Přivýdělek na RD. Je lepší DPP nebo DPČ?

korduna1
1. bře 2009

Holky jak mám postupovat, chci si přivydělat na RD, ale u jiného zaměstnavatele něž u toho co jsem ve stavu. Co je pro mě lepší, DPP nebo DPČ? Musím u starého zaměstnavatele tudíš dávat výpověď, nebo mu to ani nemusím oznamovat?

michaelakristina
1. čer 2012

Ahoj holky. Potrebuji poradit som nezamestnana a som tehotna zaujimalo by mne aku matersku budu pobirat a ci ted mam narok na nejake penizky. a kde to zadat.

j.a.n.i
1. čer 2012

@michaelakristina No, s ohledem na mateřskou je otázka jak dlouho už si těhotná a jak dlouho nezaměstnaná... Jinak z titulu těhotenství na žádné peníze během těhotenství nárok nemáš, takže na to samé jako ostatní, buď na podporu, pokud ti na ni vznikl nárok, případně na nějaké sociální dávky, pokud máte jako rodina malý příjem.

helulela
9. čer 2012

Ahoj, taky mám dotaz. Výhledově plánuju vrátit se při RD na částečný úvazek do práce. Mlhavě tuším, že existuje nějaký max. roční výdělek (kolem 70 tis. Kč), který když nepřekročím, neplatím daň z příjmu. Snažila jsem se to dohledat na internetu, ale zatím se mi to nepovedlo. Nevíte někdo přesnou částku, případně jestli to vůbec je tak, jak si myslím? Díky 🙂

j.a.n.i
9. čer 2012

@helulela Nic takového neexistuje, ale možná si to pleteš s tím, že pokud máš příjem do cca 118 000,- za rok, tak se ti veškeré daně z příjmu pokryje sleva na poplatníka, takže ve výsledku opravdu neodvedeš nic.

helulela
11. čer 2012

@j.a.n.i díky moc za vysvětlení

46paja13
25. led 2013

@galigula
Tak pokud se můžu přidat, tak bych chtěla info o tom přivýdělku na emaily 🙂 můj je 33b@seznam.cz Moc díky ! Jsem asi týden bez práce a už ztrácím nervy ☹ držím všem pěstičky, by se jim to vyhnulo......

malcherovam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anetinka1593
Odpověď byla odstraněná
Zobraz