Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Prosím, poradíte?

dee022
11. bře 2020

Ahoj,jsme u agentury která dělá v jedné firmě v Rychnově do práce jsme chodili i koordinátor moc dobře věděl,že jsem v jiném stavu.Pak se to nějak pokazilo a my jsme museli být doma nebylo mi dobře měla jsem vyšetření.Načež chtěl vyhodit oba,ale zbavil se jenom mě z důvodu nedocházky.Jsme OSVČ přítel práci u něj má a já ne.Zajímá mě může se takhle ke mě zachovat v mém případě přijde mi to dost jako diskriminace,že jsem těhotná a,že si nesmím dovolit být doma natož jet k lékaři.Jsem dost na prášky protože dokud mohu tak chci pracovat,aby mimčo mělo vše potřebné.Prosím je tu někdo kdo by mi poradil jsem opravdu zoufalá ☹ Ráda bych se bránila,ale v téhle situaci jsem prvně ☹ moc děkuji

anet_98
11. bře 2020

@dee022 ahoj, pracuju na personálním oddělení, ale máme pod sebou pouze naše zamestnance, tak s OSVČ nemám takové zkušenosti, ale snad poradím.
Jsi u něj zaměstnaná na ŽL (neboli, že máš smlouvu na IČO, dostáváš výplatu a z té odvádíš povinné poplatky) a nebo podáváš pravidelně faktury, které ti zaměstnavatel proplací?

dee022
autor
11. bře 2020

@anet_98 Anetko budu ti psát do zprávy pokud nevadí

sudylichozrout
11. bře 2020

@anet_98 Ach jo. OSVC na svarc... Pokud jsi OSVC, tak se te netyka zakonik prace. "Zamestnavatel" tedy tvuj klient, kteremu dodavas sluzbu, s tebou muze ukoncit spolupraci kdykoliv se mu zachce. Duvod nedochazky je u OSVC naprosto irelevantni, ty jsi oficialne podnikatelka. Rozloucil se s tebou, protoze nebyl spokojeny s tvymi sluzbami. Je to dobytek, protoze po tobe vyzadoval moralku zamestnance, ale chova se k tobe jako k podnikateli.
Proto je naprosta kravina pristupovat na svarc v oblastech vyroby a podobnych pozic. Je to strasne nevyhodne. OSVC by mel byt skutecne jen ten, kdo realne nabizi ostatnim nejaky produkt/sluzbu. A ne delnik, jehoz zamestnavatel se chce vyhnout odvodum.

dee022
autor
11. bře 2020

@sudylichozrout Je to hlavně zmrd který nemá ani koule mi to sdělit osobně,ale na všechny jednou dojde moooc děkuju za vyčerpávající odpověď to víš jsem v tomhle nová

sudylichozrout
11. bře 2020

@dee022 Je, omylrm jsem oznacila anetku. Odpoved byla samozrejme pro tebe.
Bohuzel s tim neudelas vubec nic, nejsi kryta zakonikem prace. Ale budiz to i pro tebe pouceni, nemuzes delat jako OSVC za par supu pro jednoho "zamestnavatele", je to zaprve pokutovatelne (i pro tebe) a zadruhe maximalne nevyhodne.

dee022
autor
11. bře 2020

Děkuji všem dotaz: uzavírám smazala bych,ale nejde to ☹

Sem začni psát odpověď...

Odešli