Prevence u pediatry s dítětem mimo vycházkové hodiny

zuzka3112
4. dub 2018

Zdravím, měla bych dotaz. Jsem ode dneška 14 dní na neschopence, bo mi nevyšla návaznost z RD na MD... Chci se zeptat, vycházky mám 12 až 18, kvuli fyzioterapii, čeká mě teď 2x kvůli krční páteři. Nejedná se ale o klasickou doktorku, která by mi dala potvrzení v případě kontroly.. A na druhou stranu máme příští týden prevenci, 3letou prohlídku s malým na 11hod a zubarku na 10 hod (na tu čekáme obvykle 3az4 měsíce)... Kdyby přišla kontrola, bude mi tyto "pochuzky" prominuty, tedy uznany, když dolozim potvrzení? Jinak musím zase preobjednavat...

zuzka3112
autor
4. dub 2018

Jinak chápu, že něco jiného je, když jsem nemocná a potřebuji k lékaři...

lv
4. dub 2018

Návštěva ani s nemocným dítětem nemá být, prevence si myslím už vůbec ne. Zubař tvůj? To asi ano, dětský ne.

zuzka3112
autor
4. dub 2018

@lv no prevenci mohu přeložit na odpolední hodinu, to problém nebude. Pokud by nebyl problém můj zubař, bylo by to super. Zubarku pro malého zkusím nějak přesunout, třeba bude volné místečko.. No je to na prd, tyto "akce" jsou většinou dopoledne.. To bych ale nemohla zas na rehabku a byla bych vyřízená další měsíc kurnik... Ty brdo ale když onemocní dítě a nemoct s ním k doktorovi? To je trochu ujeté, pokud to tak opravdu je.. Radši zítra si zítra zavolám někam...

luckaviki
4. dub 2018

Dokládala jsem na OSSZ doprovod syna k zubaři ,napsal mi tam doprovod syna jméno... razítko a podpis,vše bylo v pořádku,minuli jsme se s kontrolou o 2minuty takže jsem mu volala a říkala jsem kde jsme byli tak mi říkal ať mu to pošlu na uvedenou adresu .

zuzka3112
autor
4. dub 2018

@luckaviki děkuji. Přesně to jsem potřebovala slyšet.. Pro sichr si ale zítra zavolám.. Je lepší vědět to jistě a zapsat si jména, kdo to řekne, kdyby náhodou 😁😁

luckaviki
4. dub 2018

@zuzka3112 za dítě zodpovídate je nezletile normálně se to na něj vztahuje ,nic bych neřešila normálně bych šla ,já jen druhý den musela jet znovu k zubaři pro potvrzení a následně na poštu to odeslat ale sestra byla ochotná hned mi to vypsala a bylo to v pořádku...

stuplakova
4. dub 2018

@zuzka3112 myslím že by to mělo být v pořádku, jsi za své dítě zodpovědná, tak ho musíš doprovodit k lékaři. Zavolej si a zjisti si co a jak. Nech si rovnou vystavit potvrzení, ať nemusíš lítat znovu, když tak ho jen nebudeš potřebovat 🙂.

caverina
5. dub 2018

Asi tak před půl rokem jsem si tohle zjištovala na OSSZ.Bylo mi řečeno,že pokud jsem nemocná nemám co lítat s dítětem po doktorech,ale druhým dechem paní dodala,že by záleželo ke komu by se to dostalo....a to jsem mluvila o akutním ošetření dítěte ne o prevenci...

zuzka3112
autor
6. dub 2018

Takže volala jsem si pro jistotu ke svému lékaři, na socku a všude tam, kam mám jít mimo vycházkové hodiny s dítětem například. Všude si mám nechat dát razítko na papír a když bude potřeba, vystaví mi potvrzení. I k zubarce s dítětem mohu jít... Je to asi všude trochu jinak a záleží, na koho fakt natrefite...