Proplacení dovolené na mateřské dovolené. A co OSVČ?

katy34
30. lis 2011

Chtela bych vsem zamestnankynim poradit,, aby si nechaly od sveho zamestnavatele proplatit dovolenou, kterou si nemohly vybrat z duvodu materske dovolene. Nejsem z oboru, ale dozvedela jsem se, ze pokud jste roce 2011 nastoupily na materskou dovolenou a odpracovaly 60dni mate narok na to, aby vam zamestnavatel proplatil dovolenou (celych 20-25 dni), kterou jste si nemohly vybrat v roce 2011 z duvodu materske dovolene. Malo kdo o tom vi, je to pry teprve 3 roky stary zakon.Treba to tady nekdo z oboru lepe vysvetli a osvetli, protoze me to prijde dost neuveritelne - uz jsem si to overovala na CSSZ. Zajimalo by me, jestli maji na neco takoveho narok i OSVC ?

cizinkaa
5. zář 2016

@hhaannii Jakože máš ve smlouvě třeba 60 Kč, ale dávají ti bokem víc?

xpila
5. zář 2016

@hhaannii Není to náhodou tím, že jsi dostala dovolenou jen za určitý počet dní a zbytek dostaneš v následujícím měsíci? Ono totiž dovolená se neproplácí, ale čerpá, a logicky za ten měsíc nemůžeš vyčerpat víc dní dovolený, než kolik bylo pracovních dní...

cizinkaa
5. zář 2016

@xpila Má odčerpáno 16 dní z nároku 20. Odvody a vše je ok, otázka je, co je ve smlouvě...

hhaannii
5. zář 2016

Jo to vim, ze mam odcerpano 16 a jeste ctyri mi proplati tento mesic...

lenicka2323
19. zář 2018

Dobrý den, obracim se na vas s radou byla jsem na nemocenske od rijna 2017 a od května 2018 na materske celou tu dobu mam smlouvu na neurcito ucetni mi rikala ze nez pujdu na rodicak proplati mi dovolenou ze se mam ozvat jak je to s dovolenou priplati mi jen ty zbyle dny za rok 2017 nebo se mi to zas o 20 dni navýšilo tim rokem 2018?dekuji za rady