Problémy s firemním účetním

kachiiina
29. led 2018

Zastavím 🙂 Potřebovala bych poradit... Třetím rokem pracuju ve firmě, kde je už od začátku problémy s účetním, který neplní své povinnosti. Např. jsem si po půl roce co jsem ve firmě byla zaměstnaná, šla na pojišťovnu vyřizovat pojištění na dovolenou, kde jsem zjistila, že nejsem nahlášená jako zaměstnaná a že mi neplatí zaměstnavatel - účetní- pojištění. Řešila jsem to s ním čtvrt roku. Nedělá nám daně a podklady pro to, abychom si je mohlii spočitat a podat sami nám doručí vždy pod nátlakem a vždy až na několikátý pokus správně vyplněny...Ani za jeden rok jsem nedostala evidenční líst důchodového pojištění....Nyní jsem na nemocenské s ryzikovým tehotenstvím a můj lístek na peníze poslal na socku s 30 denním zpožděním až po tom co jsem ho urgovala, jelikož jsem na socce zjistila že ho stále neodeslal... Dnes jsem zjistila, že jim již dorazil, ale bez razítla a podpisu, takže to je stále v řešení... Takže jsem stále bez peněz... A právě teď jsem toho začala mit dost... Jak takovou situaci řešit, když s ním vedení firmy nic nedělá? Je mozné ho někam nahlásím??? :( A rozhodnem zdaleka není vše, ale netřeba vše vypisovat...Omlouvám se za slohovku, ale jsem už z toho fakt uplně v háji...Děkuji za případné rady...

:(

kachiiina
autor
29. led 2018

Omlouvám se za překlepy 🙂 automatická oprava telefonu
..

annasmyckova
29. led 2018

Pokud s tím jeho nadřízení nic nedělají, tak se jít pozeptat na finančák, kam spadá vaše firma (ale asi bych s tím nejdřív zašla na vedení firmy, že to chceš udělat...kontroly se každý bojí, tak třeba si účetního "podají")

kachiiina
autor
29. led 2018

No my jakožto zaměstnanci jsem s vedením problémy s účetním řešili opakovaně... Vždy to zametli pod koberec a nic se nedělo... Dle mého si ho tam drží z důvodů jim vyhovujícím...Takže řešit s nima, že ho hodlám nahlásit, nevím zda by něčemu pomohlo :/ Nejraději bych tuto záležitost popřipadě řešila anonymně...zda je to vubec možné...vedení odmítá nápravu či najít si schopnějšího účetního a trpíme tím my zaměstnanci...

barchen
29. led 2018

@kachiiina Na Vasem miste bych si to vsechno ohlidala sama a pri zjisteni nedostatku hlasila na patricni urad ze zamestnavatel si neplni zakonnou povinnost. Napr. nechat si udelat vypis ze zdrav.pojistovny, jak mate/nemate zaplacene pojistne. To same na CSSZ si zjistit, jak jste na tom s duchod. pojistenim a pokud zjistite nesrovnalosti, okamzite resit. Dolozit smlouvy a trvat na naprave. Pak vsechno urgovat a znova hlidat. A mezitim se stezovat kvuli neplneni zakonn.povinnosti. Je uredni otrava ale asi Vam nic jineho nezbyva, kdyz nadrizeni nespolupracuji,resp.nemaji chut to resit.

kachiiina
autor
29. led 2018

@barchen Děkuji za radu. Vše si zpetně raději na úřadech pozjišťuju a popřipadě dořeším. Ono je i obtížné účetního vúbec zastihnout a domluvit se rozumně. Posledně když jsem s ním řešila přez telefon, proč ještě neodeslal ty papíry na sociálku, tak mi řekl, že to se mnou nebude řešit a položil mi telefon. Prostě příšerné jednání a postoj ke všemu. Každopadně děkuji za radu ;)

zuzana_ka
29. led 2018

@kachiiina možná by pomohl inspektorát práce...

kachiiina
autor
29. led 2018

@zuzana_ka Právě sem něco takového měla namysli... By pak vedení možná donutilo s ním a s tím něco udělat.

barchen
29. led 2018

@kachiiina A s tou jeho laxnosti bych si mozna overila i danovy urad. Jestli Vam delal alespon rocni zuctovani dane pokud jste dan.priznani nepodavala sama.Kdyz chce mit clovek jistotu, musi obcas kontrolovat vsechno.

kachiiina
autor
29. led 2018

@barchen No jak jsem tam nastoupila, tak mi hned kolegyně sdělili, že daňě si musím podávat sama. Mě to alespoň někdo oznámil, ale ony s tím předemnou měli problémy, jelikož je o tom někdo neinformoval. Každoročně ho musíme urgovat o vystavení potvrzení o přijmu... Zrovna teď to s ním opakovaně řeším, jelikož mi jej vyplnil se špatnou adresou a zaslal mi kopii a ne originál. Prostě pořad něco...nic neudělá na poprvé správně a už mě - nás nebaví stále se něčeho domáhat a ověřovat, zda udělal to co měl a zda je vše v pořádku... Prostě pakárna :D

ssandy
29. led 2018

Podat podnet na inspektorat prace, anonymne to asi nepujde. Srejne tak na socialku a zdravotni pojistovnu, muzou je skontrolovat a ulozit pokuty, za to neplaceni by urcite meli min. penale, za neodevzdavani vykazu hrozi take pokuty. Ale vetsinou zalezi, kdo to spravuje a jak moc se mu chce delst mimoradnou kontrolu...