Prodloužení smlouvy. Zaměstnavatel neví, že jsem těhotná

babusap
28. led 2013

Ahoj maminky,
chtěla bych Vás poprosit o Vaši zkušenost. K 31.1.2013 mi v zaměstnání končí smlouva na dobu určitou. Ta již byla 2krát prodloužena a proto mi zaměstnavatel smlouvu změnil na dobu neurčitou. Během ledna jsem zjistila, že jsem těhotná. Těhotenství zaměstnavateli ještě nechci sdělovat, protože je opravdu teprve v začátku. Obávám se ale, že to zaměstnavatel bude brát jako podvod a bude se mě chtít zbavit. Rozhodně to nebude nic příjemného! 😒

kacenka1987
28. led 2013

Ahojky, dle zákona Tě jako těhotnou vyhodit nemůže 😉 Nebude to nepříjemné proč? Prostě čekáte miminko a hotovo, najde si jiný záskok nebo nakonec bude rád, že kvůli krizi má o jedu sílu méně, ale to nech na něm...

maladama
29. led 2013

@babusap nepříjemné to být může a nemusí, to záleží na lidech. moje ex-šéfová brala jako podraz, když jsem otěhotněla po skoro třech letech v práci (se smlouvou na dobu neurčitou), přestože sama několikrát říkala, že ví, že budu chtít mít děti (to by poznal i blbej, když jsem pět let vdaná a postavili jsme dům se čtyřma ložnicema).
Moje současná šéfová, když jsem za ní týden po návratu do kanceláře přišla, že jsem zase v tom, byla zase hrozně nadšená.

Takže můžeš narazit na debila, co to bude brát jako osobní útok, a nebo na lidsky příjemného člověka, který bude rád s tebou. A dokonce to ani nezávisí na tom, jestli sám děti má nebo nemá - může být nadšený, protože svoje špunty miluje, nebo nasraný, protože jeho paní je každou chvilku doma na paragrafu s nemocnými prcky a on si to hned maluje, jak je to v p****i s celou tvou zaměstnaneckou morálkou na dalších 18 let.

Oznam to, až se na to budeš cítit, pokud tedy nepracuješ v nějakém nebezpečném nebo pro těhotné nevhodném prostředí. Jako těhotná jsi chráněná před výpovědí (i předtím, než těhotenství oznámíš), je slušné to nahlásit tak, aby se dala ještě najít a zacvičit náhrada (takže tajit to do 8. měsíce není úplně vstřícné gesto 😎 ), ale ani to není nelegální 🙂

babusap
autor
29. led 2013

děkuji za názory. Je to o lidech, to je jasné ( a právě proto to bude asi nepříjemné)...ale nenechám si to pokazit! 😉

sarkad2856
29. led 2013

@babusap Já bych teda nic neříkala a počkala,pokud si teprve v začátku,tak není zatím důvod,je to stejně kritické období.Taky hodně záleží i na typu práce atd.Ale rozhodně bych si s tím moc hlavu nelámala,nepříjemné to asi je,ale je to normální a nic nedělá člověk naschvál.Tak hodně štěstí at vše výjde ;)