PSSZ Praha 8, Trojská. Máte pozitivní zkušenost?

susik77
23. črc 2009

Ahoj, od 16.7. jsem na MD, pristi mesic bych mela dostat prvni materskou. Cetla jsem na tuto socialku hodne steznosti, ze posilaji materskou az kdyz jim zacnete vyhrozovat soudem...Mate nekdo aj pozitivni zkusenost? Posilaji vam materskou nacas? 😎

j.a.n.i
24. čer 2013

@matkam30 No a víš, kde je problém? Co na tom řeší? Jinak já s nima problém neměla, přes centrálu jsem zjistila přímo toho, kdo mě má na starosti a bylo vyřešeno během asi 14 dnů a to jsem měla mateřskou ze dvou prací, jedna spadající pod Prahu a druhá pod Středočeský kraj, takže složitý případ.

matkam30
25. čer 2013

přes 2 měsíce mi posílali papír ohledně čestného prohlášení.

geier
30. led 2015

@leonina , Ahoj Leonino, máš naprostou pravdu. Jsem na tom opravdu již strašně moc špatně, jsem díky nim již v naprosto velké a vážné situaci. Nemocenskou za prosinec 14 mi přes moje xxxxx té upomínání jak mailem tak i telefonem vůbec dosud neposlaly. ! Jen stále slyším sliby a sliby a peníze nikde. Ted si zase zkusily vymyslet, že prý nedostaly lístek na peníze - já jim ho poslala pro jistotu doporučeně. Včera jsem se dovolala na jejich sekretariát, kde paní si ode mne vyžádala informace (r. č., atd) a slíbila mi, že se mi ihned někdo ozve!!! Samozřejmě, že se nikdo vůbec neozval!!! Přitom mi hrozí díky nim již odpojení elektřiny a plynu a pokud do středy nezaplatím nájem, tak budu mít velký problém! Již opravdu nevím, jak dál.
geier

khaali
24. únor 2015

@geier ... koukám,že s touhle sociálkou máme problémy skoro všichni s jejím vyplácením,já čekám na peníze už od prosince a stákle nic,jen sliby a po každéurgenci si stále něco vymýšlí,že jim nic nepřišlo,že jim chybí atd ... už toho mám plné zuby,chtěla bych dát stížnost,ale nevím kam,púoradíte prosím někdo??

clarri
11. bře 2015

@khaali Překvapilo mě, kolik maminek má s touto ossz negativní zkušenost. Přestože jsem z Plzeňského kraje, díky zaměstnavateli pod ní spadám bohužel také. V prosinci mi byla vystavena neschopenka, 30. ledna jsem nastoupila na mateřskou a doteď nemám na účtě ani korunu. Ze strany ossz osočování zaměstnavatele, že dodal materiály ve špatném formátu nebo vůbec, zaměstnavatel naopak osočuje ossz za laxní přístup a neschopnost doklady zpracovat včas. Stálo mě to již několik hovorů na všechny strany, tři urgence, osobně jsem vše zařizovala znova, aby se ani jedna strana nemohla vymluvit. Výsledek - slíbená mateřská k 10. stále nedorazila a nemocenská dávka stále v "šetření". Účty bohužel nikoho nezajímají ani to, ze člověk nema ani na jidlo, za týden termín porodu a po městě me jeste drazdi urcita mensina, která vzdy dávky v terminu oslavuje za bílého dne s láhvemi alkoholu na každém veřejném prostranství. Bohužel, stěžovat si někde je asi zbytečné, vzhledem k tomu, že se jedná o státní instituci, najde se někdo kdo podá dostatečnou výmluvu, proč se tomu tak stalo.

ikarkulka
11. bře 2015

Také mám s nimi špatnou zkušenost, obrátila jsem se už na kancelář Ombudsmanky.

kiwisekl
10. kvě 2015

No koukám, že Praha 8 jede. Já s nimi mám asi ještě větší problém. Loni 9.října jsem nastupovala marodku. První peníze přišli až 27. prosince. Prý účetní špatně vyplnila papíry. Fajn, jenže 25.3 mi volali z Prahy 8, že prý mi účetní špatně vypočítala marodku a pobírala jsem jí příliš vysokou. A mám dluh 13 a půl tisíc. A prý okamžitě mám poslat čestný prohlášení o uznání dluhu. Jinak mi pozastaví marodku a daň to na exekuční. No já to neudělala, protože ať se na mě nikdo nezlobí na základě pouhého telefonátu nic posílat nebudu. Potažmo chybné údaje podala účetní a já to pobírala v tzv. dobré víře. Posílala jsem email, doporučený dopis žádná reakce. Teď v květnu už 3 měsíc bez peněz. Už jsem se obracela na kancelář ombudsmanky.

kiwisekl
10. kvě 2015

@ikarkulka mám dotaz už se ti Ombudsmana ozvala?