2014

@petrajurinova no jasný...jen mě to zajímá, páč i kdyby ten zaměstnavatel tu smlouvu roztrhal, tak by mě zajímalo, jak by se to řešilo, kdybych se v září objevila na pracovišti, že jdu teda makat 😀 😀

nicméně i zde to je oboustranné, on aspoň za mě ušetří náklady za ty dva měsíce, během těch dvou měsíců mu tam vypomoct můžu, když bude potřebovat, nemusí hledat náhradu, když ví, že v září zase nastoupím..zkrátka jsme se takhle dohodli oboustraně...jen jsem nevěděla, jestli to lze takhle udělat normálně v praxi, jestli tam neni nějaký háček...tak se uvidí...když to neklapne, tak neklapne, taky tuhle možnost budu mít napaměti...

j.a.n.i
11. dub 2014

@ojo Tak kdyby ji jen roztrhal, tak smlouva stále platí, to je jasný, pokud ty máš kopii. Nejisté je, jak by to posoudil právník, kdyby ti v srpnu doručil, že od té smlouvy odstupuje, já to spíše cítím tak že může bez uvedení důvodu, ale jak píšu, to, že si to myslím já, ještě nic neznamená 🙂

anushka111
11. dub 2014

@ojo bohužel se po dobu pobírání podpry nedá přivydělat, je to nové od 1.1.2014, bohužel ...

j.a.n.i
11. dub 2014

@anushka111 Při podpoře se přivydělat nedá, ale rozhodně to není nové od 1.1.2014, platí to minimálně rok, možná dokonce dva.

zickemartina
21. dub 2014

@ojo pri podpisu nove smlouvy podsutpujes novou zkusebni lhutu z 90% tak si dej pozor pri te te mohou vyrazit bez niceho. kdyz snimi mas dobre vztahy a je to rodinna firma tak bych se spis domluvila jestli ti nemohou vyplatu na zkraceny uvazek dat na cerno a potom zapsat treba jako prescas az budes delat zase na staly uvazek.

ojo
autor
4. zář 2014

Ahoj holky, je po prázdninách a hlásím, že vše ok. Na pracáku žádný problém neměli, ukončení bylo z důvodu péče o dítě, takže jsem dostávala 65% z platu (což je to vyšší) a od 1.9. opět nastoupila 🙂