• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přišly mi nemocenské dávky. Nevím,co to je

5. června 2010 
tak v tom mám trochu zmatek

jsem na rodičovské dovolené na tři roky (do října), v současné době jsem zaměstnaná na částečný úvazek 0,2 u stejného zaměstnavatele, jako před nástupem na mateřskou, nyní jsem na neschopence a pobírám nemocenskou (počítanou z úvazku 0,2)
od zaměstnavatele mi za minulý měsíc přišel zaplkacený jeden den- zbylé tři dny , které nezaplatili jsou ty, co se po nástupu na neschopenku neplatí ( vměsíčním plánu mám 4 dny odpracovat, minulý měsíc jsem odpracovala jeden, pak šla marodit)

dnes mi přišly na účet peníze ze sociálky za období 21.-30.4.10, jako že nemocenské dávky, vůbec nevím, co to je? dokážete mi někdo poradit?, neschopenku mám od 7.4.

díky
4. čer 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo ještě jsem chtěla říct, že mi normálně přišel i rodičák :slight_smile:
4. čer 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, normální nemocenská, ne :slight_smile: od 15. kalendářního dne platí ČSSZ a tu nezajímá na kolik dní chodíš do práce, ale kolik si za měsíc vyděláš a z toho ti rozpočte nemocenskou na všechny kalendářní dny v měsíci
a rodičák se normálně bere současně, to nevadí, ten budeš zrušit až s nástupem na další mateřskou, tam už současné pobírání vadí
4. čer 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani- díky, už jsem se v tom trochu zorientovala, já už dlouho nemarodila a když to byxlo naposled, tam mi to všechno platil zaměstnavatel, tak jsem z toho byla trochu paf :grinning:
4. čer 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, to chápu :slight_smile: je to takové nečekané, že to chodí ze dvou míst...
4. čer 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
te´d ž mi ale zaměstnavatel nebude nic posílat ne? jen sociálka :grinning: , bdu marodit až do nástup na mateřskou :wink: ..pak doufám, že mi novo vypočítají z příjmu před nástpem na první mateřsko, ne z úvazku 0.2....všechny rady tak vyzněly, jen jedna paní mi napsala, že neví, jestli bych stávající malej úvazek neměla končit, před nástupem na mateřskou
4. čer 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, jen sociálka...
jestli je ten 0,2 úvazek řešen jen dodatkem, tj. je to tvoje původní smlouva, jen snížený počet hodin, tak je to v pohodě a mateřskou ti budou počítat z toho vyššího platu,tj. z toho před první mateřskou. Pokud je to druhá smlouva a je jen na dobu RD, tak ji ukonči, tam by mohl být problém.
4. čer 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky jani, tak na to se kouknu, ale mám smlouvu v práci, tak si tam pro ni musím zajet :slight_smile:

pěkný víkend!!!!
5. čer 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek