Problémy v práci, mám vydržet a co nejdřív otěhotnět?

hanka.knizkova
24. bře 2014

Potřebovala bych poradit .. od 2.11.2012 jsem zaměstnaná na dobu určitou do 9/2015,rok byla v práci pohoda,ted od ledna si na mě vedoucí příšerně zasedla-důvod nevim,v práci je příšerné dusno ☹ ted jsem doma s nemocnou dcerou -poprvé od té doby co jsem zaměstnaná,když jsem to volala vedoucí byla příšerně nas....ná,kolegyně mi volala že až se vrátim že se mám na co těšit ☹ dneska jsem ji volala jak ten příští týden jak budu pracovat-děláme na směny a ona mi oznámila že celej příští týden budu mít cd-celý dny od 8-18h což jsme jí odpověděla že takhle dělat nemůžu-podle dohody takhle dělám 2x v týdnu kdy si zajištuji hlídání pro dceru,že mi nemá dceru kdo hlídat a ona že chce vrátit její ranní atd..ani se mi to nechce vše vypisovat co všechno mi píše po sms ☹ takhle zlého a závistivého člověka jsem v životě nepotkala ☹ nedokážu jí vysvětlit že to prostě nemám jak vrátit,tchýně je ted nemocná,moje máma chodí do práce,manžel má časově náročnou práci ten nemůže v týdnu skoro nikdy 😒
Ale ted k otázce- letos jsme se chtěli začít snažit o dalšího prcka,plánovala jsem tak červen otěhotnět abych tam ještě přes prázdniny byla a kolegyně si vybraly dovolenou,ale takhle už vim že tam nechci zůstat ani den ☹ Vůbec nevim co mám dělat,vydržet tam a co nejdříve se snažit otěhotnět-co když to zrovna nepůjde ?😕 nebo pracovní poměr ukončit a jít na pracák-jenže to pak nebudu mít žádnou mateřskou a snad ani podporu když bych dala výpověd já ☹ vážně nevim co dělat ..vedoucí je 40.letá bezdětná ženská ,dozvěděla jsem se že ti co tam byli přede mnou tak všichni odešli kvůli ní..ale majitelé to řešit nechtějí,ti by mi na to řekli že si to máme vyřešit na provozovně že je to nezajímá ☹
prosím o vaše rady a názory..děkuji 🙂

spygy
24. bře 2014

Ahojky, tak to mě opravdu mrzí, že máš v práci takový dusno. To je opravdu závistivá a protivná ženská. No, je pravda, že pokud zkončíš v práci a otěhotníš, tak nebudeš mít žádné penízky. Ale pokud by tě manžel uživil, tak proč ne, druhý případ, že by jsis našla jinou práci, ale zase by bylo blbý chodit do nové práce pár měsíců a pak hned otěhotnět a nebo třetí případ a to, že prostě to ještě těch pár měsíců přetrpět, potom otěhotnět, aspoň budeš dostávat penízky a během mateřské si hledat jinou a novou lepší práci. Na to by jsi aspoň měla krásný čas si tu práci najít 🙂

madulinka
24. bře 2014

No, ja mam neco podobneho, ale s tim, ze se tam budu muset v prosinci vratit, konci mi rd a manzel druhe nechce, protoze potrebuje, abych mu financne pomohla s hypotekou...jinou praci zatim nehledam, protoze preci jen mam tuhle praci. Svou praci miluji, ale bohuzel, kdyby tam byla jina sefova, ale u me taky bezdetna a tahne ji ke ctyricitce..taky delame na smeny a vubec nevim, jak to bude..mam nastesti smlouvu na dobu neurcitou, to jsem si vydupala, i kdyz sefova mela milion vymluv proc to neprepsat, nakonec jsem ji obesla a domluvila se s jeji nadrizenou, ta mi to prepsala bez problemu na dobu neurcitou..kdyz jsem oznamila, ze jsem tehotna, nutila me delat prescasy a chtela po me jezdit na porady po cele cr, vse jsem odmitla a ona byla ruda vzteky, takze si umim predstavit, co me tam ceka...jinak uz se tam kolegynim zminila, ze se mnou nepocita...sama vypoved nedam, pockam az mi ji da sama-doufam v nejake odstupne..ale neumim si predstavit az mala bude nemocna, az me zavolaji ze skolky ted hned prijedte, mala je nemocna, az mi bude nakazovat opet prescasy a ja nebudu moct..vim, ze si budu muset najit jinou praci, takhle setrvavat nejde, ale v dnesni dobe nechci davat vypoved ja..pracuju doufam dobre a jen, ze nesdilim nazory me sefove je to bohuzel takhle naprd... u tebe vidim nevyhodu v tom, ze mas smlouvu na urcitou dobu, takze otehotnis a pak stejne smlouva vyprsi..nebo mozna lepsi?

hanka.knizkova
autor
24. bře 2014

@spygy děkuji za odpověd ..novou práci bych si stejně hned tak nenašla kort s malým dítětem i tuhle jsem scháněla celkem dlouho a nechci někam nastoupit být tam 3.měs a otěhotnět to by mi přišlo hodně nefér 😒 bez peněz zůstat nemůžeme-máme hypotéku a mateřská by se hodila,přece jenom rodičák už pak nestojí za nic..
Holt budu muset zatnout zuby a vydržet ☹ a doufat že brzo otěhotním a vypadnu z toho blázince ☹

hanka.knizkova
autor
24. bře 2014

@madulinka já tu práci mám ráda,dokonce jsem byla nadšená že jsem po mateřské sehnala místo skoro v oboru jenže to se nedá vydržet,ta doba určitá mi nevadí stejně bych se tam nevrátila.jelikož chceme letos začít snažení tak žádnou jinou práci nehledám ale jinak bych asi šla hned to se nedá psychicky vydržet ☹
tak ti držim palec at to tam máš trochu snesitelné.. 😉

spygy
24. bře 2014

@hanka.knizkova budu držet palečky, ať to vydržíš, to já se za chvíli taky začnu snažit, už se těším na miminko 🙂 já si naštěstí na svoji práci neztěžuju a docela mi i bude chybět, proto plánuju, že budu doma jenom rok a pak se do práce vrátím a buď bude doma manžel do tří let nebo si seženu někde hlídání, přece jen máme hypotéku a každá koruna dobrá.

hanka.knizkova
autor
24. bře 2014

@spygy já původně chtěla pracovat co to půjde,teda první těhotenství jsem měla problémy byla jsem na rizikovém tak nevim jak dlouho bych to tady dala,ale ještě před půl rokem bych ti napsala že mám nejlepší práci na světě..vedoucí byla jak když medu ukrajuješ a najednou od inventury-asi ji začlo vadit že mě majitelé chválili či co úplně otočila a jede po mě úplně neskutečně,použije vše co řeknu a hlavně mi příšerně pomlouvá před kolegyní a myslí si že si to neřekneme nebo co..u mě zas pomlouvá tu kolegyni..je to děs jsem z toho hotová ☹
to bude peklo ten příští týden ☹ prej mi to dá pěkně vyžrat,sice nevim co ale mám se připravit ☹

spygy
24. bře 2014

@hanka.knizkova tak to určitě půjdeš k ní na kobereček ☹ a co třeba si s ní o tom promluvit? Proč je najednou taková, víš? Zeptat se jí třeba na to, co jí na tobě vadí, že byla jiná a teď se k tobě chová takhle a aby ti řekla proč, jako co jsi jí udělala, nebo proč vlatně se k tobě chová takhle - jinak než dříve

hanka.knizkova
autor
25. bře 2014

@spygy Já se jí ptala že by mi zajímalo co se změnilo že rok se ke mně chová super a pak takový obrat ale nějak moc mi neodpověděla,jen že si toho nevážim a měla bych pořádně poděkovat že mám takovou práci kde mi vycházejí vstříc atd..tak jsem ji napsala že bych tam za jiných podmínek ani nenastoupila kvůli dceři tak že nechápu co mě po ted chce a jak přišla na to že si toho nevážim a to už taky neodpověděla..nemůžu jí napsat že vim jak mě tam pomlouvá-to bych shodila klegyni že mi to řekla a to nemůžu 😒
Jo a ještě jsem ji napsala že ona je vedoucí tak ona by to tam měla stmelovat a držet na nějaké urovni,že nechápu proč když vidí jaké je tam od ledna dusno tak proč si to tam neřekneme s očí do očí tak mi napsala že mám pravdu že ona je vedoucí a rozhodně to tam nebude stmelovat,pracovně že spolu musíme vycházet a po prac.stránce že mi nemá co vytknout 😕 takže stejně z toho nejsem chytrá..
kolegyně mi říkala že jak jsem tam min.týden volala že jsem s dcerou doma tak prej vedoucí říkala že jsem to udělala schválně že je to útok na její osobu,no magor.. 😠

spygy
25. bře 2014

@hanka.knizkova pane bože, ta ženská je opravdu nějaká divná, to by zajímalo, co jí přelítlo přes nos, že se tak najednou chová a že tak obrátila. To by mě teda zajímalo, fakt. No jo, ale s tím už asi bohužel nic neuděláš, to musí chtít i ona a pokud nechce, tak ty se budeš akorát jen trápit a nic s tím nevyřešíš ☹

mysicka_lb
31. bře 2014

Ahojky, takhle jnějak sem to měla já.... V práci peklo a šikana (myslím, že to vaše je ještě slabý odvar), otěhotněla jsem, tajila to co nejdéle (abych si ještě co nejvíce vydělala), pak nemocenská, mateřská a svatý klid🙂. Myslím si, že to je to nejmoudřejší, co se dá udělat. Rozhodně nedoporučuju měnit teď práci nebo odcházet na pracák, tu chvíli už to dáš a pak si oddychneš. Dále ti doporučuju nebrat si nic v práci osobně a netrápit se tím. Vůbec bych tu vedoucí neřešila, ať se klidně chová jako kráva, její problém. Ty si to tam choď odpracovat a vydělat si peníze, to je to jediné, co by tě mělo zajímat.

brunetka11
18. dub 2014

@hanka.knizkova Na první příspěvek ti poradím jednu věc - pokud by tě tlačila do přesčasů či rvala do neadekvátní pracovní doby - projdi si Zákoník práce a podle toho se zařiď, popř. upozorni majitele na porušování ZP a tvé případné snaze to řešit přes Inspektorát práce. To by je mohlo usměrnit všechny, popř. ti dát výpověď, ale museli by ti dát odstupné.
No a na ten poslední příspěvek - uvědom si, že dotyčná je tvou nadřízenou, a kdyby mi má podřízená posílala smsky o tom, jak mám stmelovat kolektiv, tak s ní doslova vytřu zeď. To si neber osobně...
Jsou prostě hranice, které by lidé, pokud pracovní vztah nepřejde na přátelský, neměli překračovat. Jen ji tím zbytečně popuzuješ a je dost možné, že prostě reaguje na tvůj styl jednání.