Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Proplacení dovolené. Jak to chodí?

27. kvě 2020

Ahoj, jsem od začátku roku na neschopence, tin pádem mi naskakala letošní dovolená, nevíte jak to chodí s proplacením? Nebo jak to lze vyřešit než nastoupím na mateřskou? Děkuji

hanih
27. kvě 2020

Dovolena se obvykle neproplaci, snad jen po ukonceni pracovniho pomeru. Muzes bud ukoncit neschopenku a do materske si vybrat dovolenou, nebo dovolenou vybrat mezi materskou a rodicovskou dovolenou.

zizlikova1987
27. kvě 2020

Nepíšeš data. Ale obecně za MD ti naskočí dovolená pokud v daném roce odpracuješ ( budeš na Md) alespoň 60 dní. Nicméně se zase bude krátit o dobu na neschopence. Bez dat ti to nikdo nespočítá.

Případná dovolená se čerpá mezi MD a RD. NEPROPLÁCÍ SE.
Žádat je potřeba písemně. A to nejdřív o čerpání řádné dovolené ( ihned navazujíci na konec MD) a poté o rodičovskou dovolenou do 3 let věku dítěte.

autor
27. kvě 2020

@zizlikova1987 na neschopence jsem od 2.1. Termín porodu mam 15. Srpna

squezy
27. kvě 2020

Ja byla od nového roku 2019 na neschopence a prestoupila pak 6 týdnu pred terminem porodu na MD. Předtím, než jsem nastoupila na rodicak jsem od mzdovky dostala papir, kde jsem podepsala, že žádám o čerpání řádné dovolené a dostala jsem dovolenou vyplacenou. Mam smlouvu na dobu neurčitou.

autor
27. kvě 2020

@squezy také mám smlouvu na dobu neurčitou, dekuji za informaci. 🙂 Uvidím co mi řekne účetní

zizlikova1987
27. kvě 2020

Takže na md budeš nastupovat cca 20.6.2020
Za období 2.1.2020 - 20.6.2020 je to cca 118 dní.
Na Md budeš více jak 60 dní do konce roku takže by měl být nárok na celou roční výměru 20 ( 25 ) dnů. a krácená bude o 1/12 za zameškaných 100 dnů na PN.

Sem začni psát odpověď...

Odešli