Přivýdělek k mateřské, práce načerno

zuzana0809
22. črc 2016

Ahoj holky. Mám dotaz. Příští rok budu mít přes léto brigádu. Na pět hodin denně. Srpen, září a za dost dobré peníze. Myslím že za ně bude pěkná dovolená když přítel přitlačí😊. No a jde mi o tohle. Asi je to načerno jak jsem pochopila. Takže nevím jestli to není blbý. Jako na pracáku nejsem,nebyla jsem,nejaký dávky neberu,jsem zaměstnaná. Jde mi o to jestli je podvod vydělat si třeba 20 000 a prostě to nikde neříct, když nikde s přítelem nesomrujeme a nikdo nám nic nedává.Daně odvádíme. Zase ale budu brát od státu rodičák po mateřské tak mám takové dilema. Nechci být nějaký podvodníček ale pán, který mi to nabídl nedává žádnou smlouvu a vím že za nikoho nic neodvádí..... Díky a prosím nikdo mě neurážejte, já nevím jestli se to může nebo ne.Pokud ne, vykašlu se na to.

andreaandrejka
22. črc 2016

@zuzana0809 Já bych tohle vůbec neřešila. Víš co si dneska lidí takovým způsobem přivydělává? Hloupá by jsi byla, kdyby jsi to nevzala. 🙂

nelinecka1
22. črc 2016

Taky bych to neřešila,brigád na černo je spousta...

katenkas
22. črc 2016

Tak jasne, ze se to nesmi, ale vubec bych to neresila. Nokde bych to hlavne neroztrubovala, ze je to nacerno. Lidi jsou zavistivi, aby te nekdo neprasknul. Ale jinak bych to opravdu neresila a sla bych do toho.

lv
22. črc 2016

na dohodu o odvedení práce bys nad 10tis měla danit, ale je to na tobě..hodila bych to za hlavu a to jsem velký poctivec 🙂

zuzana0809
autor
22. črc 2016

Tak děkuji😃.