Proplatí mi zaměstnavatel dovolenou i po 2. mateřské?

hansed
7. bře 2012

Maminky, měla bych dotaz. V 6/2010 jsem nastoupila mateřskou dovolenou s první dcerou. Po jejím uplynutí mi zaměstnavatel proplatil dovolenou. V 11/2011 jsem nastoupila z rodičáku na další mateřskou, stále jsem u stejného zaměstnavatele. Zajímalo by mě, zda mi zaměstnavatel opět proplatí po skončení PPM dovolenou?

dagmarkaaa
7. bře 2012

jojo měl by, připomeň se u zaměstnavatele, mě teď taky proplatili u druhého dítěte 🙂 , do práce jsem mezitím nešla.

ivetm
7. bře 2012

Řekla bych, že musíš mít něco odpracováno, abys měla nárok na dovolenou - jestli ti RP a MD navazují, tak si myslím, že ne - nebo aspoň tohle info dostala teď asi 2týdny zpátky kamarádka. Uvidíš, co ti napíšou holky

monivo
7. bře 2012

Aby jsi měla nárok na dovolenou, tak musíš mít v tom roce něco odpracováno. Takže se domnívám, že žádnou dovolenou nemáš.

neu.sona
7. bře 2012

Mně psala jani, že nárok na dovolenou máš, pokud si na MD víc jak 60 dní, což asi budeš. Takže na nějakou dovolenou určitě nárok máš, ale nevím kolik. Asi se to nějak počítá.

ivvi
7. bře 2012

Myslím, že na žádnou dovču nárok nemáš, musela bys mít něco odpracováno.... za každých 21 odpracovaných pracovních dní,vzniká nárok na 1,67 dne dovolené. Když máš odpracováno 60 prac.dní v roce, vzniká nárok na celých 20 dní dovolené za rok, která se pak krátí v případě ukočení prac.poměru, či nemoci, mateřské, rodičovské.....Aby ti mohli něco proplatit, musela bys mít z předešlé doby nějakou dovču nevyčerpanou.

j.a.n.i
7. bře 2012

Mateřská dovolená se pro nárok na dovolenou počítá jako odpracovaná doba, takže za rok 2011 budeš mít nárok na 1,5 nebo na 3 dny, podle toho kdy přesně si na MD nastoupila, zda bylo do konce roku 21 pracovní dní nebo 42. Za rok 2012 máš nárok na celých 20 dní. A musíš si v návaznosti na MD požádat o čerpání, dovolená se čerpá, neproplácí.

bodlasek
7. bře 2012

Mateřská je jako by jsi byla v práci, takže nárok by měl být. http://www.podnikatel.cz/clanky/jak-na-cerpani-... Tady je to celkem dobře popsáno.

lukza
8. bře 2012

já budu taky žádat o dovolenou kámošky taky žádali a v pohodě mateřská se bere jako odpracovaná doba takže nemusíš mezi tím do práce když jsi na mateřské si jakoby v práci

ivca_doubek
10. bře 2012

Ahojky, já bych k tomu měla ještě jednu otázku: Co když si dovolenou nevyčerpám hned po skončení mateřské, ale až po dvou měsících? I když už jsem na rodičovské? Máte s tím některá zkušenost? Moc děkuji!!!!

terkytka
10. bře 2012

mně teda zaměstnavatel druhou dovolenou proplatil. Pokud jsi mezitím neměla pauzu a jdeš z rodičáku rovnou na mateřskou, tak jsou to stejné podmínky jako s první mateřskou.

satyyy
10. bře 2012

určitě jo, v roce 2012 budeš víc jak 60dní na mateřské, to je jako bych chodila do práce a máš tak nárok na celou dovolenou, o kterou si požádáš po skončení mateřské

nellygray
10. bře 2012

Čerpání mateřské se považuje za výkon práce, takže na dovolenou nárok máš. 😉 Já si požádala a čerpala. 🙂