Prodloužení pracovní smlouvy, znovu zkušební doba

mondulka21
6. kvě 2014

Dnes mi konečně vedoucí přinesl prodloužení smlouvy, samozřejmě opět na dobu určitou jeden rok, ale hlavně opět mi tam napsal 3 měsíční zkušební dobu(pravděpodobně mi po tuto dobu nebudou opět vypláceny odměny). Co jsem se dočetla a mám to i potvrzené od právníka, tak znovu zkušebku mi dát nemůže, ale odměny mi klidně sebere (si to může jakkoliv obhájit).Dále mám ve smlouvě, že místo výkonu je na všech pobočkách (takže můžu jezdit klidně 100km daleko a bez náhrady za cestovné). Nevím co mám dělat, na jednu stranu jsem ráda za prodloužení, protože bych se do ochranné lhůty vešla tak tak, ale nejradši bych se na to vykašlala rovnou a šla na neschopenku, protože atmosféra se tu rapidně zhoršila, pořád se stresuju s čím za mnou zase přijdou, dělám 12ky 3 dny v kuse bez přestávky na oběd, buzerace když si dovolím jít 4krát za směnu na záchod (bohužel to musím hlásit, protože opouštím provozovnu), návštěvu doktora si musím řešit v osobním volnu, když mi třeba koltola vyjde na den kdy mám být v práci, tak mám hoodně velký problém.... No prostě na prd. Ale jsem teprve v 8tt. Co byste dělali vy? Vykašlali byste se se na to rovnou, počkali byste do konce prvního trimestru nebo to tady nějak co nejdýl doklepat (s tím že jakmile řeknu že jsem těhu tak mě seberou všechny odměny co budou moct)? Jsem zoufalá ☹

brunetka11
6. kvě 2014

No popravdě řečeno, máš nůž na krku, na druhou stranu riskuješ těhotenství, pokud podstupuješ podobný pracovní režim.
Upozornila bych jej, že má tu neoprávněnou zkušebku odstranit a dotázala se jej, jestli má v plánu tě posílat i na jiné pobočky a pokud ne, tak alespoň uvést město.
A jinak - když to shrnu - po podepsání této smlouvy bych zvážila jít rovnou na nemocenskou. Ty prémie ti podobný pracovní prostředí nevykompenzují.

P.S.
A že se jinak k podobnému jednání stavím odmítavě. Ale tohle je ze strany zaměstnavatele fakt už přes čáru.

ninive211
6. kvě 2014

@mondulka21 Tak pokud máš opravdu takové pracovní prostředí, jak popisuješ, tak není o co stát a neschopenku bych ať zvážila...dvanáctky bez možnosti obědové přestávky? Co to jako je??? Buzerace kvůli WC (to se máš jako počůrat??? To fakt ne, to bych si nenechala líbit. Je jasné, že odměny jsou nenárokové a je jen na zaměstnavateli, jestli ti je dá nebo ne, na tom nic nenaděláš. Pokud píšeš, že si myslíš, že když by zjistili to o těhotenství, že by to odměny vzali (a doteďka jsi je pravidelně měla), tak se ti vyplatí jít na neschopenku a pak MD, protože se ti to bude vypočítávat z vyšší částky. Jinak stejně jako brunetka11 nemám ráda "vyčůrané" holky, co chtějí co nejvíc např. vytřískat od státu na dávkách, aniž by mákly rukama, ale v tomto případě jde o to, že tvůj zaměstnavatel je zřejmě na hraně zákona, neposkytuj řádné pracovní podmínky pro zaměstnance (a kór pro těhotnou) a v tomto případě by mi ho fakt líto nebylo, ani kdybys měla odejít ze dne na den bez zaučení náhrady.

P.S. Uvedení místo výkonu práce"ČR" anebo "všechny pobočky" je nově již nějakou dobu nezákonné!! Místo výkonu práce musí být stanoveno přesně, nejšířeji v rámci jedné obce (např. místo výkonu práce - Praha) - toto místo je pak místem, odkud by začínaly pracovní cesty, když bys byla vyslána kamkoliv mimo pracoviště, tak máš nárok na stravné a proplacení jízdních výdajů dle zákona.

mondulka21
autor
7. kvě 2014

@ninive211 bohužel to tak je,ze začátku to tam bylo takové rodinné, pohodička, vše se dalo vyřešit, ale otevřeli se nové pobočky, pár lidí skončilo, přijali novou manažerku a příjemné pracovní prostředí šlo do kytek ☹ Loni jsem potratila v 16tt. 14 dní byla doma a on už si za mě hledal náhradu! Bohužel, prý se prostě nesmí zavřít, takže musím jíst v mezičase, když tam nikdo není (ale zákon schválnosti zde funguje úžasně vyndám jídlo, ohřeju a navalej se lidi...) Dokud jsem nebyla těhotná tak mi to tak nevadilo, ale trápěj mě nevolnosti, a potřebovala bych jíst trošku pravidelnějc, ne že do sebe za celý den nasoukám v rychlosti dva rohlíky nebo několikrát ohřejvaný jídlo... Já nejsem ta co by hnedle chtěla jít bez důvodů na rizikovku, vzhledem k minulému potratu mi jí mudr už i nabízela, ale já bych ráda chodila do práce, ale za těchto podmínek.... 😖 . Bohužel vím že jak začnou dovolený tak jezdit budu, v lednu a únoru jsem takhle jezdila, nejdřív mi řekl že to bude výjimečné, jen 3krát no a pak jsem tam jezdila 2krát do týdne + jsem si odchodila svoje směny u nás. Dokonce mi tehdy přispěli 100 kč na cestu/den s tím že to dali do vejplaty, takže se to zdanilo.... a prej můžu bejt ještě ráda že mi vůbec něco dali....Dojíždět jsem musela autem, protože bych se jinak nedostala domů.... Ono to stejně dopadne tak, že tam budu co nejdýl , protože ta samotná práce mě baví a co bych dělala celý dny doma... Ale budu se muset snažit to co nejdýl utajit 🙂

mondulka21
autor
7. kvě 2014

@brunetka11 na neoprávněnou zkušebku jsem upozornila, a prostě to tam je, že to takhle normálně dělaj a nic víc mi k tomu neřekli... v lednu a únoru, když jim vypadl jeden člověk jsem takhle dojížděla 50km daleko dvakrát týdně + jsem si odchodila své směny u nás, takže počítám že jakmile začnou dovolený, tak dojíždět zase budu... ☹ navíc když kolegyni prodloužili smlouvu a jí tam uvedli už jen místo práce u nás, zatím co mě všechny pobočky a jsme "nejbližší" pobočka.... 😖

ninive211
7. kvě 2014

@mondulka21 V každém případě trvej na tom, že máš místo výkonu práce Vaši pobočku! Ať pak máš nárok na cesťáky a stravné (a to se pak nedaní!) Ale nejsem si jistá, jestli těhotná vůbec může takhle cestovat. Pokud by ses zmínila doktorovi, že jezdíš služebky, tak tě,pokud je rozumný, okamžitě požene na neschopenku! Zejména při tvé zkušenosti s potratem...

mondulka21
autor
7. kvě 2014

@ninive211 to jsem řešila už v tom lednu a únoru a prostě nemám nárok, že prej když budou chtít tak mě tam můžou převést na stálo... Docela jsem se kvůli tomu s nima "pohádala" a výsledek žádnej, to jsem si myslela že mi smlouvu ani neprodloužej, když jsem si dovolila takhle ozvat (kolegu kvůli tomu vyhodili- prý protože se mu furt něco nelíbilo( to mám od jedné naší vedoucí). Mudr. mi neschopenku klidně napíše, jak jsem psala už mi jí i nabízela, ale zatím akutní problém není, tak mi to přijde zbytečné..... Každopádně pokud mi v červnu přijde výplata bez prémií nebo pokud mě šéf pošle někam jinam, tak to nejspíš zabalím.... 😒

ninive211
7. kvě 2014

@mondulka21 Řeknu ti, to je teda jednání...v podstatě proti zákonu a ještě si vyskakují, když se (oprávněně) ozveš. Nejednají fér, takže v tomto případě bych se neostýchala klidně taky nejednat fér; některé holky, co tu jsou v pozici opačné jako zaměstnavatelé, mě možná odsoudí...ale můj názor je - pökud zaměstnavatel nebere ohled na mě a háže mi klacky pod nohy, proč bych já měla brát ohled na něj??? 😲 To je hrozné jak ti podnikatelé strašně profitují z toho, že je docela vysoká nezaměstnanost, hlavně v některých regionech, a myslí ši, že si můžou dovolit všechno. No a když jim to prochází u některých zaměstnanců, kteří se klepou strachy, aby nepřišli o mizerně placenou práci třeba kvůli hypotéce a jsou ochotní snášet kdoví co, tak si pak dovolují i u ostatních. Já jen doufám, kdy (a jestli vůbec) se to konečně zase otočí a zaměstnavatelé si budou svých zaměstnanců zase vážit - vždyť jsou to přece oni, kteří jim vydělávají peníze!

terinka1989
7. kvě 2014

@mondulka21 ja som sla na nemocensku okamzite aj ked som najprv nechcela ale ten stres a prostredie ake mi vytvarali kolegina s kolegom mi za zdravie miminka fakt nestali. A dobre som urobila. Som doma od 8.4 cize mesiac a neviem si predstavit byt pri mojich problemoch v praci (kedykolvek zacnem na chvilku krvacat a pod.). Takze tehotenstvo si naozaj vyzaduje klud, pohodu a ziaden stres. Jo a k tym odmenám, mne sef nedal odmeny vo vyske 6000Kc len koli tomu ze som sla na neschopenku - a to boli za predchadzajuci mesiac takze som ich mala odpracovane ale neurobis nic. Mimco je dolezitejsie.