PSSZ Praha 8, Trojská. Máte pozitivní zkušenost?

susik77
23. črc 2009

Ahoj, od 16.7. jsem na MD, pristi mesic bych mela dostat prvni materskou. Cetla jsem na tuto socialku hodne steznosti, ze posilaji materskou az kdyz jim zacnete vyhrozovat soudem...Mate nekdo aj pozitivni zkusenost? Posilaji vam materskou nacas? 😎

leonina
5. lis 2009

Ahoj chci se podělit o svoji zkušenost. Co se týče vyplácení dávek, je stejná jako u všech, bohužel i já mám velmi špatnou zkušenost s jednou referentkou z PSSZ. Zvažovala jsem i podat na ni trestní oznámení za urážku, bohužel ale hovory nejsou monitorovány, takže bych neměla žádný důkaz. Na otázku kam můžu podat stížnost mi řekla ať si to najdu sama, když jsem se zeptala kde, tak řekla na internetu a práskla s telefonem. Jenže na internetu jsem nic nenašla, tak jsem zavolala na ústřednu PSSZ a tam mi sdělili číslo na které si můžu zavolat a podat stížnost. Paní, které jsem vše vylíčila a podala stížnost po telefonu, byla velice laskavá a vši si zapsala. Takže je možné podat i stížnost i tímhle způsobem. Všem přeji pevné nervy

lena.lu
5. lis 2009

Ahoj holky, tak dnes mi konečně došly peníze na účet!!! Už jsem ani nevěděla, zda tomu věřit po tak dlouhém slibování. Poslali mi to od června do září.. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat za další měsíce a jak to bude u vás.. Snad se to s tím pozdním vyplácením změní..

zdenkaradek
5. lis 2009

Ahoj holky,
tak u mě je zkušenost s PSSZ tato: na mateřské jsem od 21.8.09, 7. 10. to přímo na PSSZ urgovala naše mzdová účetní, té řekli, že do 10 dnů budu mít peníze na účtě. Když ani do minulého týdne nic nedorazilo, tak jsem tam znovu volala, asi jsem měla štěstí, natrefila jsem na strašně milou a příjemnou paní, která mi řekla, že moje papíry jsou v nějaké zamčené kanceláři, ale že se pokusí zjistit, jak to vypadá a že mi zavolá. Tomu jsem moc nevěřila, ale paní odpoledne skutečně zavolala a řekla mi, že na mé žádosti je jedna drobná chybička, že na zadní straně formuláře chybí razítko firmy (jsem si myslela, že mě trefí), tak jsem jí řekla, že mzdová tam byla 7.10, tak proč jí to nedali na doplnění a místo toho slibovali peníze. Tak mi řekla, že zkontaktuje naší mzdovou účetní, aby to dala do pořádku. 3.11. mi volala naše mzdová účetní, že prý PSSZ odeslala mojí PPM v pondělí 2.11., no na účtě zatím nic není, tak snad je to pravda a peníze jsou už na cestě, potřebuji je stejně tak jako všechny ostatní maminy nebo lidi na neschopence. Akorát tedy díky tomu, že mě nechali tak dkouho čekat, tak už pro mě má naše mzdová potvrzení pro RP, dali jí to bez mojí plné moci 😉 .
Opravdu záleží na koho tady na tom úřadě člověk natrefí, někdo vás pošle do pr... a někdo se snaží pomoci, nicméně já už se moc těším, až přejdu na rodičák, sice bude peněz míň, ale zase nebudu mít každý měsíc nervy, jestli vůbec něco přijde 😠 .

knizska
9. lis 2009

Ahoj všichni!
Ráda bych se s Vámi podělila o mou zkušenost s výplatou nemocenské - taktéž spadám pod Prahu 8.
Jsem na rizikovém od 25.srpna, dnes - 10.listopadu nic. Proto jsem zkoušla zjistit info a pomohlo mi zavolat na Trojskou ulici, ale ne na informační kancelář, ale na centrální telefonní číslo - 283104111, kde mi normální ochotná paní podle mého rodného čísla vyhledala, a sdělila, že peníze mi na účet odešly před týdnem, takže je budu mít k dispozici každou chvíli.
Třeba to někomu pomůže - v informační kanceláři měli neustále obsazeno, jiná čísla uvedená na netu také nedostupně obsazená ☹(

pavcik
9. lis 2009

ahoj
já sice na pod Prahu 8 nespadám. Naštěstí pod 5.

Ale co si myslím a dle mé zažité zkušenosti radím toto. Nenechte se od nich uchlácholit že to zpracovávají a bůh víc co ještě. Já měla to štěstí a mám prozatím (ťuk ťuk) že mi to zpočátku chodilo 16.dne v měsíci. Pak to najednou přišlo i dřív a to 10.v měsíci. Stejně jsem měla na ně dotaz tak jsem se při té příležitosti i zeptala pročpak tak brzo a mladý muž mi řekl že od paní převzal její práci a že prostě si na to udělal čas dřív. A sám přiznal že záleží jak kdo si na to chce udělat čas.
No a další měsíc přišli peníze i 7.dne.
Takže ty můry na pražský nejsou prostě ochotný a vymlouvají se na co můžou a vy matky na to akorát doplácíte. Nedej bože když je matka samoživitelka ☹

A nedávno když jsem si šla zařizovat rodičák na 3 roky tak mi na sociálce řekli že jsem udělala dobře že jdu asi ještě o 2 měsíce s předstihem že i tak to trvá dlouho a že tím mám zaručeno že by to mělo být v pohodě. Tak uvidíme příští měsíc jak to bude fungovat. A když jsem potřebovala od správy papír jaký jsem měla vyměřovací základ tak mě radši na sociálce doporučili at na ten papír napíšu svou adresu kam to oni rovnou zašlu a nechodí to přes různé podatelny. A taky že jo. Mladík to zpracoval a do týdne co já jsem to poslala už jsem to měla doma. Takže já si fakt stěžovat nemůžu ale když čtu co musíte podstupovat vy tak je mi vás líto a podpálila bych jim to tam 🙂 Hlavně že oni dostávají peníze včas a sami by se taky hned oháněli kdyby jimto nepřicházelo.

Přeju pevný nervy a ať se to brzo vrátí do normálu

pavla68
25. lis 2009

Milé dámy,dovolat se na ČSSZ Praha 8, je tak trochu zkouška pro pevné nervy.Již dva měsíce nemám vyplacenou nemocenskou a nakonec ,když se dovolám, tak že je už poslána na účet.A co zjistím na účtu nic není.Asi je to zase jejich koníček a zábava dělat z lidí BLBCE.PĚKNÝ DEN VŠEM CO SE DOVOLAJÍ

hypo
27. lis 2009

je to na palici ale nic nez cekat a urgovat vam nezbyva
ja byla na PN rizikove tehu od brezna 09 prvni penize dorazili po vice jak 3 mesicich a to jsem je parkrat urgovala.... pak zacali chodit skoro pravidelne kazdy mesic az do ted kdyz jsem stale nedostala jeste za rijen, k tomu jsem PN ukocila 13.11. a nastoupila MD takze se zas na par mesicu muzu s penezi rozloucit
jen tise doufam ze my vyplati aspon tu zbyvajici PN (mesic a pul) nez se zacnou hrabat v MD.....

martassska.n
30. lis 2009

Ahoj ted 11.prosince nastupuju na MD ale nwm si rady. Jsem student a ve škole mi řekli že se mám obrátit na spravu socialni..ale nejdřív bych se chtěla zeptat někoho vás jestli nevíte podmínky jak postupovat abych dostala MD. Vím že mám nárok až od doby až se narodí mimčo pač jsem nepracovala ale nwm si rady jak dal...nwm kde začít jestli mám jít na socialku nebo nejdřív na prácak si potvrdit papír že jsem nic nepobírala...nebo jak....fakt si nwm čím začit...děkuji za rady předem...

bbbbb
2. pro 2009

Ahoj měla bych na Vás dotaz ... ukončila jsem práci v únoru letošního roku a od března nastupila na úřad práce P8 a v květnu jsem otěhotněla....paní mi poradila,abych si zažádala o rizikové těhotenství a tudíž jsem na nemocenské,kterou pobírám minimálně protože jsem měla napsaný základ...zajímalo by mě jestli můžu zažádat o zbytek peněz k životnímu minimu...(nemocenská mi dělá ted asi 3300,-) a další moje otázka je ....v Trojské mi paní řekla,že nemám nárok na mateřskou a rovnou budu žádat o rodičovský příspěvek a ten mi začnou posílat až se dítě narodí...což v mém případě je asi konec ledna.....a pak mi paní řekla,že vlasně ani neví protože v lednu už je rok 2010 a to mají opět jiné zákony.....díky za Váš názor....nevím už teda kam se obrátit.....

bbbwork
20. pro 2009

teda lidičky, koukám že to na té sociálce na P8 je docela síla.....to asi hned tak peníze na neschopnce nedostanu..no co můžu třeba jíst vzduch ne?? 😉 ..od 7.10.09 jsem na neschopence, zaměstnavatel mi zaplatil prvních 14 dní a konec..od té doby žádné peníze ze sociálky...no paráda a teď jsem se dostala na tento web a koukám, že to je pro sociálku P8 úplně normální jev...no hlavně, že mají oni své výplaty né?? 😖

zazaw
22. pro 2009

Ahoj Holky

Tak jak to tady čtu,tak vidím že nejsem sama,která čeká na svoje peníze.Ja jsem na nemocencké už od 6.2.2009 a peníze mi chodí co tři měsíce jenom dva měsíce jsem je dostala tak jak by měly chodit.Těšila jsme se že už bude vše chodit tak jak má,ale zmílila jsem se. Bylo mi slíbino že do deseti dnů bduu mít peníze na účtě,ale vůbec nic :( Ted jsem se snažila tam dovolat,ale nikdo to zase opět nebere. Nebo je to obsazene.

🙄 se asi s toho zachvíli zblázním a bude to !!!!

matyss1
14. dub 2010

materskou posilaji naprosto perfektne nejdele do 10. v mesici je na ucte, zadyn problem jsem s nima nemela, jsou velice ochotni i po telefonu 🙂

collette
15. dub 2010

matyss - mě taky, teď ale budu přecházet na rodičovskou, tak se to snad nezhorší 😅

pelmisek
15. dub 2010

Tak já se zrovna tak rozčílila na tu ženskou na Praze 8, že jsem se už i málem rozbrečela(jsem v šestineděli 🙂 ! Furt nějakej problém o kterém mi paní není ochotná nic říct - jenom náznak, že paní mzdovka špatně vyplnila datum nástupu, ale jakýho jestli na PPM nebo vůbec do práce netuším. Jsem z toho už na prášky! Nemám 2 měsíce žádný peníze a opravdu netuším jak koncem měsíce zaplatíme nájem. Paní na sociálce mi v pátek řekla, že musí mluvit s mzdovkou a že kdyby něco tak mi zavolá. A já volám dnes to je skoro za týden a ona mi v klidu řekne, že paní mzdovce nechala vzkaz a ona že se jí neozvala. Tak jí povídám, proč teda nevolala mě, že bych to zařídila a ona na to, že mi přece řekla že mi zavolá až to bude všechno vyřízený.
Tak jí povídám, že minule mi řekla něco jiného a navíc až bude všechno vyřízený tak to konečně uvidím na tom účtě ne? Nebudu už 20 tisíc v mínusu ale konečně v plusu!!! Jsem byla fakt říčná!!! Blbka jedna!!! Asi je tam půjdu seřvat osobně i s obouma dětma a pěkně si počkám až malá bude mít hlad a bude brečet aby to měli s pěkným řevem 😀

zulik
15. dub 2010

Holky, jestli máte problémy, volejte na infolinku nemocenského pojištění, ti to urgentně zasílají vedoucímu příslušného pracoviště:
http://www.cssz.cz/cz/informace/call-centra/

collette
15. dub 2010

pelmisek - zabít a pochcat 😝

pelmisek
16. dub 2010

Díky za podporu i radu 🙂 dnes jsem mluvila s naší mzdovkou a najednou je již vše vyřízené!!! Holt potom co jsem tu paní na sociálce seřvala se ledy hnuly a začala se snažit. Teď ještě aby co nejdřív dorazily prachy!!!

collette
16. dub 2010

Já nevím, já mám kolikrát pocit, jako by to dávali ze svého nebo byli aspoň hodnoceni podle toho, co nevyplatí 😠

monika6e
16. pro 2010

Máte prosím někdo čerstvou zkušenost s PSSZ P8 - Trojská? Dnes jsem naposledy na rodičovské a od zítřka nastupuji mateřskou. Už teď mi bylo řečeno - jak na ÚP, tak od zaměstnavatele - že v lednu nedostanu ani korunu. Páč rodičák pozastavují do doby, než bude vyřízená mateřská a na to má P8 30 dní. Podle zaměstnavatele je prý ale zkušenost taková, že peníze posílají nejdřív po 3 nebo 4 měsících a mám se radši připravit na nejhorší variantu. Šla některá z vás teď na mateřskou a pobírá dávky od P8?

psd
11. led 2011

Ahoj, jenom poznatek ohledně Prahy 8: dovolat se nejde ani za Boha!!!!!!!!!!!!!! Z úvodních keců se nechejte přepojit na exekuce je to asi 4, potom ač je tam žena značně nepříjemná a namyšlená a bude se vás snažit odbít, že s dávkama na mateřské nic nemá, nechte se přepojit, pak už se vám budou věnovat 🙂 Držím palce........

ridgeback
1. únor 2011

ahojky,co se týká PSSZ P-8,Trojská,jednání hrozné.Když už se dovoláte,tak Vás přepojují od jednoho k druhému.Nikdo nic neví,každý se vymlouvá a předává Vám telefon na druhého.CHtělo by se to spojit a zaslat stížnost na Ministerstvo soc.věcí.Platíme si je z našich daní a jest-li jsou přetíženy zaměstnanci PSSZ na Praze 8,tak ať jdou na školení,jak se mají chovat k matkám a lidem vůbec,nebo změní zaměstnání.Vlastně to připadá,že je vlastně obtěžujeme.Tak se ozvěte a pá ridgeback 😠

ridgeback
1. únor 2011

@psd máš pravdu,nikdo nemá z nikym nic společného

36renata
4. led 2012

Ahojky přidávám také své zkušennosti s OSSZ Praha 8.Mám 2 malé děti,lístek na peníze jsem jim posílala v prosinci pro jistotu 3krát,pořád mě hlásili že lístek tam nedošel a mezi svátkama když jsem volala tak to vzala jajási ženská a protivným hlasem mi oznámila že lístek na peníze je tam už od 15.12,a když jsem jím řekla že kolega mi hlásil,že tam nic nedošlo,tak mi žekla at si zavolám 2.1.2012 ted že má dovolenou,a na vyplacení že mají měsíc.Takže jsem tedy volala znova a nedozvěděla se pro jistotu nic jen že žádostí mají moc.Takže v prosinci,kdy počítáte každou korunu,jsem neobdržela ani halíř!V srpnu,když mi začínali posílat peníze,jim to trvalo 3 měsíce,prý se jim stratili papíry!Takže jsem byla 3 měsíce bez peněz a těch telefonátů!Volala jsem každý týden a nic.Takže takové jsou mé zkušennosti z Prahou 8.Přeji Vám at se Vám nic takového nestává,a kdyby jste chtěli mluvit s vedoucí-tak to ani nezkoušejte-nedovoláte se.Přeji pěkný den 🙂 Renata

petrunka01
4. led 2012

já jsem asi jediná,kdo nemá špatnou zkušenost...nemocenskou i mateřskou mi posílali naprosto v pohodě,na nic jsem nečekala.Akorát myslím první měsíc,tak jsem volala na call centrum OSSZ a tam mi to velice ochotně dohledali a peníze došly hned druhý den.

bianca39
30. led 2012

ahojky, tak já taky bojuju. Potřebuju od nich potvrdit papíry související s rodičákem, abych dostala příspěvek. Ovšem e-mail na pí. Duškovou se vrací, tel. nikdo nezvedá a já bydlím v Č. Budějovicích, takže osobní vyřízení je mimo mé síly 😒 nevíte někdo prosím, kam se tam na koho schopnýho obrátit, abych to měla včas vyřízené, jinak o RP přijdu 😢 a to jen kvůli neschopným úředníkům!! díky

1401
13. únor 2012

Jsem od 21.12.2011 na materske a nechapu,jak si sprava muze dovolit neposlat Kč,kdyz to jsou jedinne kč,ktere clovek dostava,je to pekny bordel a melo by se s tim neco uz delat nebo jste jineho nazoru?:(Vim,ze urednice sami za to tak nemohou,ze za to muze spatny system,ale koho to zajima?

j.a.n.i
13. únor 2012

@1401 Já bych neřekla, že za to může systém, to by byli problémy všude, ale to nejsou, takže to bude i v lidech... a dělat se s tím dá jediné, u každého konkrétního zpoždění (pokud je na jejich straně) prudit a prudit. Ale já taky neměla sebemenší problém, pravda, nejednalo se o Trojskou, ale o Prahu 10 a Prahu Východ a obě musím pochválit 🙂

j.a.n.i
13. únor 2012

@bianca39 Poslala bych to tam doporučeně poštou... a o rodičák můžeš případně pořádat i zpětně nebo v nejhorším bez toho papíru, někde si to zjistí sami a někde tě vyzvou o doložení, ale o rodičák už je požádáno a tím získáš čas.

matkam30
24. čer 2013

ahoj nevíte náhodou někdo kde si můžu stěžovat na sociálku na Praze 8? Jsem na rizikovém od 1.3. a od nich jsem stále nic nedostala. A když tam volám tak že se to stále vyřizuje a že tento měsíc mi přijdou peníze. Složenky se hromadí. ☹

emis
24. čer 2013

ahoj,
taky jsem měla několika měsíční šílené tahanice s Trojskou ohledně vyplnění jednoho formuláře potřebné k
vyplácení PPM, co se týče telefonování tak to je opravdový adrenalin a hlavně pro ty co maj mraky času a nervů,, mě pomohlo zjistit si vedoucí Příslušného oddělení a její e-mail a popsat situaci a bylo vyřešíno - během dvou dnů mi požadovaný formulář dorazil (a to jsem ho tam posílala 4x). Jinak bydlištěm spadám pod okresní sociálku a musím říct, že toto by si tady nikdo nedovolil.Pevný nervy přeji.