Proplatil vám zaměstnavatel zbývající dovolenou před MD?

irbis
1. pro 2010

Proplatil Vám zaměstnavatel zbývající dovolenou před nástupem na MD a lze to vůbec účetně nějak udělat?

katule01
1. pro 2010

@irbis Jasný že to jde udělat! Dovolená se proplácí po skončení MD (po tom půl roce)!

irbis
autor
1. pro 2010

@katule01 no jo jenomže já to chci proplatit před nástupem na MD, abych měla větší poslední plat a tím pádem i lehce vyšší mateřskou

katule01
1. pro 2010

aha... Tak to Ti neporadím...Mě ji propláceli až po tom půl roce... Ale výši mateřský Ti to až tak moc neovlivní ne? Když se to počítá z posledního roku, tak myslím že by to nebyl takový rozdíl...

eustoma
1. pro 2010

@irbis myslim ze to nepojde. pretoze fungije to tak, ze ty po materskej nastupujes na dovolenku u zamestnavatela a zaroven si vedena uz na socialke na rodicovskom. takze v skutocnosti ty tu dovolenku cerpas. takze ked chces aby ti bola vyplatene pred nastupom na matersku je len moznost, ze si ju vycerpas. preplatenie ako take k platu nejde.

j.a.n.i
1. pro 2010

@irbis Přesně tak, dovolená nejde proplatit, lze ji jen vyčerpat. Před MD s tím musí zaměstnavatel souhlasit, v návaznosti na MD je povinen ti ji poskytnout, pokud požádáš.

sylvar
15. pro 2010

j.a.ni. tuším, že jsi mi už psala,ale potřebovala bych info, nastoupila jsem 10/2006 do práce, leden 2007 jsem do práce ještě chodila, pak neschopenka-rizikové těhu, do května 2010 rodičovská.Prosím tě, jak je to s dovolenou?za 2006 to byl nárik 3 dny a za 2007?2008?když jsem vlastně do práce nechodila?2010 vím 11,5 dne 😀

j.a.n.i
15. pro 2010

@sylvar Na výpočet by to chtělo přesná data, ale odhad je následující: 2007 ... 16-20 dní, 2008 a 2009 nic, 2010 ... těch 11,5 dne je málo, měla bys mít minimálně 16, možná celých 20 dní, podle přesného datumu, kdy se vracíš do práce.