Přivýdělek na nemocenské a poté na mateřské

kajunka01
29. zář 2016

Ahoj jsem nyní na nemocenské a v únoru se mi má narodit miminko. Nevíte o nějakým legálním a opravdu nepodvodným přivýdělku z domova?? Vůbec mě nenapadá co bych já mohla dělat nějaké výrobky ,nehty atd to není moc pro mě. Vím že na internetu je jich spousta ale nevím zda nejde o podvod tak mě zajímá názor popřípadě nabídka co jste dělaly nebo děláte vy 🙂 Vím že to nebude moc peněz ale mě by stačilo i pár stovek k dobru když mám doma čas 🙂 Děkuji moc
Diskuzi jsem založila protože chci aktuální názory a nápady

hojda
29. zář 2016

Můžeš zkusit třeba nějaké doučování pro děti, jestli k tomu máš vztah a předpoklady.Nevím, jak to máš s vycházka, taky pořád hledají na roznos letáků, ale nevím, jestli můžeš mít oficiálně nějakou smlouvu, když jsi na nemocenské...

alikoaliko
29. zář 2016

Na nemocenské pracovat určitě nemůžeš ;) I od toho jsou kontroly, že kontrolujou jestli sedíš doma a nechodíš do práce. (Mimo to, že kontrolujou "dodržování léčebného režimu blabla" 🙂) Takže jestli budeš někoho doučovat a brát za to peníze na černo bez živnosťáku, to je pak tvoje riziko, ale v podstatě na to asi nikdo nepřijde... ;) Nic oficiálního to ale zatím být nemůže, dokud se neschopenky nezbavíš. Já to mám teď stejně 🙂

iva27
29. zář 2016

@kajunka01 taky jsem byla na DPN a "privydelavam"si hlidanim deti u me doma.Vetsinou jsou to deti znamych,jinak bych do toho oficialne nesla.A jsem doma,kdyby prisla kontrola.Privydelky typu plneni obalek atd.jsou dost podvodne a nespolehlive!

j.a.n.i
30. zář 2016

@alikoaliko Neni pravda, na nemocenske klidne pracovat muze, pokud pri tom dodrzuje lecebny rezim... Treba nekdo kdo musi lezet muze klidne a zcela oficialne v tom pelechu delat ucetnictvi, prestoze treba svoji praci, napr. ucit ze zdravotnich duvodu delat nemuze.

markulinkarohata
5. zář 2017

Přesně. Pokud dodrzujes léčebny rezim,vychazky tak si přivydělat můžeš ,ale nemuzes delat stejnou praci z ktere ti jdou penize z neschopenky.Otázkou je ,jak moc to může byt ofiko.?Mate někdo zkušenost. Taky mě to zajímá.

dominikaromanova
5. zář 2017

@alikoaliko,
možnost pracovat během pracovní neschopnosti v zásadě není omezena. Respektive pro přesnost, během pracovní neschopnosti, kdy pobíráte nemocenské dávky, nemůžete vykonávat stejnou pracovní činnost na základě, které vám vznikl nárok na nemocenskou. A současně cokoliv děláte, nesmí narušovat léčebný režim stanovený ošetřujícím lékařem.

nikousm
12. zář 2017

@dominikaromanova
Takže když jsem dělala servírku a jsem v těhotenství na neschopence tak si můžu najít přivýdělek v jiném oboru v rámci vychazek?

j.a.n.i
12. zář 2017

@nikousm Ano, akorát tedy ani ta práce v době vycházek nesmí narušovat léčbu, tedy pokud máš např. na neschopence riziko potratu, tak máš být v klidu a tedy těžko můžeš v době vycházek někde prodávat.

markulinkarohata
13. zář 2017

Prosim vas mate někdo zkušenosti s privydelkem v pracovní neschopnosti. Pod jakou smlouvou vlastně takovy privydelek funguje?Momentalne shanim ,ale některé nabídky mi přijdou pochybné,např, ty kde musíš poslat v prvním kroku SMS za 99kc.Máte někdo zkušenosti s domácími pracemi?Můžete poradit stránky?A kolik se dá vydělat. Moc děkuji

j.a.n.i
13. zář 2017

@markulinkarohata Domaci praci si muzes vydelat na libovolnou smlouvu nebo na zl, jen musis umet neco, co muzes nabidnout.

markulinkarohata
15. zář 2017

@j.a.n.i jasně, ale zatím sem nic solidniho nenašla, Nasla jsem treba vyrobu pouzder na mobily a tu sadu si clovek musi koupit za cca 300kc,takhle to funguje?Nechci naletet nějakým podvodnikum. Umím sit na stroji tak,ze valnou většinu bych zvladla,na kompletovani obálek asi taky nic není...

j.a.n.i
15. zář 2017

@markulinkarohata No, ale to je právě ono, práce, na kterých nic není jsou podvod... Ale tak třeba pokud umíš šít, tak si můžeš zařídit ŽL a šít zakázkově nebo třeba zkusit, jestli některý český výrobce/prodejce neshání někoho na šití - třeba ti co dělají dětské oblečení nebo látkové plíny.

markulinkarohata
26. zář 2017

Já asi už na všechny prace po internetu kašlu ))

aneetkka1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
j.a.n.i
12. lis 2017

@aneetkka1 Počkej, jedná se o kosmetiku, bižuterii a povlečení, sleva na nákup je 28% a není potřeba nic prodávat? Já ti nevím, ale 28% z 0 je furt nula a nic jiného...

jarmilka951
Odpověď byla odstraněná
Zobraz