Změna prac. pozice po návratu z RD s minimálním platem

ivca87
6. bře 2018

Ahoj holky, moc bych vás poprosila o radu a pomoc ohledně mé situace:

V polovině března bych se měla vracet po RD zpátky do zaměstnání. To budou mladší dceři přesně 3 roky. Zaměstnavatel mi ale oznámil, že pro mě místo nemá, ale než aby mě propustil a musel mi dát odstupné na které mám nárok (pracuji ve firmě 11 let) tak radši nějaké místo uměle vytvoří, ale rovnou mi řekl, že nemám počítat s moc velkým platem - spíš asi s nějakým minimálním.. Je mi jasný, že plat bych měla mít dorovnaný podle smlouvy, že ho nemůže jen tak měnit bez písemné dohody. Jenže já mám tu smlouvu komplikovaně napsanou, a to tak, že plat tam mám 13 000,- ale k tomu i pohyblivou část mzdy - určitá procenta z domluvených obchodů. Ta mi v praxi tvořila téměř tolik, jako ten základ. A mě zajímá, jestli když tam teď po RD nastoupím zpátky, tak jestli mi dá jenom ten základ, nebo mi musí umožnit provádět i ty obchody a tím si k platu přivydělat tu pohyblivou část mzdy. Nechci se nechat vyštípat a pracovat tam přeci po tolika letech za minimální plat 🙄 Taky nechci, aby mě tlačil do podepsání dohody, to by bylo pro mě hrozně nevýhodný 😕

Děkuji

priefi
6. bře 2018

@ivca87 do pul roku Ti musel drzet misto, na kterem jsi byla a po nastupu z rd do 3 let ditete musi Ti nabidnout pracovni misto dle pracovni smlouvy, takze pokud mas v pracovni smlouve obchodnik, musis byt obchodnik. Pokud nema volne misto, musi nekoho presunout jinam, pripadne nekomu dat vypoved z nadbytecnosti, u Tebe vypoved z nadbytecnosti nelze.