PSSZ Praha 8, Trojská. Máte pozitivní zkušenost?

susik77
23. črc 2009

Ahoj, od 16.7. jsem na MD, pristi mesic bych mela dostat prvni materskou. Cetla jsem na tuto socialku hodne steznosti, ze posilaji materskou az kdyz jim zacnete vyhrozovat soudem...Mate nekdo aj pozitivni zkusenost? Posilaji vam materskou nacas? 😎

adella
1. říj 2009

To Snazivka: Ahoj, mateřská v přesném termínu vyplacená nechodí, na můj dotaz mi řekli, že je to "tak asi v půlce měsíce" a tak se i stalo - kolem 15. mi mateřská přistála, jednou to teda bylo až kolem 25. Je ale pravda, že poté, co jsem si stěžovala a udělala tam dusno, tak mateřská každý měsíc dorazila. Hurá ! A jestli jseš opravdu manžel, tak bych Tě chtěla mít doma - můj muž vůbec netuší, co všechno vyřizuju... 🙂

snazivka
2. říj 2009

to adella: Díky za alespoň takovouto informaci. Budu teda čekat, že to dorazí 15-tého plus mínus. Minulý měsíc PPM přišla poprvé, a to jsem nevěděl, jestli to mám brát jako že to bude chodit k tomu datu. No a k tomu vzkazu od Tebe: Jó jsem opravdu manžel, jsem od přírody asi vyřídilka. Máme to tak doma, manželka se nemusí zajímat o úřady, banky, pracáky, autoservisy apod. Momentálně se nemusí zajímat ani o potraviny a drogerii. Zkrátka tyhle věci beru jako servis pro rodinu. 😉 Samozřejmě doma nežehlím, neperu, nevysávám, nevařím......atd. 🙂

zdenkaradek
5. říj 2009

Ahoj holky, tak já jsem se dneska taky snažila zjistit, co se děje s mojí PPM. Nastoupila jsem jí 21.8., 24. mi jí Mudr vystavil, já jsem došla na pracák zastavit rodičák a pak jsem všechno odnesla do práce naší mzdové účetní. Ta to během týdne odnesla na PSSZ, protože tam chodí asi tak 3 x do týdne. Samozřejmě že ještě mi nedorazily žádné peníze, teda nečekám ještě zas až tak strašně dlouho, jako nekteré z vás, ale řekla jsem si, že se ozvu. Snažila jsem se dovolat dopoledne, buďto bylo obsazeno nebo to pro změnu nikdo nezvedal 😒 . Dovolala jsem se asi ve 14.45, aby mi pani oznámila, že mě ještě ani nemají v systému a dala mi číslo na "mého" referenta. Když jsem se na to číslo dovolala, tak mi nějaká paní řekla, že tam není, ať jí dám telefonní číslo, že mu nechá vzkaz 😅 , už vidím, jak mi zítra někdo volá, no ale třeba příjemně překvapí 😅 . Samozřejmě jsem ještě volala naší mzdové účetní, ta mi řekla, že tam všechno je odnesené a zítra, že tam zrovna jde, tak že se pokusí to tam trochu popohnat. Tak jsem opravdu zvědavá, kdy mi něco dorazí, o tom fialovém potvrzení ani nemluvím, to zase bude akce. No vytočila jsem se dneska zase slušně.

zdenkaradek
5. říj 2009

Ještě jsem chtěla dodat, že když jsem byla zrušit rodičák, tak jsem se tam s paní laškovala, že mi od nich přijde dřív porodné, než PPM a jak to tak vypadá, tak ono to tak bude. 😖

marie_m
7. říj 2009

kocky,tak ja musim rcit,ze jsem na materskou nastoupila 20.9. a dneska mi prisly prvni penize....ale porad jsem tam volala, taky proto, ze jsem mela velkej problem s pani ze SSP, potrebovali ode me nejaky papiry souvisejici s prechodem z RP na PPM, no nicmene jsem tam celkem pravidelne volala na PSSZ, jednou, hnedle poprve udelala dusno, pak uz mluvila jen se svoji referentkou a podariloo se. Jinak se nemela moc problem se tam dovolat, volala sem vetsinou hnedka po osme....jo a jsem narozena sesteho v mesici, tak pokud ma nekdo zajem o celkem milou pani, ktera nas ma na starosti 🙂

marie_m
7. říj 2009

jo a jeste jsem chtela dodat, ze bohuzel, co si nevyjednas, to nemas, stravila jsem na telefonu s PSSZ i SSP dost casu (je neskutecny, jak jsou tyhle dve instituce nepropojeny) a taky si pak osobne na PSSZ pro papiry zajela a zavezla je na SSP, pze sem uz chtela mit klid

zdenkaradek
7. říj 2009

tak včera mi volala naše mzdová účetní, s tím že na PSSZ udělala pěkný vítr, prý se strašně omlouvali a do 10 dnů bych měla mít peníze na účtě 😉 . Tak jsem zvědavá, jestli ne, tak tam asi udělám pěkný vítr já 😉

jitka1333
12. říj 2009

Ahoj holky tak jak to tu čtu usím souhlasit nevěřila jsem tomu a po mé zkušenosti už věřím.Jsem na neschopence od června a od srpna jsem neviděla ani korunu .Slečny na infolince byli přijemné přepojovali mě na mé referenty a tam se dovolat to je něco trvalo mi to asi týden a kdýž jsem se dovolala tak mi paní Hájková vyrazila dech s jejím přístupem jednaní nechápu jak tam takovédle lidé mohou dělat pokud jí to nebaví at si najde jiné zaměstnání a nesedí tam za naše peníze jednou jsi tu práci vybrala tak jí má dělat tak jak má a né řvát na lidi.Nenachala mě ani domluvit a mé dvě otázky ji obtěžovali ptal jsem se za jak dlou mi vyplatí nemocenskou bylo mi řečeno že to muže trvat až půl roku že to je v řešení .A že nemám na splátky a holce na obědy to je nezajíma a když jsem jí poprosila o číslo jejího nadřízeného zařvala at jsi ho najdu na internetu a praštila mi s telefonem. Tka takovédle mame naše úřednice .

adella
12. říj 2009

To Snazivka: No tak takového servismana jsem, bohužel, doma nikdy nezažila, ale zase je trocha samostatnosti pro život užitečná, zažila jsem leccos..., a např. starost o potraviny a drogerii bych chlapovi ani přenechat nechtěla 🙂 Jinak pokud jde o téma PSSZ, naopak od Tebe jsem převzala zkušenosti s vyřizováním potvrzení "fialového papíru", který mi tam už asi 14 dní leží - tak se opět chystám do útoku. Měj se pěkně.

snazivka
13. říj 2009

To adella: Ahoj, tak dnes přišly penízky (PPM). Měl jsem radost, protože jsem si myslel, že ta nepravidelnost co se tady píše, bude hned po první výplatě PPM (co byla minulý měsíc). Takže k 13-tému v měsíci to beru jako super zprávičku. V telefonátech na PSSZ jdi do útoku, a to útok typu: Jejda, v tom letošním roce Vám určitě přibylo se změnou zákona spoustu práce...To Vám tady asi každý volá....Jejda, to musí být hrůza....Přiberou Vám alespoň další spolupracovníky?.... /// Pak byla paní na druhém konci telefonu poddajná... a řešila "můj problém" /// Alespoň takhle jsem postupoval JÁ. Jinak pokud jde o servis, tak si myslím, že "logistiku" v potravinách mám zmáklou, drogérií myslím takové základní věci - toaleťák, šampón, mýdlo, plíny, vlhk. a pap. ubrousky atd. Do kosmetiky (pleť, intimčo, tělo) se ženě nepletu. 😉 Měj se krásně a s PSSZ hodně úspěchů 😵

tymothy
14. říj 2009

já už čekám na mateřskou od nich jak na smilování. A čekám už skoro 2 měsíce a nic mi ještě nepřišlo. První mateřskou mi poslali s měsíčním zpožděním, potom mi vyplatili ji vyplatili ještě dvakrát a pak jak když utne, od července mi od nich nepřišla ani koruna. 😠 Nejhorší na tom je, že jim nemůžu ani vynadat, protože bydlím v Č. Budějovicích a mám je trochu z ruky, telefon mi neberou ( ať to zkouším v jakoukoliv denní dobu) a na email mi odpověděli už koncem srpna, že mi ji pošlou. 😠 😠 😠

lena.lu
21. říj 2009

Čauec všem. Tak to nevím, jak to děláte. Já se můžu stavět na hlavu a pořád nic. A to jsem na mateřské od 6. 6.!!! Samozřejmě jsem z Moravy, tak se tam osobně nedostanu.

cazadora
21. říj 2009

holky od 1.1 nastupuji na mateřskou a už teď se děsim co s nima budu mít za problémy a to jsem si ještě min týden myslela že když mám zaměstnavatele na Praze 2 tak tam bude i socka a on drahej zaměstnavatel patří pod tuhle úžasnou 8 ach jo 😠

lena.lu
21. říj 2009

Ahoj cazadoro, to já jsem byla taky zaměstnaná na Praze 2 a netušila, že budu patřit tam. Já jen doufám, že už s tím něco udělají. Přeci jen už je to tak dlouho. No budu volat a volat, až je to přestane bavit.

cazadora
21. říj 2009

leno ale je to fakt na palici kdyby my jsme jim dlužili byť jen stovku tak se zvencnou a takhle člověk je na těch pnězích závislej a oni na to kašlou ☹

lena.lu
21. říj 2009

No to víš, že jo. Už jsem si půjčila i něco od našich. Je mi to trapný, ale co mám dělat.. Nejvíc mě štve, že na to doplatí slušní lidi. Měli by svou práci dělat tak, aby to stíhali. 😠 Někde jsem dokonce už dřív četla, že nějakej ... prohlásil, že ty matky snad mají rezervy a nečekají na peníze od sociálky. Tak takovýmu bych to přála někdy zažít!

cazadora
21. říj 2009

jo tak to byl nějakej hodně velkej borec 🙄 rezervy možná u prvního ale momentálně od platu do platu takže pokud nepřijde mateřská je to sakra škrt takže v nejhoršim případě bude mi to taky trapný ale pomůžou rodiče 😔

susik77
autor
23. říj 2009

ahoj, tak ja uz mam konecne vsechno od nich vyrizene, aj vyplneny ten fialovy formular pro socialku 🙂 a reagovali promptne 😎 😵

lena.lu
23. říj 2009

Ahoj cazadoro, tak dnes mi volala ta paní, co mě má na starosti a říkala, že do týdne bych měla mít peníze na účtu. Tak konečně-jupí!!! 🙂 Říkala, že jsem tam neměla komplet papíry. Nevěřím tomu, ale teď už je mi to fuk..

myskyva
23. říj 2009

Ahoj
tak i já mám zkušenost s Trojskou sociálkou,s mojí první mateřskou taky nijak nepospíchali tak jsem zkoušela volat,marně...když už to někdo náhodou zved tak nevěděli kde mám peníze a že jsou te´d dovolený(bylo to v létě) a maj toho hodně......Až manželovi došla trpělivost a zašel tam osobně,peníze mi přišly do 10dnů a mateřská už mi chodí pravidelně 9týho 🙂 tak pokud máte možnost zajděte si tam osobně,ono to asi funguje nejlíp 😉

cazadora
24. říj 2009

myskyva to si říkám že tam vyrazim případně osobně. leno super že už to máš snad na cestě ty peníze 😉

jmisa
24. říj 2009

Já urgovala červenec a srpen, došlo 23.9. a teď už zase nemám září. Kdybych tam šla, tak bych tu slípku musela ubezdušit 😠

japri
25. říj 2009

AHOJ, JSEM SICE Z TÁBORA, ALE FIRMA PRO KTEROU PRACUJI SPADÁ POD Prahu, co se týče vyplacení ať už nemocenské či čehokoliv jiného je to opravdu hrůza. Než jsem vůbec zjistila tel číslo kam volat a pak než se člověk vůbec něco doví a stálé přepojování na někoho jiného mě stálo už dosti peněz a jim je to úplně jedno.
Pokud mohu poradit, dáváte-li zaměstnavateli jakékoliv papíry pro pssz nechte si od zaměstnavatele potvrdit, že veškeré papíry jste mu odevzdali včas, ať Vám tam dá razítko a podpis, dosti mi to pomohlo. pokud si to od zaměstnavatele vyžádáte a máte na to právo, nebude otálet a papíry ve vlastním zájmu odevzdá co nejdříve pssz. Pak nemusíte na peníze tak dlouho čekat. Pssz má 30 dnů po odevzdání veškerých papíru od zaměstnavatele na zpracování a poté vyplacení. Bohužel musím konstatovat, že naše zákony jsou opravdu nejhorší v celé EU. Jarka

jitie
27. říj 2009

Ahoj, koukám, že PSSZ Ph8 je pěkně vyhlášená..tak s nimi mám problémy,
byla jsme na neschopence od dubna do začátku října, období duben-červenec mi chodilo docela pravidelně, ale od srpna jako když utne, je konec října a ještě mi nic nepřišlo 😠
celý minulý týden sem se pokoušela k nim dovolat,asi na po padesátý se mi to povedlo a dokonce mi i ochotně řekli ke komu patřím. Pani mi pověděla, že už mojí neschopenku vyřídila a poslala, že prý to dorazí během 10 dnů, no už je to přes týden a pořád nic...
jsme zvědavá, jak to tam bude chodit s mateřskou, jestli bude vyplácení stejný jako s PN, tak se půjdu asi i s dítětem pást!!!

lena.lu
2. lis 2009

Ahoj cazadoro, tak jsem se trošku přepočítala. Jak mi tu mateřskou vyřizuje ta paní a osobně mi 23.10. volala, že do týdne bych měla mít peníze na účtu, tak stále nic. Dnes jsem tam volala a zas to nikde nikdo nebral až se mi na jedno číslo podařilo dovolat a tam mi paní řekla, že peníze byly obeslány 30.10.-tedy v den, kdy jsem je již měla mít na účtu. Pak jim věř 😠 Řekla mi, že na účtu je budu mít do týdne-dřív asi ne.. No prostě super.

cazadora
2. lis 2009

leno tak to je teda fakt něco. já nastoupila 30.10. dnes odeslala moje účetní moje papíry tak ted už jen čekat kdy dorazí peníze,v prosinci(naivní) v lednu (no doufam že jo ale vůbec tomu nevěřim) achich ouvej

dorotka117
2. lis 2009

mohli by ste mi napísať, kde ste všade adresovali tie maily? ja som už od 10.8. 09 na materskej, a ešte mi neprišlo nič vyplatene :(

cazadora
2. lis 2009

já jen volala tak mail nevim

lena.lu
2. lis 2009

Ahoj cazadoro, moje účetní to odeslala taky včas. Pak už jsem jí jen posílala rodnej list malýho, tak těžko říct. Snad se ta situace zlepší. No já jsem zvědavá jak mi budou posílat zbytek.. Na mateřské jsem do 18. 12. Jediná moje výhoda byla, že jsem alespoň porodné dostala od naší sociálky brzy 🙂

Jinak dorotko já jsem taky jen volala a to mockrát. Moc to nezabíralo, ale když jim nedáš pokoj, tak je to taky přestane bavit.. Po telefonu mi slibovali 2 měsíce, že už s tím něco dělají, že peníze poslali atd. Tak vidíš, že když to rázně nezačneš řešit, tak klíďo budeš ještě dva měsíce bez koruny jako já. Na netu mi sociální poradkyně poradila doporučený dopis na tu příslušnou čssz. Máš doklad, že jsi je kontaktovala a oni na to musí zareagovat. Jinak jsem tu psala, že já jsem na mateřské od 6.6. a první peníze mi mají dojít v pá, tak nejsi sama.

dorotka117
4. lis 2009

dekuji Leno, za radu. asi to jdu rešit tým doporučeným dopisem, volat nema cenu, je problem sa tam dovolat. ten dopis bude asi nejrozumnejší.