Přivýdělek nákup a prodej. Musím mít živnost? Jakou?

25. dub 2023

Dobrý den, našla jsem si přivýdělek, kde mám okamžitě z prodeje 23%, plus pak další peníze z provize a mě teď kamarádka vystrašila tím, že musim na každý prodej mít živnost, tak mě zajímá jakou a kolik se měsíčně za ŽL platí? Vůbec tomu nerozumím. Děkuji za odpověď

j.a.n.i
25. dub 2023

Platí se 1000,- za jeho zřízení, pak už nic. Jen tedy pak zdravotní a daň ze zisku a v případě, že překročíš danou hranici, tak i sociální. Vyházím tedy z toho, že píšeš přivýdělek, takže počítám, že bys to měla jako vedlejší činnost. A jinak ano, měla bys na to mít ŽL.

soda365
25. dub 2023

Taky jsem si ted nasla neco podobneho, kde mam zisk 35% a sla jsem si na to jako na vedlejsi cinnost k rd zřídit zivnostensky list.. pro svuj klid.. stalo to 1000kc a chci si tim privydelat k rd jen malinko takze mi tam pani rikala, ze sice musim podat proznani, ale nebudu pravdepodobne doplacet nic.. spis ted resim jestli kdyz prodam tak mi staci vydat jim paragon protoze to asi nejak evidovat musis.. no uvidime..

j.a.n.i
25. dub 2023

@soda365 No, budeš doplácet zdravotní. A jinak pokud chceš evidovat skutečné náklady, tak potřebuješ doklad o tom za kolik jsi to koupila ty.

soda365
25. dub 2023

@j.a.n.i aha me prave rikala, ze asi nic doplacet nebudu protoze asi neprekrocim nejakou částku.. asi se budu muset behem roku poradne dovzdelat.. mam na to rok tak snad to zvladnu

autor
26. dub 2023

Jak to, že budu doplácet i zdravotní? Já myslela že sociální. Ach jo.. Vydělám si sotva 6-8 tisíc a když si udělám ŽL tak z toho budu mít teda minimum 🙈

j.a.n.i
26. dub 2023

Jen zdravotni, sociální ne.

eurotip
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soda365
26. dub 2023

Pro minimalni vyměřovací zaklad zdrav. Pojisteni je vyjimka pro ty za krere plati pojisteni stat - tedy i prijemci rodicovskeho prispevku.. takze pokud to mas k rodicaku tak se podle me neplati.. tak to pisou na strankach vzp.. tak doufam, ze jsem to pochopila spravne

j.a.n.i
26. dub 2023

@soda365 Nepochopila, neplati se pouze minimalni zalohy, ale zdravotní ze skutecneho zisku pak platis.

soda365
26. dub 2023

@j.a.n.i aha.. a to si musim psat tedy vydaje a za kolik jsem prodala - coz znamena, ze jelikoz pocitam s malymi vydelky - treba 2-3000 mesicne tak to bude asi malo.. pani rikala, ze i kdyby tak to bude jen max. Par stovek.. proc tedy ma vzp na strankach ale napsano, ze lide pobirajici rd neplati nic..

soda365
26. dub 2023

@j.a.n.i ctu ze skutečného zisku takze po odecteni nakladu?

j.a.n.i
27. dub 2023

@soda365 ano

j.a.n.i
27. dub 2023

@soda365 a co a proc ma strankach vzp, netusim, nejsem u ni, tak tam nelezu.